Saç Köpüğü Nasıl Kullanılır

Saç Köpüğü Nasıl Kullanılır

Ne yazık ki insanlar saçlarını tam olarak istediği şekilde sokmakta çok zorlanıyor. Bu nedenle de saç bakım ürünlerinin sıklıkla kullanılıyor olması önemli bir detaydır. Saç köpüğü nasıl kullanılır konusunda bilgi sahibi olursanız o zaman saçlarınız şekillendirmek konusunda da hiçbir sorun yaşamayacağınızı da görebilirsiniz. İlk olarak saç köpüğünün çok etkili bir ürün olduğunu unutmamalısınız. Yani sadece saça hava katmak için değil ciddi şekillendirmelerde de bu ürünü kullanabilirsiniz. Peki saç köpüğü nasıl kullanılır?

Saç Köpüğü Kullanımı Nasıldır?

Saç köpüğü kullanmak istiyorsanız iki farklı seçenek karşınıza çıkıyor ve kullanım şekilleri birbirinden farklıdır.  İlk olarak ıslak görünümlü bir saç elde etmek istiyor olabilirsiniz. Bu aşamada dalgalı saçlar elde edebilmek için saçınızı ıslatmanız gerekiyor. Daha sonra saç köpüğünü saçınıza uygulamalısınız. Eğer ki saçlarını sürekli elektrikleniyorsa o zaman elektriklenmeyi engelleyen serumlar ile saç bakımı yapmalısınız. İşlem sırasında saçınızın hafif bir şekilde nemli olması gerekiyor. Eğer ki çok ıslaksa bu ıslaklığı havlu ile almanız önemli bir konudur. Saç köpüğünü avucunuzun içine almanız gerekir. Daha sonra köpüğün bir kısmını saçınızı uygulamalısınız. Diğer kısmını da diğer saç bölümünüze yedirmenizdir. Saçın köpüğü iyice emmesi çok önemlidir. Kalın dişli bir tarak ile de saçınızı taramanız önemli bir konudur.

Dalgalı Saç Elde Etmek İçin Saç Köpüğü Nasıl Kullanılır

Dalgalı saçlar elde etmek köpükle kolaydır. Bazı kadınlar sadece dalgalı saç kullanmak ister. Bunun için saç köpüğü yardımı almak önemli bir detaydır. Öncelikle saçlarınızı ıslatmanız ve ardından saç köpüğünün kullanmanız gerekir. Daha sonra saçlarınızı öne doğru atmalısınız. İki avucunuzu saçlarınızın içerisine sokarak ovalama işlemi yapmalısınız. 5 dakika kadar bu işlemi yapmalısınız. Eğer ki bu aşamada çok daha havalı bir saç elde etmek istiyorsanız saç kurutma makinesinden yardım alabilirsiniz. Ama daha sade ve doğal bir görünüm elde edebilmek için elinizde şekillendirme yapmak çok daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Düz Saç Elde Etmek İçin Saç Köpüğü Nasıl Kullanılır

Bazı kadınlar ise düz saçlı olmak ister. Bunun için de yine saç köpüğünden yararlanabilirsiniz. İlk olarak saçlarınızı ıslatmanız ve saç köpüğü de uygulamamız gerekir. Bundan sonra saçlarınızı geniş dişli bir tarak ile taramalısınız. Daha sonrasında da ince dişli bir tarak yardımıyla saçlarınızı dümdüz olacak şekilde taramaya devam etmelisiniz. Bu aşamada fön makinasından yardım almak da önemli bir konudur. Fön makinasını kafanızın üzerinden tutmanız ve bu sayede saçlarınızı aşağıya doğru taramanız gerekiyor. Bu şekilde düz saçlara sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Saçlara Hacim Vermek İçin Saç Köpüğü Nasıl Kullanılır

Bazı kadınlar saçlarını sönük olduğundan şikayetçidir. Saç köpüğü nasıl kullanılır sorusuna yanıt bulduğunuz zaman saçlarınıza hacim vermekte kolay olacaktır. Öncelikle hacim veren bir şampuan kullanmak çok önemlidir. Tabi ki de saç spreyi seçiminde ve saç köpüğü seçiminde de yine ince telli saçlara uygun olan modelleri elde etmeniz gerekiyor. Öncelikle saçlarınızı yıkayın ve köpüğü sürün. Daha sonra ellerinize saç diplerinizi sıkın ve bırakın ve bu işlemi bir kere değil birkaç kere tekrar edin. Ondan sonra saç kurutma makinası ile saçlarınızı kurutmalısınız. Özellikle bu kurutma işleminde saçın çıkış yönünün tersine hamle yapmanız önemli bir detaydır. Bu şekilde çok daha hacimli, kabarık ve gür saçlara sahip olacağınızı da net şekilde görebiliyorsunuz. Bu da isteğinizi tam olarak karşılıyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.