Oje Markaları

Oje Markaları

Bayanların renkli kozmetik alanlarında en fazla ürün aldığı alan tırnaklardır. Tırnakları süslemek, renklendirmek adına aldığınız ojeleri ne kadar iyi tanıyorsunuz?

Ojeden ne olabilir diye düşünebilirsiniz. Fakat tırnaklarınıza sürdüğünüz ojelerden de vücudunuza karşı sorumlu olduğunuzu unutmamalısınız. Özellikle de genç kızların kullandığı kozmetik ürününün oje olduğunu düşünürsek ekstra dikkat olmak da fayda var.

En İyi Oje Markaları

Pastel

Hem piyasada en ucuz ojelere sahip olan hem de içerisinde zararlı madde içermeyen en çok tercih edilen Pasteldir. Birçok yerde rahatlıkla bulabileceğiniz Pastel ojeler bir hayli renge sahiptir. Online alışveriş imkanı da sunmaktadır.

blank

  • Fiyatı 2-2,5 değişmektedir.

Sally Hansen

Dünya çapında tanınan bir marka olan Sally Hansen, renk skalası ve fırçalarıyla  kendini ispatlamış, insan sağlığını bir tık düşünerek ojelerine toksik trio maddelerini katmayan markalardandır. Sally Hansen ojelerini eczanelerden, Watsons ve Gratis gibi mağazalarda bulabilirsiniz.

blank

  • Fiyatları 10 TL’den 25 TL’ye kadar artmaktadır.

Chine Glaze

China Glaze isim anlamıyla China, Porselen, Glaze ise ışıltı, parlaklık demektir. Yani Porselen parlaklığında tırnaklar anlamına gelmektedir. Ojeleri  içerik alarak çin kili barındırmaktadır.  Bu madde ojenin tırnağın üzerinde çok uzun ve kuvvetli bir tutuculuk yapmasını sağlar. Kalite, dayanıklılık olarak kendini sevdiren ojelere sahip olan China Glaze’ Tanaçan Kozmetik, Lilakutu’dan ya da Gratislerden ulaşabilirsiniz.

blank

  • Fiyat 18 TL civarlarındadır.

Wet n Wild

Wet n Wild markası far ve rujlarıyla meşhur olsa da ojeleriyle de tanındı. Yanar döner renk seçenekleriyle tanınan Wet n Wild oje markası kalıcılık ve kalite olarak biraz geride kalıyor. Bunu yanı sıra ojelerin de zararlı maddeleri kullanmamaya çalışan bir diğer oje markasıdır.

blank

  • Gratislerde bulabileceğiniz Wet n Wild 3 ila 9 TL arasında değişmektedir.

Zoya

İçerisinde formaldehit, formaldehit reçinesi, toluen, dbp (dibutil ftalat) ve kamfor gibi toksik  maddeler bulundurmayan oje markasıdır. Kendini sağlıklı ojeler ile ön plana çıkaran zoya ojeleri hamileler, kanser hastaları ve  oje alerjisi bulunan insanlar için problem çıkarmayan ojeler dendir. Kalıcılık açısından da diğer ojeler den bir tık üsttedir. Şişesi 15ml’dir. Olumsuz yanı olarak diğer ojeler den daha pahalı olması ve kuruması daha fazla zaman alır. blank

  • 35 ila 40 TL arasında değişen fiyatlara sahiptir.

O.P.I

Tanınmış olan oje markalarından biri O.P.I’de içeriğine zararlı madde karıştırmamaya özen göstermektedir. Kolay sürümü, geniş renk skalası ve uzun süre dayanabilen bir oje markası arıyorsanız O.P.I kullanabilirsiniz.

Eğlenceli isimlerde kullanan bu oje markasının kullanıcıları ojenin daha etkili olabilmesi için bir kat base coat, iki kat oje, bir kat top coat kullanıyor. Güvenle kullanabileceğiniz ojeler üreten O.P.I’nın fiyatları ise 45 TL civarındadır. 

blank

Butter London

Douglas mağazalarında bulabileceğiniz ojenin içerik kalitesi düşürülmemiş. Zararlı ve kansorejen maddelerini kullanmamakla ünlü olan marka, ilk toksin içermeyen tırnak cilasını üretmiştir. Şişe tasarımından sürüm kolaylığına kadar her şey en ince detayına kadar düşünülmüş.

blank

  • Fiyatları ise 40 TL civarındadır.

Essie

Essie  Formuldehit, DPB ve tuline maddeleri kullanmayan oje markasıdır. Bu yüzden hamile ve süt emziren anneler ve kanser hastaları içinde uygundur. Aşırı renk yelpazesi ve kalıcılığıyla ünlü olan essie ojeleri, aseton üretiminde de sağlıklı asetonlar üretmeye yönelmiştir.

blank

 

  • Essie fiyatı ise 30 TL’dir.

 

ING LOT

Ojede ciddi bir renk skalasına hakim olan marka,büyük oranda renk pigmentine sahiptir.

“O2M” adı altında üretilen ojelerin oksijen  su ve buhar geçirgenliğini garanti altında tutuyor.

blank

  • Inglot ojenin fiyatı ise 60TL’den başlıyor

Güncelleme: 01.12.2018

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.