Yağlı Ciltler İçin Limon Maskesi

Yağlı Ciltler İçin Limon Maskesi

Cildimizle bir nevi dost olan besin maddelerinden bir tanesi de limondur. Bizlere anında etkili çözümler sunan limon ile cilt yapımızda fark edilir değişiklik yapıp hızlı ve pratik çözümler üretebiliriz. Tüm bayanlarında bildiği üzere limonun mucizevi etkileri bulunmaktadır. Özellikle sivilce önleme maskelerinde limonun sıklıkla kullanıldığını söyleyebiliriz. Her maske ve peeling yapımı ile ilgili maske yaptırmadan önce detaylı bilgi sahibi olmanız gerekir. Çünkü maske karışımlarının içerisine limon koyduğunuz vakit cilt yapınız daha da hassaslaşacaktır. Durum böyle olunca direk güneş ışınlarından cildinizin zarar görmesi kaçınılmaz. Bitkisel de olsa cilt yapınıza uygun olmayan kürleri denememelisiniz.

Limon Maskelerinin Faydaları

  • Siyah noktaları giderir
  • Sivilceleri önler ve sivilcelerin iyileşmesine katkı sağlar
  • Ten rengimizi açar ve aydınlatıcı bir etki yaratır
  • Dişlerimizin beyazlamasına yardımcı olur
  • Cilt lekelerini yok eder
  • Saç rengini değiştirir
  • Dudak çatlaklarını giderir
  • Kepekleri azaltır
  • Tırnakları besler

blank

Yağlı Görünümü Gideren Cilt Maskesi

Malzeme Listesi:

1 yemek kaşığı limon suyu

1 buçuk yemek kaşığı bal

yarım kaşık tereyağı

yarım kaşık toz şeker

Uygulama:

Malzemelerimizin hepsini kabımızın içine alalım kıvama göre cıvık olursa biraz bal katı da olursa bir miktar limon suyu ekleyebiliriz. Maskemiz için gerekli olan malzemeleri iyice karıştıralım. Yüzümüzün açıkta kalan tüm kısımlarına uygulayarak 15- 20 dakika kadar bekleyelim. Bekleme süresi sona erdiğinde yüzümüzü bol su ile yıkayarak kuruladıktan sonra nemlendiricimizi sürelim.

Kırışıklar İçin Etkili Limon Maskesi

Malzeme Listesi:

Yarın çay bardağı limon suyu

Bir tutam zerdeçal

2 yemek kaşığı yeşil çay

Uygulama:

Kasemizin içine maske için gerekli malzemelerimizi ekleyelim. İlk olarak yüzümüzü temizleyelim ve iyice kurulayalım. Pamuk yardımı ile hazırlamış olduğumuz karışımı tüm yüzümüze uygulayalım. Açıkta bir alan kalmadığı müddetçe karışımı yüzümüze yaydıktan sonra yaklaşık 3 dakika kurumasını bekleyelim. Kuruduktan sonra bir kez daha aynı şekilde uygulayıp yaklaşık olarak 10 dakika kadar bekleyip yüzümüzü soğuk suyla yıkayalım. Bu uygulama maskemiz sürekli olarak kullanabileceğiniz bir maskedir. Haftada bir kez maske tarifini uygulayabilirsiniz.

blank

Yağlı Ciltler için Sivilce Giderici Limon Maskesi

Cilt yapınız sivilceye meyilli ve yağlı ise bu tarifi uygulamanız faydalı olacaktır. Cildinizin pH değerinin dengelenmesine katkı sağlayan yumurta akı sivilcelerden kaynaklanan kırmızılıkları yok ederek cildinizin yenilenmesine katkı sağlamaktadır. Bir nevi maskemiz tedavi etkisi gösterir.

Malzeme Listesi:

1 çay kaşığı limon suyu

1 adet yumurta beyazı

Uygulama:

Kabımızın içerisine yumurta akını koyarak iyice çırpalım. Ardından da taze sıkılmış limon suyunu ekleyip iyice karıştıralım. Yüzümüzü temizleyip ardında da parmak uçlarımızı kullanarak masaj yapar gibi maskemizi yüzümüze uygulayıp 15 dakika maskenin etkisini göstermesini bekleyelim. Özellikle gece uygulanması ön görülen maskeyi hafta da bir kez uygulayabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.