Saça Kaynak Yaptırmak ve Maliyeti

Saça Kaynak Yaptırmak ve Maliyeti

Günümüzde kadınların birçoğunun maalesef vücudunun, cildinin veya saçlarının beğenmediği kısımları vardır. Örneğin saç rengi, saç uzunluğu ve saç stili gibi birçok dert ettikleri sorun. Bu yazımızda sizlere saçlarını yetersiz bulanlar için ve uzamasını beklemek istemyenler için saç kaynağı hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Geçtiğimiz her gün yeni bir bilgi gelip kadınları zorlu zaman alıcı güzellik sırlarını değiştiriyor. Küçük ve ince dudaklıya dolgun ve olduğundan daha büyük dudaklar, seyrek kaşlıya kalın ve gür kaşlar, kısa kirpikliye uzun ve gür kirpikler, fazla yağlıya daha az yağlı bir vücut, yanaksıza yanak, tırnağını yetersiz bulan kadınlar için tırnak, bozuk burunluya da kalkık burun veren estetislik; günümüz teknolojisi elbette ki kısa ve seyrek saçlıya da uzun ve daha gür saçlar verecektir.

Artık çok yavaş uzayan derin bakımlar yapsanız da pek etkisini göremediğiniz saçlarınızı uzun görmek istemenizle yapmanız arasındaki en uzun mesafe kaşla göz arasındaki mesafe kadar kısa. Tabi ki doğru yerde ve işi gerçekten bildiren birine yaptırdığınız taktirde.

Kaynak saç günümüzde çoğu kadının kullandığı yapay saçtır. Kısa ve seyrek saçların uzun ve gür saçlara dönmesini sağlayan gerçek saçlardan elde edilen bu yöntemin kullanışlı olup olmadığı kişiden kişiye değişir. Bu yüzden çok fazla titiz ve saçlarına çok önem verip saç bakımına özen gösteren kişiler iyice düşünmelidir. Aksi taktirde çıkartmak istediğinizde sizleri zorlu bir süreç bekliyor olacaktır.

Sözlerimiz sizi ne kadar caydırıcı nitelikte olsa da Saç kaynağı aslında o kadar da zor değil. Saç kaynakları kullanışlı ve çok tercih edilen bir uygulamadır. Şöyle düşünün saçlarınızı ani bir istekle kısacık yaptınız ve zor uzayan saçlara sahipsiniz. Bir de içinize sinmeyen bir şekille girince işin içinden çıkılmaz bir hale geliniyor. Fakat saç kaynakları tam da bu evrede karşınıza çıkıp sizi kurtarıyor. Doğru ve güvenilir bir kuaför veya güzellik merkezinde yaptıracağınız işlem sonucunda sahip olamak istediğiniz uzunluktaki saça 1 saat içinde kavuşacaksınız.

Daha önceden az ve seyrek saçlara sahip olan insanların istekleri doğrultusunda daha gür ve uzun saçlara yine daha önceden kestirdiği saçları ekletme işlemidir. Elbette ki kendi saçı olacak diye bir kural yok. Bu işlem için saçını kestirip kuaförlere satan çok sayıda insan var.

Saç Kaynağı Nasıl Yapılıyor?

Saç kaynağı yaptırmakta karar verdiyseniz yapmanız gereken iyi bir kuaför aramaktır. Çünkü saçlarınızın bu işleme uygun olup olmadığını öğrenmek zorundasınız. Çünkü kişiden kişiye farklılık gösteren saç tipi ve yapısı bu işleme ne kadar hazır bunu ancak iyi bir kuaför bilebilir. ince telli saçlar kırılgan yapıya sahiptirler ve durum bu işleme zor gelebilir. Ayrıca saçınızı çok boyatan biriyseniz muhtemelen kırıklarınız fazladır. Bu yüzden zayıf saçlara kaynak yapmak pek uygun değildir. Bazı kuaförler para uğruna hemen yapalım diyebilirler. Dikkat ediniz.

Saçlarınızın yapısının kaynağa uygun olup olmadığını öğrendikten sonra bu işi iyi bilen bilir kişiyle saçınız için uygun olan yöntemlerden birini seçiyorsunuz. Sonrasında ise saç dibinden 0,6 ile 1 cm kadar uzaklıktaki yerden saç ekleme işlemine başlanılıyor. Bu noktada dikkat etmeniz gerek bir yer vardır ki o da saçlar uzadıkça kaynaklarında uzaklaşacağı. Bu yüzden kaynak düzenli olarak takip edilmelidir. Saç uzama vaktinize göre 6-8 ay arası fark gösterecektir.

Saça Kaynak Yaptırmanın Maliyeti Ne Kadar?

Saça kaynak yaptırma ücretini ve fiyatını birçok kadın merak etmektedir. Değişken piyasaya göre saça kaynak yaptırmanın en düşük fiyatı 160’tan başlıyor. Fakat bu en ucuz yaptırdığınız yerlerde saçınız ve sağlığınız açısından maalesef sıkıntılar oluşabilir. Siz yinede bildiğiniz, sürekli gittiğiniz, güvenebildiğiniz bir yerde orada yaptırmanız sizin için daha yararlı olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.