Kate Moss’un Güzellik Sırları

Kate Moss’un Güzellik Sırları

Kate Moss, günümüzde en çok örnek alınan kişilerdendir. Görünümü ile güzelliğini kaybetmeyen ünlü model, saysız kozmetik ürünler ile reklam anlaşmasına her sezon yenilerini de eklemektedir.

Model, dudakları için parlatıcıları yerine ruj kullanmayı tercih etmektedir. Ruj sürdüğünde kendini daha çok iyi hissettiğini de röportajların da dile getirmiştir. Gün içerisinde bej, akşamları çıkarken kırmızı ruj renkleri tercih ediyor. Kate Moss, dudak kalemi ile ruj fırçasını kullanmak yerine ruju direkt olarak dudaklara uygulamayı tercih etmektedir. Çantasının vazgeçilmezi ise Rimmel London Lasting Finish’in Moss için özel olarak hazırladığı Kate koleksiyonunun 001 numarası numarasını kullanmaktadır. Günlük olarak da aynı serinin 003 numaralı bej tonunu kullanarak, görünümünü de dumanlı gözler ile tamamlamaktadır. Göz kaleminde tercihini ise Rimmel’ın Soft Kohl Kajal’ı tercih etmektedir.

Kalıp gibi bir cilt görüntüsü ile hayatta ünlü modeli göremezsiniz. Moss’un Laura Mercier’den doğal duruşu ile bilinen Secret Camouflage kapatıcıyı tercih etmektedir.

Doğal ve organikten yana olan model, saçların içinse Green People’s Organic markasının aloe vera ve lavanta içeren şampuanını kullanmaktadır. Moss, bu şampuan ile saçının tamamen değiştiğini ayrıca şampuanı duş jeli olarak da kullanıldığı bilinmektedir. Özel bir geceye hazırlanırken yakın arkadaşı olan ünlü kuaför James Brown’ın saç bakımların yardım almaktadır. Seriden en sevdiği ise Photo Fabulous Moisturzing Shampoo’dur. Moss, kuruya dönük olan cildi için yoğun kıvamlı, zengin nemlendiricileri tercih etmektedir.

Moss’un gösterişli tarzına bakarak parfüm konusunda da ağır noktalardan hoşlandığını düşünmeniz tamamen yanlış olacaktır. Hafif kokular kullanın Moss, nostaljik olan bir İngiliz parfüm evinden Penhaligons’ın bluebell adlı parfümünü kullanmaktadır. Bluebell, içerisinde sümbül, zambak ve yasemin notaları ile yağmur sonrasını anımsatan bir parfüm kokusudur.

Ayrıca Moss’un kendi hazırladığı bir cilt bakımını da röportajın da sırrını açıklamış. Ara sıra yüzünü buz gibi su ile dolu bir kaba soktuğunu söyleyen ünlü model, bu uygulamadan sonra anında etkisini görebildiğini itiraf etmiştir. Buz gibi soğuk suyun cildi anında canlandırdığını ve sıkılaştırdığı gerçeğine de paylaşmış olmaktadır.

YORUMLAR

  1. blank Ayşe Yağmur Başaran dedi ki:

    Çok güzel bir yazı olmuş elinize sağlık.