Makyaj Hataları Nelerdir?

Makyaj Hataları Nelerdir?

Makyaj hatası her kadın tarafından yapılan ve bilinmesi gereken önemli bir konudur. Güzel gözükmek isterken yapılan makyaj hatası yüzünden etrafınızdan eksi not almayı istemiyorsanız, aşağıdaki makyaj hataları konularında çok dikkatli olmalısınız.

Makyaj, bayanların vazgeçilmez bir huyudur. Huydur diyorum çünkü makyaj bir süre sonra huy haline gelip, makyaj yapmadan çıkamam düşüncesine kadar gelmektedir. Bu nedenle bu huyumuzun en önemli unsurlarından olan makyaj hatalarına son derece dikkat etmemiz gerekir. Eğer sizde makyaj yaparken büyük makyaj hatalarından kaçınmak istiyorsanız, aşağıdaki yazılanlara dikkat etmelisiniz.

Makyaj Hataları

Bir düğüne veya bir geziye hatta dışarı çıkacağınız zaman güzel görünmek için makyaj yaparız. Hatta bazen deriz ki, şunu da süreyim yada bunun rengini şu renk yapayım derken büyük bir makyaj hatası yaparız ama neden olduğunu bir türlü çözemeyiz. İşte sizlere bayanların en çok yaptığı 6 farklı makyaj hatasından bahsetmek istiyorum. Bakalım bayanlar en çok hangi makyaj hatalarını yapıyorlarmış.

En çok yapılan makyaj hataları

Yanlış Fondöten Kullanımı

Fondöten bir bayanın en çok kullandığı makyaj malzemelerinden birisidir. Aynı zamanda en çok sorun çıkaran bir makyaj malzemesi olarak baştadır. Çünkü cildinize süreceğiniz fondötenin hem ince, hem ten renginize uyumu hemde cildinizde kalıp gibi durmaması gerekmektedir. Unutmayın fondöten sürerken, sadece yüzünüze değil. Eğer sürdüğünüz fondöten yanaklarınıza kadar geliyorsa, boyun bölgenize de sürmelisiniz. Bunun nedeni boyun bölgesinin gözüken yerleri bembeyaz ama suratını fondöten kaplı olursa, yüzünüze maske takmış gibi gözükürsünüz. Özellikle fondötenin rengini tam cilt renginize göre tutturamazsanız ve boyun bölgenize de süremezseniz, işte tam o zaman sırıtacaktır.

Belirgin Dudak Kalemi

Bayanların yaptığı büyük hatalardan bir tanesi de belirgin dudak kremlerinin kullanımında ortaya çıkmaktadır. Dudaklarınıza sürdüğünüz ruj ile dudak kaleminizin tonu bir ton bilemediniz bir buçuk ton fark etmelidir. Bir hayal edelim. Kırmızı bir ruj ve çevresine kahverengi dudak kalemi sürdünüz. Bunu palyaçolar çocuklara komik görünsün diye yapıyorlar. Eğer sizde komik görünmek istemiyorsanız, bu makyaj hatasından kaçınmanızda fayda var.

Uzun uzun tırnaklar

Uzun uzun tırnak bırakmakta bir makyaj hatasıdır. Her ne kadar uzun tırnaklı insanları görseniz de aslında hem bakımı hemde hijyeni bakımı zor olduğundan tırnaklarınızı belirli ölçülerde uzatmaya dikkat edip, ölçüyü kaçırmayın. İnanın dışarıdan uzun uzun tırnaklar hoş gözükmemektedir.

Kaş alma hataları

Bildiğiniz gibi yüzünüzün güzel görünümünü kaşlar tamamlar. Hatta yüze güzellik katan bir yer olduğundan dolayı, ufacık bir kaş alımı hatası bile duruşunuzu etkiler. Bu nedenle kaş şekillendirirken çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

Allık kullanımı

Allık kullanırken fazla sürmeniz durumunda bildiğiniz suratınızı palyaço haline getirebilirsiniz. Allığınızı en aza indirmek hem cildinize güzellik katacak hemde hafif pembe doğallık getirecektir. Lütfen allık kullanırken abartmayın ve mümkünse allık sürümünü en aza indirmeye çalışın.

Uzun ve Şekilsiz Saçlar

Uzun saçlar iyidir. Ancak uzun ve bakımsız saçlar her zaman size eksi puan katar. Bu nedenle uzun saçlara sahipseniz, muhakkak bakımını ve ayda 1 kere kırıklarını almalısınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.