Orta Yaş Cilt Bakımı

Orta Yaş Cilt Bakımı

Orta yaşlara gelindiği zaman canlı bir cilde sahip olabilmek için yoğun emek harcamak gerekmektedir. Cildin kuruma ya da yer çekimine yenik düşmesiyle vücudun çoğu bölgesinde sarkmalar başlamaktadır. Belli bir yaştan sonra içtiğiniz su miktarı artacak, doğal besinler ve kötü alışkanlıklarınızı da bir kenara bırakacaksınız. Vücudun direnci belli bir yaştan sonra azalır ve kötü alışkanlıklarınıza gençlikte olduğu gibi dayanamazsınız.

Bayanlarda en çok görülen rahatsızlık ise kemik erimesidir. Buna en iyi gelen şey ise soya fasulyesi ve yağıdır. Mutlaka kemik erimesi oluşumunu engellemek ya da varsa tüketmeyi unutmamalısınız.

Vücut Bakımı

Kol, bacak boyun ve vücudun diğer bölümlerinde sarkmalar meydana gelebilmektedir. Vücuttaki nem oranı düşer, kolajen üretimi azalır ve bu da cansız ve sarkmış derilerin oluşumunu hazırlar. Düzenli olarak yaptığınız cilt temizliğinin dışında sık sık nemlendirici ürünlerden kullanarak vücudunuzu kuruluktan kurtarmanız gerekmektedir. Sarkmaya en iyi gelecek şey ise masajdır. Günlük olarak düzenli bir şekilde kollarınıza, bacaklarınıza, sırtınıza ve boynunuza yaptıracağınız masaj sayesinde 10 yaş daha genç görünebilirsiniz. Boynunuzdaki görüntülerden çok şikayetçi iseniz alternatif seçenekleri de araştırabilirsiniz.

Yüz Bakımı

Belli bir yaştan sonra yüz bakımı için kullanılan birden fazla ürün, gençlikte yaptığınız bakımlara göre daha az etkisini gösterecektir. Gençliğimden beri bakım yapıyorum diyorsanız hiç bakım yapmayan birine göre daha şanslısınızdır. Belli bir yaştan sonra kullanacağınız bakım ürünleri daha kuvvetli olmalı, gençliğinizde hafif içerikli bakım ürünleri kullanarak cildinize zarar vermiyordunuz fakat orta yaştan sonra derin çizgi ve kırışıklar içinde derinlemesine bakım şarttır.

Yapacağınız maskeler, peelingler ve cilt bakım ürünleri işinize yaramıyor ise cerrahi yöntemleri de tercih edebilirsiniz. Her zaman önceliğiniz doğal bakımdan yana olmalıdır. Bütün bitkisel yöntemleri denedim ama olmadı derseniz tıbbi yollar ile de çözebilirsiniz.

Güneş ışınları her yaşta zararlı fakat orta yaştan sonra oldukça daha fazla zarar vermektedir. Kullanacağınız güneş kremlerinin koruyucu özellikleri yüksek olmalıdır. Özellikle de hassas cilde sahip bayanlarda güneş ışınları daha fazla tehlikeli boyutlara ilerlemektedir. Yüzdeki oluşan lekeler orta yaştan sonra daha fazla görünmeye başlamaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.