Göz Altı Şişliği Makyaj ile Nasıl Gizlenir?

Göz Altı Şişliği Makyaj ile Nasıl Gizlenir?

Bir çok insan sabahları kalktığında göz altlarında şişlik olur. Bu şişlik uykusuzluk veya stresten kaynaklanabilmektedir. Aynı zamanda göz altı şişliği estetik açıdan kötü göründüğünden sizlere bir makyaj tekniği olan Göz Altı Şişliği Makyaj ile Nasıl Gizlenir? resimlerle gösterelim.

Göz Altı Şişliği Makyaj ile Nasıl Gizlenir?

Makyaj teknikleri arasında çok popüler olan makyaj ile göz altı şişliği gizlemek aslında çok basit bir tekniktir. Ancak bu teknik bir çok kişi tarafından bilinse de hemen hemen bir o kadar da bilmeyen kişi vardır. Şimdi sizlere göz altı torbalarınızda bulunan şişlikleri makyaj tekniği ile nasıl kapatabileceğinizden bahsedelim.

Göz Altı Şişliğine Kapatıcı Kullanın

Göz altı torbalarında olan şişliği kapatabilmek için kapatıcılar kullanmalısınız. Burada dikkat etmeniz gereken daha opak renkler kullanmak ve hafif makyaj yapmak olacaktır. Cilt renginize en uygun olan kapatıcı rengini seçerek , göz altı şişliğinin gölge yaptığı bölgeyi kapatmak bu işin sırrıdır.

Ten renginize uygun olan kapatıcıyı seçmeniz gerekmektedir. Eğer mümkünse tercih edilen renk ten renginizin 2 ton koyusu olması durumunda daha iyi sonuçlar verecektir.

Göz altı şişliğine makyaj tekniğini uygulamadan önce göz altınıza nemlendirici sürüp 10-15 dakika bekleyin ve makyaj tekniğini bekleme süresinden sonra uygulayın.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi göz altı şişliği olan bölge ışıklandırmaya göre ten renginizin iki ton üstünde bir kapatıcı uygulayarak kapatmak mümkün. Burada önemli olan diğer bir durumda göz altına yapılan makyaj rengidir. Buna da çok dikkat etmelisiniz.

Makyaj yapıldıktan sonra muhakkak ışık kontrolü yapılmalıdır. Bu işlemi bir matematik işlemi gibi görün. Sağlamasını yapmak için bir ayna ile gözünüzün altına ışık tutarak yaptığınız kapatmanın olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.