Cilt Aydınlatıcı Maske

Cilt Aydınlatıcı Maske

Cilt Aydınlatıcı Maske
Eğer cilt tonunuzu açmak ve aydınlatmak istiyorsanız doğal yollar ve maskelerle evde kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz yöntemler bulunmaktadır. Kremler ve kozmetik ürünlerinde özellikle de cildi aydınlatmak, beyazlatabilmek için pazarlanmaktadır. Bunları yaparkende pahalı sert kimyasal yüklü kozmetik kullanıp cilt tonunu aydınlatmaktan kaçınmalısınız. Aydınlatmak ve cildinizi beyazlatmak ve doğal bir ışıltı elde etmeniz için evde hazırlayabileceğiniz kolay ev yapımı cilt aydınlatmalarıyla kolay bir şekilde cilt tonunuzu açabilirsiniz.

Portakal Kabuklar ve Yoğurt Maskesi

Portakal kabuklarını güneşin altında bekletip evde kurutabilirsiniz. Nemleri gittikten sonra ve peeling yapabilmek için onları toz haline getirmelisiniz.

Kurutulmuş ve toz haline getirilen portakal kabuklarından bir hamur elde edebilmek için 1 çorba kaşığı taze ve tatlandırılmamış yoğurtla 1 yemek kaşığı portakal tozunu karıştırmalısınız. Bu karışımla temizlenmiş olan cildinize uygulayabilirsiniz ve 15 ila 20 dakika beklettikten sonra durulanmalıdır.

Parlak Cilt ve Açık Cilt için Domates, Yoğurt ve Yulaf Maskesi

Malzemeler

 • Domates
 • Yoğurt
 • Yulaf Ezmesi

Hazırlanışı

1 şeker kaşığı yulaf ezmesine bir çay kaşığı yoğurt ve 1 şeker kaşığı domates suyunu ilk olarak ekleyin ve karıştırın. Elde etmiş olduğunuz maskemizi temizlemiş olduğunuz cildinize uyguladıktan sonra 15 ila 20 dakika boyunca beklettikten sonra soğuk suyla durulamalısınız.

Süt, Limon Suyu ve Bal Maskesi

blank

Malzemeler

 • Süt
 • Limon Suyu
 • Bal

Hazırlanışı

Süt ya da süt tozu, bal ve limon suyundan birer tatlı kaşığı kullanarak iyi bir şekilde karıştırın. Bu yüz maskesi ile ilk önceden temizlenmiş cildinize uygulayıp 15 ila20 dakika bekletip daha sonrasında durulamalısınız. Aynı zamanda da gerçekten cildinizin nasıl yumuşadığını hissedeceksiniz.

Patates Yüz Maskesi

blank

Malzemeler

 • Patates Dilimi
 • Patates Püresi ya da Meyve Suyu

Hazırlanışı

Patates dilimlerini kullanabilirsiniz ya da cildinize iki defa en az uygulayabileceğiniz doğal bir meyvenin suyuyla patates püresini hazırlayınız. Cilt üzerinde tabaka halinde maskeyi yapıştırın. 15 ila 20 dakika sonrasında sade suyla yıkayabilirsiniz.

Limon Suyu ile Yüz Maskesi

Malzemeler

 • Limon Suyu

Hazırlanışı

Taze sıkılmış limon suyu en iyisidir. Limon suyunu sıktıktan sonra cildinize uygulayın ve 15 ila 20 dakika bekletip daha sonrasında soğuk suyla yıkayın.
İpucu: Bu doğal bir beyazlatıcıdır. Güneş ışınlarına karşı hassas olan ciltler de daha kötü yapacağını unutmayın. Bunu kullanıp hemen güneşe asla çıkmayın. Dışarı çıkmadan önce mutlaka 5 ila 8 saat bekleyip öyle çıkın. Gece uygulamanızı tavsiye ederiz.

Zerdeçal Yüz Maskesiyle Cilt Beyazlatma

Malzemeler

 • Zerdeçal
 • Besan
 • Çiğ Süt

Hazırlanışı

Yaklaşık bir tatlı kaşığı kadar besan ya da dört gram zerdeçalla toz şeklinle paket yapın. Macun kıvamında yapabilmek için biraz çiğ süt kullanmalısınız. Sert hissettiğinizde biraz süt ya da suyla karıştırıp masaj yaparak cildinize sürün ve tamamen kurumasına izin vermeden nemliyken çıkarıp yıkamalısınız. Toplam olarak 15 dakikayı geçmemesine dikkat edin.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.