Yağ Dengesini Ayarlayan Maskeler

Yağ Dengesini Ayarlayan Maskeler

Yağ Dengesini Ayarlayan Maskeler Yağlı ciltlerin yağ dengelerini koruyabilmeleri için bir takım bakımlar yapılmalıdır. Yağlı ciltlerin genelinde parlama, siyah noktalar ve sivilceler çoğunlukla meydana gelmektedir. Buda bayanların çoğunda kötü görünüm duygusu uyandırmaktadır. Ayrıca cilt sağlığını bozan bir durum olduğundan belli başlı doğal maskeler düzenli olarak yapılmalıdır.

Kuru Maya Maskesi

Malzemeler ve Hazırlanışı

1 Çay Kaşığı kadar Su
1 Adet Aspirin
1 Çay Kaşığı kadar  Oksijenli su
1 Tatlı Kaşığı kadar Kuru Maya

İlk olarak aspirini suda ezin ve diğer malzemeleri içerisine ilave edin. Hazırladığınız maskeyi cildinize sürün. 15 dakika suratınız da bekledikten sonra ılık su ile cildinizi yıkayınız. Kış aylarında haftada 2 kez, yaz aylarında ise haftada 1 defa uygulanmalıdır. Kuru maya maskesi ile cildinizden yağlı görünüm azalacaktır.

Beyaz Kil Maskesi

Malzemeler ve Hazırlanışı

2 Yemek Kaşığı kadar Su
1 Çay Kaşığı kadar Limon Suyu
1 Yemek Kaşığı kadar Beyaz Kil

Malzemelerin hepsini bir kapta krem kıvamına gelene kadar karıştırın. İstenilen kıvamı elde ettikten sonra maskeyi suratınıza iyi yedirerek sürün. Maskeyi uygulayıp kuruduktan sonra suratınızı yıkayın. Cildinizdeki yağın emilmesi ile daha duru ve yağsız gözükecektir. Beyaz kil maskesini her hafta uygulamalısınız.

Yağ Dengesini Ayarlayan Peeling

Malzemeler ve Hazırlanışı

5 Adet Çilek
1 Yemek Kaşığı kadar  Limon Suyu
1 Yemek Kaşığı kadar Şeker
1 Yemek Kaşığı kadar  Bal

5 adet çileği çatal ile ezin ve diğer malzemeleri de içerisine ilave edin. Bir süre karıştırarak karışımı yüzünüze uygulayın. Yarım saat durduktan sonra ılık su ile yıkayın. Peelingi, 15 günde bir tekrarladığınız da etkiyi göreceksiniz.

Doğal Tarif

Malzemeler ve Hazırlanışı

1 Adet Salatalık
1 Adet Limon

Salatalığı ince bir görünümde dilimleyiniz. Üzerine de bir kaç damla limon sıkarak yüzünüze uygulayın. Salatalıklar ile yüzünüzün tamamını kaplayın. Göz ve çevresine gelmemesine dikkat ediniz. Bu doğal tarifi her hafta uygulayın. Cildinizdeki yağ oranının azaldığını ve elastik bir cilde kavuştuğunuzu göreceksiniz.

Yağlı Ciltler için Tonik

Malzemeler ve Hazırlanışı

1 Bardak Su
Bir Tutam da Lavanta

Bir bardak suyun içerisine lavantayı koyun. Soğuması için bir müddet bekletin. Süzerek kapalı bir kabın içerisine bırakın. Pamuk yardımı ile suratınızı uygulayın.

Sizler için uzun araştırmalar sonucu yeni bilgiler paylaşıyoruz. Her paylaşımda bir emeğin olduğunu unutmayın. Bizi daha fazla motive etmek için lütfen görüşlerinizi bildirin. Yorum yaparak işimize daha fazla odaklanmamızda yardımcı olabilirsiniz. Unutmayınız ki bu sitede yer alan yazılar doktor tavsiyeyi veya reçetesi olarak kabul edilemez. Size gösterdiğimiz kürleri uygularken bunları göz önünde bulundurunuz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.