Saç Kırıklarına Evde Çözüm Önerileri

Saç Kırıklarına Evde Çözüm Önerileri

Saç kırıklarına evde çözüm önerileri , saçlarında kırıklar olduğu için devamlı saçlarının uçlarını kestiren ve saç uzatma konusunda sıkıntı çekenlere evde yapabileceği saç kırıklarına maske tarifleri ile saçlarını kesmeden ve saç kırıkları oluşmadan sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayacak önerilerdir.

Saç kırıklarına evde çözüm önerileri

Saç kırıklarından şikayet ediyorsanız ve çözümü saçların uçlarını kesmekte buluyorsanız sizlere harika çözüm önerilerimiz var. Aşağıda sizler için hazırladığımız tarifler ile saç kırıklarından rahatça kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda saçlarınız sağlıklı ve kırıksız olur.

Saç Kırıkları İçin Maske Tarifi

 • 1 adet yumurta sarısı
 • 1 tatlı kaşığı bal
 • 4 tatlı kaşığı zeytinyağı

Tüm malzemeleri uygun bir kase içerisine alın ve iyicene karıştırın. Karışım saçlarınıza tutam tutam uygulayın. Karışımı saçlarınıza uyguladıktan sonra bir bone takıp 30 dakika bekleyin. Süre sonunda saçlarınızı şampuan ile yıkayıp temizleyin. Haftada 1 gün ve düzenli bir şekilde uygulayabilir ve kırıklarınızı giderebilirsiniz.

Saç Kırıkları için Doğal Bakım Maskesi

 • 2 çay kaşığı zeytinyağı
 • 2 çay kaşığı badem yağı
 • 3 tatlı kaşığı avokado yağı

Yukarıdaki tüm yağları bir cezve içerisine alın ve ılıyana kadar ısıtın. Karışım ılıklaştıktan sonra saç dipleriniz dahil olmak üzere saçlarınıza uygulayın. Sonra başınızı bir havlu ile sarın ve en az 5 saat bekletin. Süre sonunda saçlarınızı bir şampuan ile yıkayın ve temizleyin. Haftada 1 kere uygulayabilirsiniz. Saç kırıklarınız kısa süre sonra gidecektir.

Saç Kırıklarını Önleme Yöntemleri Nelerdir?

Saç kırıklarınızı önlemek için yukarıdaki saç kırıkları için maskeleri uygulamak dışında bazı şeylere de dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunları maddeler halinde sıralamak gerekirse;

 • Saç kırıklarınızı azaltmak için en az 2 ayda bir kere saçlarınızın uçlarından kestirebilirsiniz. Ancak uçlardan kestirmek size geçici çözüm verecektir. Kesin çözümler için maskeleri kullanmaya çalışın.
 • Saç boyama işlerinizi mutlaka 2 ay arayla yapmaya özen gösterin. Kısacası saçınızı boyadığınız günden 2 ay sonra tekrar boya yapın.
 • Saçlarınızı tarıyorsanız mutlaka ıslatıp öyle tarayın. Saçlar kuruyken taramanız saçlarınızın kırılmasına yol açar ve saçınızın sağlığı bozulur. Aynı zamanda saçlar kuruyken taramanız durumunda saçlarınız dökülebilir.
 • Hemen hemen her kadın saç kremi kullanır. Kullandığınız saç kremi markasına dikkat etmenizde yarar var. Gidip markası belli olmayan saç kremlerinden uzak durun deriz. Tanınmış ve bilinmiş marka saç kremlerini tercih edin.

 

YORUMLAR

 1. blank eslem dedi ki:

  keratin kullanarak onarabilirsiniz doğal olması gerekiyor keratinin