Mutlu Olmanın Yolları Nelerdir?

Mutlu Olmanın Yolları Nelerdir?

Mutlu olmanın ilk kuralı şükretmenizdir. Yaşadığınıza, sahip olduğunuz şeylere, sevdiğiniz kişiler, sevmediklerinize her zaman bakarak şükredin. Şükretmeniz farkındalığınızı sağlamaktadır ve sizin kendinizi çok yalnız hissetmenize neden olduğu anlarda bile yanınızda bir güç olduğunu Allah’ın olduğunu unutmamanızı sağlayacaktır. Dua ettiğiniz zaman şükür ettiğiniz de ruhunuzu daha iyi hissettirecek ve kendinizi daha mutlu ve neşeli bir şekilde olmanıza yarar sağlayacaktır. Bir bardak ayran içebildiğiniz için şükretmeyi bildiğiniz bile mutluluk size gelecektir.

Enerjik Müzikleri Tercih Edin

 

Müzik ruhun gıdasıdır diyen her kimse gerçekten çok doğru demiş. Bizler ruhumuzu pozitif enerji ile dolduracak şarkıları seçmeniz bu tür müzikleri dinlemeniz daha mutlu ve neşeli olmanızı sağlayacak. Arabesk ve yavaş müzikler ile güne başladığınız zaman daha çok depresif olursunuz. Sizler Rihanna, Ajda Pekkan gibi canlı müzikleri tercih edin ya da Mozart, Chopin gibi sakin olan ve mutluluk veren sanatçıları dinlemenizi öneririz. Ruh halinizi hemen değiştirecek müziklerdir bunlar.

Kendinize Annelik Yapın

blank

Her yaşta ve ne konumda olursanız olun sevilmeye her zaman ihtiyacınız olur. Gerçek olan şu ki istediğiniz sevgi, ilgi, şefkat ve anlayış önce kendinize sunmanız gerekir. Aynanın karşısına geçin kendinize beğenmiş gözler ile bakarak yüzünüzü inceleyin. Göz bebeklerinizden, dudaklarınızın şekline kadar birçok ayrıntıya dikkat edin. Yemek yediğiniz zaman kendinizi üçüncü bir kişi ile dışarıdan izleyin. Günlük hayatınızda başardığınız zaman her şey için kendinizi tebrik etmelisiniz. Her daim motive olabilmek için kendinize güzel sözler söylemelisiniz. Arkadaşınıza nasıl davranışlar gösteriyorsanız kendinize de o şekilde davranın.

Sadeleştikçe Daha Mutlu Olun

Temiz ve sade bir yeriniz olduğunda kendinizi daha iyi hissetmiyor musunuz? Bu güzelliği hayatınızda her alanına taşımayı hiç düşündünüz mü? Fazla kilolar, fazla eşyalar, fazla işler, fazla arkadaşlar, fazla borçlarınız bunların hepsini değiştirmeyi denediniz mi? Gereğinden çok olan her şeyi hayatınızın kontrolünü elinize almanız sizlerin işini daha çok zorlaştırır ve sizleri mutluluktan çok uzak diyarlara götürür. İlk olarak yaşadığınız ve çalıştığınız ortamı temizleyerek sadeleştirmeniz sizi mutlu edecek ve ruh halinizi de değiştirecek.

Paranızı Dikkatli Bir Şekilde Kullanın

blank

Mal canın yongasıdır diye bir söz bulunur yaşamak kadar para, mülk sahibi de olmak önemlidir diyor. Banka hesaplarınızda yeterli paranız yoksa borcunuzu ödeyemediyseniz de mutlu olmanız pek kolay değil. Bunun içinde gelir gider dengenizi iyi kontrol etmeniz gerekir paranızı harcamadan ilk önce üç defa düşünmelisiniz. Küçük de olsa birikimler yapmanız gerekir. Örnek olarak durumunuza göre her hafta ya da her ay çeyrek altın alarak kavanoz da biriktirmelisiniz. O küçük miktarlar bile kendinizi güvende hissetmenize yardımcı olacak.

İndirimli Alışveriş ile Kendinizi Ödüllendirin

Beğendiğiniz bir ayakkabının indirime girdiğini gördüğünüz zaman bu sizi çok mutlu edecektir. Bundan dolayı hızlı mutlu olmanın bir yolu da indirimleri takip etmenizdir ve gerçekten istediğiniz bir parçayı almanız sizi çok mutlu edecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.