FUT Saç Ekim Yöntemi

FUT Saç Ekim Yöntemi

Sizlere daha önce Fue saç ekim yöntemi adlı makalemizi paylaşmıştık şimdi ise sizlere FUT saç ekim yöntemi ile saç ekiminden bahsedeceğim.

FUT Saç Ekim Yöntemi yani FUT kelimesinin açılımı “Foliküler Ünite Transplantasyonu” anlamına gelmektedir. Tüm dünyada kullanılan FUT saç ekim yöntemi, ileri teknoloji ile desteklenen en başarılı saç ekim tekniklerinden birisidir.

FUT Saç Ekim Yöntemi , saç ekiminde ileri teknolojilere sahip olduğundan dolayı Türkiye’de ve Avrupa’da saç ekim merkezlerinin sonuçlarına göre dünyada ikinci sırada yer alan ve en çok seçilenler arasındadır. Sizlere yukarıda açılımı yaptığımız Folikülerin ne anlama geldiğini açıklamak istiyorum

Foliküler Ünite Nedir?

Foliküler ünite , Dr. John Headington isimli bir pataoloji uzmanı tarafından 1984 yılında tanımlanmıştır. Foliküler Ünite içerisinde tıpkı çiçek demeti gibi 1’den 5’e kadar farklı kıl köklerinin olduğu yapıya Foliküler ünite denir. Her insanın kendine göre foliküler ünitesi vardır. Folikler üniteler kişinin saç yoğunluğunu belirler. Mesela eğer saçları çok yoğun insanlarda 1 foliküler içerisinde 5 saç, kiminde ise 1 foliküler içerisinde 1 saç barınır. Foliküler üniteyi bir vazo gibi düşünebilirsiniz. Her çiçeği de bir saç teli olarak düşünürseniz, 1 vazo içerisinde çok çiçek varsa , saçınız o kadar yoğun olur.

FUT Saç Ekim Yöntemi

Birincisi, klasik saç ekimi tedavisidir. Bu yöntemde ensenin biraz üzerinden iki kulak arasından alınan yaklaşık 10×3 cm ebatlı saçlı deri mikrogreftler haline getirilir ve mikrogreftler şeritler halinde saçsız alanlara tek tek ekilir. Arkadan saç alındıktan sonra bu kısım dikilir ve bu kısımda sadece çizgi şeklinde yaklaşık 8- 9 cmlik bir iz kalır. Bu yöntemde tek seansta 5000- 6000 civarında saç teli (1400- 1700 greft) ekilmektedir. Bu rakam bir seans için çok iyidir ve tek seferde açıklık çok geniş değilse tamamen kapanır. Tek seansta ortalama 5000- 6000 saç telinden fazla ekmek mümkün değildir. Kafanın arkasından alınabilecek dokunun bir limiti vardır. Bu rakamın üzerine söylenecek rakamlar gerçekçi olmayacaktır. Bu klasik yöntemde 6 ay ara ile 2 en fazla da 3 seans ekim yapılabilmektedir. Operasyon 3- 4 saat kadar sürmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Yardım Başvurusu