Sivilce ve Lekeler İçin Aspirin Maskesi

Sivilce ve Lekeler İçin Aspirin Maskesi

Sivilce ve Lekeler İçin Aspirin Maskesi Aspirin sadece hasta olduğumuzda değil cilt bakımı ve cilt sorunlarını gidermek içinde kullanılmaktadır. Özellikle aspirin maskesi, yağlı, sivilceli ve lekeli ciltlerde daha çok kullanılıyor. Aspirin maskesinin etkisi de oldukça fazla olduğundan bu maskeyi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Sivilce ve Lekeler İçin Aspirin Maskesi

Aspirin içerisindeki salisilik asit ve antiinflamatuvar etkisi sayesinde akne oluşumunu, akne kızarıklığını, sivilce ağrılarını azaltıcı etkiye sahiptir. Ayrıca enfeksiyonun yayılmasını, cildin kurumasını da engeller.

Aspirin Maskesi Tarifi

Aspirin maskesi yapmak için malzemeler oldukça basit ve bulunması rahat malzemelerdir. İlk önce sizlere aspirin maskesi malzemelerini ardından da nasıl uygulayacağınız hakkında bilgi verelim.

  • Cildin durumuna göre 2 veya 4 adet aspirin
  • 1 çay kaşığı bal
  • 1 çorba kaşığı ılık su

Hazırlanışı: Uygun bir kase içerisine yeteri kadar aspirin koyun. Üstüne 1 çay kaşığı bal ve 1 çorba kaşığı ılık suyu ilave edip, bir fırça veya kaşık ile iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı cildinize uygulayın. Cilde uygulanırken bir fırça kullanmanızda fayda var. Aspirin maskesi cilde uygulandıktan sonra 10-15 dakika beklemeniz yeterli olacaktır. Ardından cildinizi temizleyebilirsiniz.

Not: Maske sürülmeden önce yüz ve boyun bölgesi iyice temizlenmeli ve ağız, göz çevresi hariç tüm yüze uygulanmalıdır. Sürüldükten sonra hafif kızarıklık ve kaşıntı olması normaldir. Maske cilt üzerindeki siyah nokta ve ölü hücrelerin atılmasını sağlar. Maske uygulandıktan sonra saklanmamalı ve her seferinde yeniden yapılmalıdır.

Bu maske , karma cilde ve yağlı cilde sahip kişiler tarafından haftada 1 kere uygulanabilir. Eğer cildinizde çok fazla siyah nokta, sivilce ve leke varsa haftada 2 defada yapılabilir. Hassas ve kuru ciltlere aspirin maskesi önerilmez.

Eğer kuru veya hassas cilde sahipseniz ve maskeyi kullanmak istiyorsanız cildinizde sadece 10 dakika bekleterek uygulamanızı tavsiye ederiz. Hamileler ve cildi alerjik olanlar aspirin maskesi uygulamamalıdır. Uygulama yapmadan önce mutlaka maskeyi kolunuzda veya tehlikesiz bir bölgede denenmeli ve sonrasında yüze uygulanmalıdır. Aksi halde kızarıklık, tahriş ve yanma hissi çok daha fazla olabilir.

Bilimsel araştırmalara göre maske, 16 yaş ve üstü kişiler tarafından kullanılmalıdır. Açık yara, kesik veya herhangi bir deri hastalığınız varsa doktorunuza başvurmadan maskeyi kullanmayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.