Mükemmel Kaşlara Nasıl Sahip Olabilirim?

Mükemmel Kaşlara Nasıl Sahip Olabilirim?

Mükemmel Kaşlara Nasıl Sahip Olabilirim? Bir kişi insanın yüzüne bakar. Bu nedenle yüze en düzgün şekli verende kaşlardır. Bu nedenle yüzdeki en riskli bölge diyebiliriz. Eğer düzgün ve bilinçli alınmazsa yüzünüzün ifadesi bir anda değişebilir.

Bu nedenle sizlere bu riskli bölge hakkında bazı püf noktalardan bahsederek bir kaç adımda mükemmel kaşlara sahip olmanıza yardımcı olabilecek bir yazı yazmak istiyorum.

Mükemmel Kaşlara Sahip Olmak İsteyen?

Eğer aşağıda bahsettiğimiz adımlara dikkatli ve anlayarak yaptığınızda mükemmel kaşlara sahip olabilecek ve yüzünüze en uygun kaş alma tekniğini öğrenmiş olacaksınız.

Eğer sizde kaşlarınızı beğenmiyor ve yüzünüze uygun kaşı arıyorsanız , bu makaleyi okumanız yeterli olacaktır. Peki mükemmel kaşlara sahip olmak isteyen?

  • İlk yapmanız gereken işlem bir fırça yardımı ile kaşlarınızı önce yukarı daha sonrada aşağıya doğru , daha sonrada yukarıya doğru tarayarak uzun olan kaşlarınızı eşitlemeniz gerekmektedir.
  • Bir cetvel veya kalem ile burnunuzun tam yanında dik bir şekilde tutun. Kalemin geldiği üst noktada kaşınızın bitmesi gerekir. Eğer bitmiyorsa , burnunuz normalinden büyük gözükebilir.
  • Kalemi , kaşlarınıza paralel bir şekilde ve ortalayarak göz bebeğinizin hizasına getirin. Kalemin ucunun bittiği yer , kaşınızın kavis alması gereken yeridir.
  • Eğer beyaz bir kalem kullanabiliyorsanız , yukarıdaki püf noktalara göre kaşlarınızı işaretleyebilir ve fazlalıkları bir cımbız ile temizleyebilirsiniz.
  • Eğer kaş alma işleminden sonra acı hissediyor ve kızarıklık oluşuyorsa , bir kaç buz küpünü yaklaşık olarak 5-6 dakika kaşınızda bekletin. Böylece acınız dinecek ve kızarıklık geçecektir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.