Göz Farı Sürme Taktikleri

Göz Farı Sürme Taktikleri

Bir makyajın olmazsa olmazı olan göz farı , doğru teknikler uygulanmadığı zaman sizi bir palyaçoya çevirebilir. Bu nedenle yanlış tekniklerin uygulanmaması gerekir.

Göz Farı Sürme Taktikleri

Sizlere göz farı sürerken yapmanız gerekenler ve bilinmesi gereken bazı teknik bilgilerden bahsetmek istiyorum.

Göz Farı Sürmeden Önce Fondöten Kullanımı

Göz farını sürmeden önce uyguladığınız göz farının tüm gün kalıcı olması oldukça önemlidir. Bu nedenle göz farı öncesi bir baz kullanmamız gerekir.

Sizlere sıvı fondöten tavsiye ederim. Böylece göz makyajı akmaz ve bozulmaz. Göz farını uyguladıktan sonra biraz pudra ile göz farını da sabitlemekte fayda vardır.

Göz Makyajı Tekniği

Göz makyajı tekniğinde en önemli bilmeniz gereken husus şudur; Göz makyajınızı abartı yapmanızın hiç bir alamı yoktur. Yüzünüze daha çok önem gösterip , gözlerinize daha hafif bir makyaj yapmanız daha iyidir.

Eğer çok özel ve çılgın bir partiye katılacaksanız bu sefer işler değişebilir. Bu durumda da abartılı bir göz makyajı yapabilirsiniz.

Göz Farı ve Göz Rengi

Gözlerinizin rengi ile aynı renkte far kullanmamaya özen gösterin. Çünkü gözleriniz için kullanacağınız far rengi gözlerinizin rengi ile aynıysa donuk ve ifadesiz bakışlara döner.

Mümkünse göz farınızı göz renginizin tam zıt renklerinde bir renge boyamanızı tavsiye ederim.

Göz Farı Çizgileri

Eğer göz farınızı daha önceden çizdiğiniz belirgin bir çizgi içerisinden boyarsanız çok daha çekici gözükecektir. Rastgele boyamamaya çalışın. Özellikle siyah göz farı kullanıyorsanız , sürdüğünüz göz farını mutlaka belirginleştirin ve bir çizgide tutun.

Göz Makyajında Kirpiklerin Önemi

İstediğiniz kadar iyi bir göz makyajı yapın. Ancak bir eyeliner veya göz kalemi ile kirpik diplerinizi belirginleştirmeyi unutmayın. Yaptığınız bu işlem bakışlarınızı daha derinleştirecektir.

Günlük Makyaj ve Göz Farı

Günlük göz makyajınızda kesinlikle göz farını abartmamalısınız. Özellikle tercih etmeniz gereken renkler daha çok soft ve pudra tonları olmasında yarar var.

Ancak tercihinizi kıyafetlerinizin rengine göre de yapabilirsiniz. Ancak göz farını en minimum seviyede tutmanızda yarar var. Kesinlikle ağır bir makyaj uygulamamalısınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.