İdeal Kaş Şekli Nasıl Olmalı?

İdeal Kaş Şekli Nasıl Olmalı?

blank

Yuvarlak Yüz Şekline Uygun Kaş Modeli

blank

Yuvarlak yüze sahip olan kişilerin, elmacık kemikleri yüzlerinin en geniş bölümüdür. Bununla beraber yüzün uzunluğu ve genişliği de aynıdır. Böylelikle, yuvarlak yüzlü olan kişilerin yüzlerini daha uzun gösterecek ve hatları daha keskin yapacak etkilere ihtiyaçları vardır. Bundan dolayı da keskin ve kavisleri olan kaş modelleri, yuvarlak yüz yapısına sahip olanlar kişiler için idealdir. Kaş kavisi mümkün oldukça keskin ve yüksek olması yüzün göründüğünden daha uzun görünmesini sağlayacaktır.

Uzun Yüz Şekline Uygun Kaş Modeli

blank

Yuvarlak yüze sahip olanların aksine, uzun yüz tipine sahip olan kişiler yüzlerinin uzunluğunu bir miktar gizlemek zorundadırlar. Kaş yapısını düzenleyip bir yanılsama oluşturarak da yapmak mümkündür. Bundan dolayı da uzun yüze sahip olan kişiler kavisli kaş modellerinden mümkün olduğundan uzak durmalıdırlar. Kavisli kaşlar yüzün şeklini ortaya çıkaracağından düz mümkün oldukça kavissiz kaş modellerini tercih etmeleri daha doğru olmaktadır.

Kare Yüz Şekline Uygun Kaş Modeli

blank

Kare yüze sahip olan kişiler oldukça keskin yüz hatları vardır. Bundan dolayı da sert bir ifadeleri bulunmaktadır. Oldukça karakteristik bir yüz tipine sahiptirler. Bundan dolayı da keskin olan yüz hatları yumuşatacak kaş yapılarına ihtiyaçları vardır. Kare yüz şekline en uygun kaş modeli ise keskin olmayan, kaşların bitiş noktasına yakın, yuvarlak kavis verilmiş kaşlardır. Bu kaş modeli, keskin hatlara sahip olan kişilerin yüzünü daha yumuşak gösterecektir.

Kalp Yüz Şekline Uygun Kaş Modeli

blank

Ters üçgen yüz tipi olarak bilinen bu yüz tipinde alın bölgesi daha geniş ve ince dar bir çene yapısına sahiptirler. Bundan dolayı da geniş alın yapısını ve keskin çeneyi dengeleyen kaş modeline ihtiyaçları vardır. Yay gibi kaşlar, çoğunluk ile önerilmektedir. Fakat ince kaşlar alnınızın daha çok ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bundan dolayı da mümkün olduğunca kalınlaşmış, yay kaş tipine benzer, kavisi yumuşatılmış olan kaş modelleri idealdir.

Elmas Yüz Şekline Uygun Kaş Modeli

blank

Elmas yüze sahip olanlar, dar alın ve göz yapısı, küçük çene ve geniş yanak bölgesine sahip yüz şeklini ifade etmektedir. Kavisli kaşlar, sivri yüz ifadesinden uzaklaştırabilmek konusunda etkilidir. Fakat sert ve keskin kavisler yüzdeki sivri ifadeyi daha fazla ortaya çıkarmaktadır. Bundan dolayı da daha çok önerilen ‘’S’’ şeklinde, yumuşak kıvrımlara sahip kaş modelleri olmaktadır.

Oval Yüz Şekline Uygun Kaş Modeli

blank

Oval yüz şekline sahip olanlar her kaş tipinin yakışacağı söylenebilmektedir. Fazla incelmemiş, doğal kalınlığında bırakılan kaşlar ideal olarak görülmektedir. Oval yüz tiplerinde çoğu zaman hafif kavisli kaşlarla düz kaşlar tercih edilebilmektedir. Kısacası kaş modası uygunsa buna da en kolay uyum sağlayabilecek yüz tipi oval yüz şekline sahip olan kişilerdir.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.