FUT Saç Ekim Yöntemi ve Tekniği

FUT Saç Ekim Yöntemi ve Tekniği

FUT Saç Ekim Yöntemi ve Tekniği; Sizlere daha önce Fue saç ekim yöntemi adlı makalemizi paylaşmıştık şimdi ise sizlere FUT saç ekim yöntemi ile saç ekiminden bahsedeceğim.

FUT Saç Ekim Yöntemi yani FUT kelimesinin açılımı “Foliküler Ünite Transplantasyonu” anlamına gelmektedir. Tüm dünyada kullanılan FUT saç ekim yöntemi, ileri teknoloji ile desteklenen en başarılı saç ekim tekniklerinden birisidir.

FUT Saç Ekim Yöntemi , saç ekiminde ileri teknolojilere sahip olduğundan dolayı Türkiye’de ve Avrupa’da saç ekim merkezlerinin sonuçlarına göre dünyada ikinci sırada yer alan ve en çok seçilenler arasındadır. Sizlere yukarıda açılımı yaptığımız Folikülerin ne anlama geldiğini açıklamak istiyorum

Foliküler Ünite Nedir?

Foliküler ünite , Dr. John Headington isimli bir pataoloji uzmanı tarafından 1984 yılında tanımlanmıştır. Foliküler Ünite içerisinde tıpkı çiçek demeti gibi 1’den 5’e kadar farklı kıl köklerinin olduğu yapıya Foliküler ünite denir. Her insanın kendine göre foliküler ünitesi vardır. Folikler üniteler kişinin saç yoğunluğunu belirler. Mesela eğer saçları çok yoğun insanlarda 1 foliküler içerisinde 5 saç, kiminde ise 1 foliküler içerisinde 1 saç barınır. Foliküler üniteyi bir vazo gibi düşünebilirsiniz. Her çiçeği de bir saç teli olarak düşünürseniz, 1 vazo içerisinde çok çiçek varsa , saçınız o kadar yoğun olur.

FUT Saç Ekim Yöntemi

Birincisi, klasik saç ekimi tedavisidir. Bu yöntemde ensenin biraz üzerinden iki kulak arasından alınan yaklaşık 10×3 cm ebatlı saçlı deri mikrogreftler haline getirilir ve mikrogreftler şeritler halinde saçsız alanlara tek tek ekilir. Arkadan saç alındıktan sonra bu kısım dikilir ve bu kısımda sadece çizgi şeklinde yaklaşık 8- 9 cmlik bir iz kalır. Bu yöntemde tek seansta 5000- 6000 civarında saç teli (1400- 1700 greft) ekilmektedir.

Bu rakam bir seans için çok iyidir ve tek seferde açıklık çok geniş değilse tamamen kapanır. Tek seansta ortalama 5000- 6000 saç telinden fazla ekmek mümkün değildir. Kafanın arkasından alınabilecek dokunun bir limiti vardır. Bu rakamın üzerine söylenecek rakamlar gerçekçi olmayacaktır. Bu klasik yöntemde 6 ay ara ile 2 en fazla da 3 seans ekim yapılabilmektedir. Operasyon 3- 4 saat kadar sürmektedir.

FUT Saç Ekim Yorumları

Forumlar, birbirleriyle etkileşimde bulunan ve güncel konularla ilgili bu bilgileri siteler aracılığıyla paylaşan kişilerle dolu intenet siteleridir. Bir forum sitesinde yorum yazmak için, önce bu siteyi tercih edebilir ve daha sonra bir konu açarak veya açık bir başlık altında bir yorum gönderebilirsiniz.  Ancak İstanbul’da bir doktora başvurarak en doğru bilgileri edinebilirsiniz.

Çeşitli forumlarda yalnızca yazılmış yorumları okuyabilirsiniz. Saç ekim yorum ve görüşler araştırıldığında çeşitli fikirler ile karşılaşabilirsiniz.

  • Bu işlem plastik cerrahi veya dermatologlar ile yapılmalıdır. Saç naklini yapan kişinin bu dallara sahip olup olmadığını doğrulayın. Şirketin web sitesinde yayınlanan yorumlara aldırmayın. Sahte yorum olma ihtimali yüksektir.
  • Şirket hakkındaki şikayetleri sosyal medyada veya şikayet sitelerinden okuyabilirsiniz.
  • Ameliyatınız yaz aylarında gerçekleşirse, saç ekiminden sonra (11:00-17:30) 10-15 gün boyunca evden ayrılmayın. Çünkü güneş ışınları saçınızı doğrudan etkiler ve istenmeyen sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Forumlardaki saç ekim yorumları genel olarak bu başlıklar altında toplanmıştır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.