Evde Pratik Saç Maskeleri

Evde Pratik Saç Maskeleri

Saçlarınızı seviyor musunuz? O zaman onlara iyi bakın. Evde pratik saç maskeleri tariflerimiz ile saçlarınız her zamankinden daha da güzel gözükecek.

Evde Pratik Saç Maskeleri

Sizlere evde yapılabilen pratik saç maskeleri tarifleri vermek istiyoruz. Aşağıda sizler için harika saç maskeleri tarifleri paylaştık. Sizlere uyan ve evinizde bulunan malzemeler ile saç maskeleri yapmak artık çok kolay.

 

Zeytinyağı Saç Maskesi

Malzemeler

  • Zeytinyağı ( 5 yemek kaşığı )
  • Yumurta ( 2 adet )
  • Bone

Zeytinyağı saç maskesi hazırlanışı ve uygulanışı

Zeytin yağını ve yumurtayı cam bir kase içerisinde çırpın. Ardından karışımı saçlarınıza uygulayın ve bir bone takın. Eğer evinizde bone yoksa streç ile de saçlarınızı sarabilirsiniz. Saç maskesini saçınızda 15 dakika kadar bekletin ve bol su ile durulayın.

Bal ve Zeytinyağı Saç Maskesi

Malzemler

  • Zetinyağı ( 3 yemek kaşığı )
  • Bal ( 2 yemek kaşığı )
  • Bone veya Streç

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Zeytin yağını ve balı cam bir kase içerisinde çırpın. Ardından karışımı saçlarınıza uygulayın ve bir bone takın. Eğer evinizde bone yoksa streç ile de saçlarınızı sarabilirsiniz. Saç maskesini saçınızda 15 dakika kadar bekletin ve bol su ile durulayın.

Kepekli veya Dökülen Saçlar için Saç Maskesi

Malzemeler

  • Çemen Tohumu

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Çemen tohumlarını almadıktan sonra çektirin ve saçlarınıza uygulamadan bir gün önce suda bekletin. Suda beklettiğiniz macun kıvamında iken saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Saçlarınızda 15-20 dakika beklettikten sonra saçlarınızı bol su ile yıkayın. Çemen tohumu kepeğe ve saç dökülmesine çok iyi gelir. Hatta kelliğe bile iyi geldiği söylenmektedir.

Düzenli Beslenin Saçlarınız Dökülmesin

Beslenme düzeni saçların dökülmesinde çok etkendir. Eğer iyi beslenirseniz saçlarınızın dökülmesinin önüne geçebilirsiniz. Saçlarınızın dökülmesini engellemek için badem, tahin, kıvırcık, kuru nane, portakal, süt, yumurta, havuç, kereviz, biber gibi gıdalar tüketmeye özen gösterin.

Saç Dökülmesine Saç Maskesi

Malzemeler

  • Badem yağı ( 1 çay bardağı )
  • Susam yağı ( 1 çay bardağı )
  • Yumurta sarısı ( 1 adet )

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Cam bir kase içerisine badem yağı , susam yağı ve yumurta sarısını ilave ederek iyice çırpın. Hazırladığınız saç maskesini saçlarınıza masaj yaparak uygulayın.

Haftada 3 kere uygulayabileceğiniz bu saç maskesini 1 saat kafanızda bekletin. Bu karışım saçlarınızın dökülmesini engellerken saçlarınızı da kuvvetlendirir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.