Saç Mezoterapisi Nedir? Nasıl Yapılır?

Saç Mezoterapisi Nedir? Nasıl Yapılır?

Saç mezoterapisi kişinin saç hücrelerinin insan vücudunda olduğu gibi ihtiyacı olan protein, vitamin ve minerali iğne yardımıyla saç köklerine enjekte edilmesidir. Bu yöntem sayesinde saçlarınız daha canlı olur, beslenir aynı zamanda da saç dökülmesinin önler. İğneler kullanılıyor deyince sakın korkmayın. Bu işlem hem ağrısız sızısız oluyor hem de iğne ucu 2 ile 4 mm arasında bir boyuttadır.

Saç Mezoterapisi Nedir? Nasıl Yapılır?

Artık günümüzde saç dökülmesi sadece erkek değil bayanlarda da yoğunluk göstermektedir. Bu dökülmenin önüne geçebilmek için yöntemlerden birisi de saç mezoterapisidir. Bu yöntemi kişiye uygularken ilk olarak saç derisi yumuşak hale getirilir. Bunun yöntemine de termoterapi denir.

Saçın dökülme yıpranma yapısına göre karışımlar hazırlanır. Bu karışımın içerisinde oligo, mineral, vitamin,minoxidil ve kan dolaşımı arttırıcı bulunmaktadır. Tabi ki bu karışımların yoğunluğunu uzmanlar kişinin saç derecesine göre arttırır. Hazırlanan ilaçlar tabanca içerisine yerleştirilir. Tabancanın içerisinde bulunan enjektör sayesinde uygulamaya başlanır. Saç mezoterapisi tabancası bilgisayara bağlı çalışmaktadır.

Bu sayede ilacın dozu kolaylıkla ayarlanır. Tabi ki bu sadece tabanca ile değil el ile de uygulanabilir. Fakat manuel, el ile tedavide ilaç dozunu ayarlamak biraz güç olacaktır. İşlem tamamlandıktan sonra ilacı saç derisinde uzun süre kalabilmesi için özel bir yağ sürülür. Uygulama sonrasında saçın kesinlikle yıkanması, yağ yada herhangi bir maddenin sürülmesi yasaktır.

Saç Mezoterapisi Kaç Seansta Son Bulur?

İlk adım olarak kişinin saç yapısı analiz edilir. Seans süresi kişinin saç dökülme oranına, yaşına, saçın yıpranma oranına göre değişim göstermektedir. Genel orana vurursak 8 ile 10 seans olarak uygulanmaktadır. Seans süreleri kadın ve erkeklere göre değişir.

Erkek için 10 ile 15 dakika, kadınlar için ise yarım saat sürmektedir. İlk 3 – 4 seanslar 7 günde bir uygulanır. Kalan seanslar ise 15 günde bir uygulanmaktadır. Seans bitiminde tedaviyi tamamlayabilmek için ayda 1 defa takviye seansları düzenlenmektedir. Bu yöntem direk saç köklerine etki ettiği için saç dökülmesini yüksek oranda durdurmaktadır. Saçınızın canlılığını yeniden kazanmış olacaksınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.