Hızlı Saç Uzatmanın Yolları

Hızlı Saç Uzatmanın Yolları

Hızlı Saç Uzatmanın Yolları; Hızlı saç uzatmanın yolları hakkında sizlere detaylı bilgiler vermek istiyorum. Bunun nedeni bazı bayanlar uzun saçlarını kestirip sonrasında beğenmemesi ve eski uzun saçlarını hızlı bir şekilde geri kazanması için türlü türlü yollara başvurular.

Bu nedenle sağlıklı , gür ve uzun saçlarınıza geri kavuşabilmeniz ve hızlı saç uzatma yolları bakımından nasıl çabuk saç uzatılır sizlere anlatmak istiyorum. Bu anlatacaklarımın hepsi tamamen doğal ve hızlı saç uzatmanın yolları olacak.

Hızlı Saç Uzatmanın Yolları

Sizlere hızlı saç uzatmanın yolları için hem yemeniz gereken besinler hakkında hemde saçınızın hızlı uzamasına engel olabilecek etkenlerden bahsetmek istiyorum.

Saç Uzatan Besinler

Saç uzatan besinler arasında meyve , sebze , et ve balık yiyerek saçlarınızın hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Saçların uzaması için bol bol proteinli besinler yemelisiniz.

Saç uzatan besinler arasında bulunan tavuk , balık , yumurta , soya ürünleri , fasulye , fındık , sağlıklı olması açısından yağsız et gibi ürünler yiyerek saçınızı hızla uzamasına yardımcı olan besinler tüketebilirsiniz.

Sağlıklı ve Hızlı Saç Uzaması için

Saçlarınızın hem sağlıklı hemde hızlı uzaması için tükettiğiniz yağlara dikkat etmelisiniz. Bu yağlar arasında bulunan omega 3 yağlarını tercih ederseniz çok daha iyi olacaktır. Omega 3 yağlarını dilerseniz hap dilerseniz şurup olarak satın alabilirsiniz. Omega 3 yağları saçlarınızın hızlı uzaması için çok önemli bir besindir.

Omega 3 yağı içerisinde A , D , E ve K vitaminleri bulunur. Bu vitaminler hem saçlarınızın sağlıklı hemde hızlı uzamasına ihtiyaç duyduğu vitaminler arasındadır. Önemli olan saçlarınızı uzatırken sağlıklı uzamasını sağlamaktır.

Hızlı Saç Uzaması için Demir ve Çinko

Hızlı saç uzaması için aldığınız besinlerin içerisinde demir ve çinko bulunan gıdalar tüketmelisiniz. Demir ve çinko sağlıklı saç uzatmak ve hızlı gelişimini sağlamak için vazgeçilmez bir besin kaynağıdır.

  • Demir saç foliküllerinden saç uçlarına kadar saçı besleyen bir vitamindir. Özellikle et ile alınan demir saçların çok hızlı uzamasına yardımcı olur. Ancak vejeteryansanız fasulye , mercimek veya soya gibi gıdalar tüketebilirsiniz.
  • Çinko saç köklerindeki yağ bezelerini besler. Saçların düzgün ve sağlıklı çıkmasını sağlar. Çinko yıpranan saçları tamir etmeye de yarar. İstiridye , biftek , kızarmış buğday tohumu , kavrulmuş kabak ve kabak çekirdeği , bitter çikolata ve kakao tozu içerisinde bolca çinko bulunur.

Yeterince C Vitamini Alın

Yeteri kadar C vitamini almaya çalışın. C vitamini eğer vücudunuzda az ise saçlarınıza yansır ve hem zayıf hemde mat saçlara neden olabilir.

  • Sa. büyümesine ve gelişmesinde önemli bir rol alan kollajen , C vitamini ile beslenir. C vitamini aynı zamanda demiri hapseder ve saçların sağlıklı ve hızlı büyümesini sağlar.
  • Vücut kendi kendine C vitamini üretmez. Bu nedenle C vitaminini besinlerden almak gerekir. C vitaminin bulunduğu besinleri tüketmelisiniz. Kavun , brokoli , narenciye , dolmalık biber , ıspanak gibi gıdalardan elde edebilirsiniz.
  • Gün içerisinde 9-13 yaş arası 45mg , 14-18 yaş arası 70mg , yetişkinler için de 75 ile 90mg C vitamini tüketmesi gerekmektedir.

Aşırı Saç Şekillendirmeden Uzak Durun

Saçlarınızı aşırı şekillendirmeden kaçının. Bunun nedeni aşırı şekillendirmeler de saçlarınız hasar görür. Ayrıca saç şekillendirirken saçlarınıza uygulayacağınız kimyasal uygulamalar ve temizleyiciler saçlarınızı yıpratır. Bu nedenle hızlı saç uzatma işinden sapmış , saçlarınızı sağlıksız bir hale getirmiş olursunuz.

Hızlı saç uzatmanın yolları saçlarınıza nefes aldırmaktan geçer. Eğer saçlarınız ve özellikle saç dipleriniz nefes almazsa sağlıklı bir yoldan gitmiyorsunuz demektir. Eğer sağlıklı ve hızlı saç uzatmak istiyorsanız, özellikle aşırı fön tutmamaya çalışın.

Saçlarınıza şekil vermek için örme işlemi de hızlı saç uzatma yolları yapılmaması gerekenler listesindedir. Mutlaka saçlarınız ördüğünüzde güzel gözükecektir. Ancak hızlı saç uzatmak için şekillendirmeden kaçmanız gerektiğini belirtmek isterim.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.