Göz Makyajı Teknikleri

Göz Makyajı Teknikleri

Göz makyajı teknikleri ile bakışlarınızı daha fazla ortaya çıkartabilirsiniz. Göz şeklinize uygun olarak makyaj yaptığınız takdir de göz şekliniz daha çok ortaya çıkacaktır. Göz makyajının kişinin surat şekline, gözlerin yakınlık ve uzaklık derecesi, ten renginin ayrıntıları tam olarak bilmeli ve göz makyajına öyle başlamalıdır.
Yüz şeklinize bağlı bir şekilde gözleriniz birbirinize yakın duruyor ise göz makyajı yaparken önce gözler arasındaki mesafe uzak olması gerekmektedir. Bunu yapabilmek için göz kapağınızın üzerine koyu renk far sürmelisiniz. Daha sonra renk karışımları ile gölgelendirmeler yapmalısınız. Kaşlarınız alt bölgelerine açık renk far sürebilirsiniz.

Gözlerinizi birbirinden uzak ise dış göz kapaklarına açık renkler de iç kısımlar da ise koyu renkleri tercih ederek orantılı bir göz makyajı yapabilirsiniz.

Göz Makyajına Öneriler

Açık tonlarda mavi renk göz kalemi kullanırsanız gözlerinizin içi parlayacaktır. Kirpik tarağını kullanarak birbirine yapışık olan kirpiklerinizi ayırabilirsiniz.
Kirpik bigudisini fön makinesi ile 5 saniye ısıtıp daha sonra kirpiklerinizi kıvırdığınızda daha etkili sonuçlar elde ediceksiniz.

Alt kirpiklerinize maskarayı uygularken peçete kullanmanız teninize bulaşmasını önleyecektir. Göz kaleminizi buz dolabında bir süre bekletip daha sonra ucunu rahat bir şekilde açabilirsiniz.
Takma kirpik kullanmadan önce de mutlaka pudra uygulamalısınız. Takma kirpikler için yapıştırıcıyı kürdan yardımı ile kirpiklerinize değdirmeden sürebilirsiniz.

Göz makyajı için birden çok öneri bulunmaktadır. Bunların arasına cildiniz eğer açık renkli ise veya sarışınsanız göz makyajınızın daha güzel olmasında şanslısınız. Her renk farı kullanmanız mümkündür. İlk önce kirpiklerinizden başlayarak açık bir renk ile göz kapağınızın bittiği yere kadar sürmelisiniz.
Kahverengi, bronz rengine yakına olan renkleri göz kapağınızın üzerine sürün. Göz kapaklarınızın bitiş çizgisine en koyu tonu da derinlik için sürmelisiniz.

Koyu renkleri esmer olan bayanlar da rahatlıkla kullanabilirler. Kirpiklerin diplerine kadar koyu renk far, yan taraflara doğru hafifçe uzatılarak sürülmelidir. Karamel, lila, siyah gibi renkleri kızıl saçlı kişiler kullanabilir. Sarışın bayanların makyajlarına benzer bu renkler ile el de edebilirsiniz. Fakat gözle burun arasında olan kısma fazla koyu renkleri sürmeyiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım