Gözaltı Morlukları İçin Doğal Çözümler

Gözaltı Morlukları İçin Doğal Çözümler

Gözaltı morlukları kişilerin genellikle yorgunlukları ve uykusuzlukları sonucu ortaya çıkmaktadır. Bazı kişilerde de yapı gereği oluşur ve birkaç gün sonra geçer. Gözaltı morlukları için bir çok bitkisel çözüm arar dururuz. Fakat bitkisel yöntemlerle gözaltı morluklarından kurtulmak mümkündür.

Gözaltı Morlukları İçin Doğal Çözümler

Gözaltı morlukları az önce belirttiğim gibi yorgunluk, uykusuzluk yanı sıra aşırı tuz tüketimi, stres gibi faktörlerden dolayı da ortaya çıkmaktadır. Gözaltı morluklarını kapatıcı, krem gibi bir çok ürünle üzerini örtmeye çalışırız. Lakin bu gibi yöntemlerle aynı zamanda cildimize zarar vermiş oluruz.

Bunları kapatarak bir çözüme ulaşamayıp aynı zamanda zarara uğrarız fakat bitkisel çözümlerle herhangi bir cilt zararına uğramayıp gözaltı morluklarınızdan kurtulmak mümkün.

Gözaltı Morlukları İçin Bitkisel Çözümler 

  1. Gözaltı morluklarından kurtulmakta ilk adım düzenli beslenmekte geçer. Çünkü düzenli beslenmediğimiz taktirde vücudumuzda biriken toksinlerden dolayı gözaltı morlukları oluşur. Bu yüzden sigara, alkol, kahve adedini günlük hayatınızda sayısını düşürmeniz gerekmektedir. En önemlisi sabah kahvaltısıdır.
  2. İkinci olarak gözaltı morlukları için değil tüm sağlığınız için düzenli bir şekilde her gün su içmeniz gerekmektedir. Çünkü su vücuttaki toksinleri atar. Cilt lekelerine ve cildin gençleşmesine yardımcı olur. Güzelce kendinize sallama bir çay hazırlayın ve en önemlisi sakın poşetlerini atmayın. En önemli bitkisel çözüm budur. Sallama çay poşetleri soğuduktan sonra 15 yada 20 dakika gözlerinizin üzerine koyup bekleyin. Hem kendiniz hem de gözleriniz dinlenmiş olur.
  3. Fazla makyajdan kaçının özellikle göz çevresine. Bırakın cildiniz hava alsın. Nemlendirici kremler kullanırken göz çevrenize iyice yaydığınızdan emin olun.
  4. Sabah kahvaltısından sonra ikinci bir besin tavsiyesi bol bol meyve tüketin. Özellikle E ve C vitamini zengin olan meyveler tüketin. Gözaltı morluklarınız için birebirdir.
  5. Gözlerinize buz yada soğuk su kompleksi uygulayın. Gözaltı morluklarınızdan kurtulmuş hem de gözlerinizi dinlendirmiş olacaksınız.
  6. Bir kovanın içerisine sıcak su koyun ve buhar banyosu yapın. Bu sayede cildinizdeki gözenekleri açmış olup hem de gözaltı morluklarınızı hafifletmiş olacaksınız. Aynı zamanda da yüz temizliğinizi tamamlamış olacaksınız.
  7. Gözaltı morluklarına iyi gelen besinler de salatalık ve patatestir. 15 yada 20 dakika salatalık yada patatesi gözünüze koyarak gözaltı morluklarınızdan kurtulabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.