Ağız Kokusunu Gideren Meyveler

Ağız Kokusunu Gideren Meyveler

Ağız Kokusunu Gideren Meyveler; Ağız kokusunu gidermek için bir kaç yönteme ihtiyacınız vardır. Bu yöntemlerden bir tanesi ağız kokusu için doğal yöntemler , diğeri ise ağız kokusu için ilaç yöntemi olmaktadır.

Sizlere daha önce Ağız Kokusunu Gideren ilaçlar hakkında bir makale paylaşmıştık. Ancak siz ilaç kullanmak istemiyorum. Ağız kokusunu doğal yollarla geçirmek istiyorum diyorsanız, ağız kokusunu gideren meyveler kullanabilirsiniz.

Ağız kokusunu gideren meyveler olarak armut, elma, çilek, kavun, havuç, limon, maydanoz gibi gıdaları önerebiliriz.

Ağız Kokusunu Gideren Meyveler

Armut : Armut hafif veya şiddetli ağız kokusunu gidermede çok etkili bir gıdadır. Armut içerisinde bulunan mineraller ve vitaminlerinin yanında posası ve suyu ile ağız kokusunu gidermede çok etkilidir. Armut ağız kokusunu mideden itibaren kesmekle beraber diş eti üzerindeki bakterilerine kadar temizleme yapar. Armudu sabah ve akşam düzenli yerseniz ağız kokusundan kurtulabilirsiniz.

Elma : Ağız kokusunu gidermede oldukça etkili bir meyve olan elmayı günde bir adet yiyerek hem ağızdaki koku yapan bakterileri giderirken hemde diş etlerinizi sağlığına kavuşturmuş olursunuz. Bildiğiniz gibi elma aynı zamanda cildinize güzellik katarken zinde kalmanızı da sağlayacaktır. Dilerseniz elma suyu ile tarçını karıştırıp içebilirsiniz.

Çilek : Çilek C vitamini deposu olup asitli yapısı ile diş eti hastalıklarınıza ve ağız kokusu problemine çözüm olacak meyveler arasındadır. Çileği ezip, posasını çiğnemeniz durumunda hoş olmayan ağız kokularından kurtulabilirsiniz.

Havuç : Havucun içerisinde bulunan lifler ve kendi öz suyu ile gün içerisinde rende olarak veya havucu rendelemeden yediğinizde ağız içerisindeki kokuyu bastıracak ve kötü ağız kokusundan sizi kurtaracaktır.

Kavun : Mevsiminde yenen kavun ağzınıza ve midenize hoş bir koku yayacaktır. Ağız kokusu ile başa çıkmakta bire bir olan kavun, mideden gelen kötü kokuyu bastırmada bire bir bir gıdadır.

Limon : Limon içerisinde bulunan asit sayesinde ağız içerisindeki bakterileri yok eder. Limonu isterseniz dilimleyerek emebilir ve kabuklarını kemirebilirsiniz.

Maydanoz : Bildiğiniz gibi maydanoz kötü ağız kokusunu alır. Halk arasında ağız kokusunu aldığı bilinen maydanoz aynı zamanda demir içeriği sayesinde ağız içerisinde koku yapan bakterileri temizler. Dilerseniz ağız kokusu için maydanoz suyunu gargara da yapabilirsiniz.

Eğer ağız kokunuzun olup olmadığını kesinleştirmek isterseniz, Ağız Kokusu Nasıl Anlaşılır? makalemize göz atabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.