Ağda Sonrası Bakım Önerileri

Ağda Sonrası Bakım Önerileri

Tüylerden kurtulmak için en kısa ve etkili yol ağdadır. Fakat ağdanın yapımından sonra gerekli olan bakımların yapılması pürüzsüzlüğün korunmasında oldukça önemli bir etkendir. Bakım yapabilmeniz için en önemli nedenlerden biri de ağdadan sonra tüyler çıktığı zaman ölü derilerin altında kalıp kıl dönmelerine neden olabilmesidir. Bu da aynı zamanda sivilcelerin meydana gelmesine sebep olur. Ağda yaptığınız yerde çoğu zaman ağdadan hemen sonra kızarıklıklar oluşur. Bunun içinde özellikle de ağdadan hemen sonra güneşle birebir temas kurmaktan uzak durun. bununla beraber de ağda bakım yağlarını ağdadan sonra vücudunuza sürüp kızarıklıkların da daha kısa bir sürede giderilmesini sağlayın. Bu ve bunlar benzer bazı bakım teknikleriyle ağdadan sonra cildinizin tahriş ya da alerji olmamasını engelleyebilirsiniz.

Ağda Sonrasında Bakım

blank

  • Başta da dediğim gibi ağdadan sonra cilt oldukça hassas bir yapıya büründüğğünden güneşle temas etmemeye dikkat etmelisiniz. Güneş lekelerinin de daha hassas olan bir vücutta meydana gelmesi daha çabuk olacaktır.Özellikle de beyaz tenli kadınlarda ağdadan hemen sonra yoğun bir oran da kızarıklıklar meydana gelir.
  • Kızarıklıkla beraber yanmanın hissedileceği gibi ağda sonrasında bu durumlar için nemlendirici ve rahatlatıcı kremleri tercih ederek kısa bir süre içerisinde kızarıklıklardan kurtulabilirsiniz.Ağda sonrasında direkt sıcak suyun altına girip duş almanız ve duş jelleri ya da buna benzer olan malmzelerle temizlik yapmanız hassas olan cildinizi bazı alerjik durumların oluşmasında neden olabilir.
  • Ağda sonrasında ise bitkisel yağları kullanıp bakım yaptığınız zaman hem yanma hissi gider hem de ağdaya bağlı olan kararmalar ya da lekelerin önüne geçmiş olursunuz.
  • Yoğun olarak oluşan kızarıklık ve yanma hissini yaşıyorsanız kesinlikle de buz kürünü uygulamalısınız. Kızarıklara bağlı olup bu durumda oluşan şişliklerin inmesinde ve yanmasına bağlı olan hissi buzla giderebilirsiniz.
  • Ağda sonrasındaki tüyleriniz uzadığında batık ya da kıl dönmesi gibi sorunları yaşamamak için her duşa girdiğiniz de kese işlemini tamamlayın. Kese işlemini yaparak uzamakta olan tüylerinizin üzerinde olan ölü derilerinin kaplamasını önler ve portakal yağıyla bakımını tekrardan yapabilirsiniz.

Ağda Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

blank

  • Ağda yapılan bölge de işlemi takip edip 24 saat içerisinde UVA ışınlarından ve güneşten korunmalısınız.
  • Ağda yapıldıktan sonra o bölgeye bakım ürünlerinin haricinde kozmetik ürünler ve alkol içeren ürünlerden uzak durmalısınız.
  • Duş ya da banyo yapılması, denize, havuza, saunaya girilmesi ağda yapılan yerin kaşınması ve ovalanması oldukça sakıncalı bir durum olarak bilinir.

Ağdanın Avantajları

blank

Ağda da hiçbir hazırlık yapmanız gerektirmiyor. Isıtıcının içerisine yerleştirip 10 ila 15 dakika sonrasında kullanabilirsiniz. Doğru bir uygulama yaptığınız zaman batık oluşumlarını bir daha görmezsiniz. İçerisinde şeker olmadığından kıl köklerini de beslemez. Hijyeniktir. Her daim duş gerektirmemektedir. Bu yönden de daha avantajlıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.