Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

Kadınlar o kadar koşturmacasının içinde birde epilasyon derdi var. Bu derdin en iyi çözümü olarak ta başta gelen tüy dökücü kremler geliyor. Peki tüy dökücü krem nasıl kullanılır? Bazen lazere gidemeyen ama pratik yollarla kısa süreli çözüm bulmak isteyenler tüy dökücü kremlere başvurmak zorunda kalır.

Tüy Dökücü Krem Nereden Alınır?

Tüy dökücü kremler hemen hemen her markette bulabilirsiniz ancak sizlere önereceğimiz markalar da var. Tüy dökücü kremleri seçerken şu markalardan alabilirsiniz; Veet, Epiten, Bioder, Sesu, Deiptak gibi markalar olabilir.

Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

Tüy dökücü kremler cildinizde çıkan  tüy ve kılların protein yapısını çözerek, kolayca cildinizden ayırmasını sağlar. Tüy dökücü krem, tüy temizlemede oldukça pratik bir çözümdür. Tüy dökücü kremler duş esnasında tüy ve kıl olan bölgelere sürülür ve yaklaşık olarak 10 dk veya 15 dk civarında bekledikten sonra kutunun içinden çıkan spatula ile kazılarak tüyler ciltten ayrılır. Cildi çok hassas olan kişilerde bazen kızarıklıklar olabilir. Tüy dökücü kremler tüy dökmede kalıcı bir çözüm değildir. 3-5 gün sonra tüyler tekrar çıkmaya başlayacaktır.

Tüy dökücü krem kullanım şekli ise,

  • Tüy dökücü krem kuru ve nemli olan tüylü bölgeye eşit olarak dökülür
  • Tüylerin ve kılların üzerini krem ile tamamen kapatın
  • Kremi sürdükten sonra en fazla 10 dakika kadar bekleyin
  • Duşa girdin ve hafif ovalayarak temizleyin
  • Asla bez yada sünger ile baskı uygulamayın tahrişe neden olabilir
  • Banyo sonrası mutlaka nemlendirici krem kullanın

Tüy Dökücü Krem

Tüy Dökücü Kremlerin Zararları

  • Tüy dökücü kremler kalıcı bir yöntem değildir. Eğer istenmeyen tüylerinizden kurtulmak istiyorsanız, kalıcı yöntemlerden biri olan lazer epilasyona başvurabilirsiniz.
  • Tüy dökücü kremi kullandıktan sonra eğer cildinizde herhangi bir problem yaşarsanız, kullanmamanızı tavsiye ederiz. Mesela uzun süreli kaşıntı, kanama, yara gibi vakalarda.
  • Her tüy dökücü kremin hassasiyeti ayrı olduğundan dolayı kutusunun içinden çıkan kullanma talimatına uymanız da yarar vardır.

Tüy Dökücü Krem Kılları Çoğaltır Mı

Tüy dökücü krem kılları çoğaltır mı sorusuna cevap vermek gerekirse bilinen aksine asla kılları çoğaltmaz ama kılların hızlıca tekrar çıkmasına neden olur. Tüy dökücü kremler kılları ve tüyleri asla kökten almaz cilt yüzeyinden keser bu yüzden kıllar hemen çıkmaya başlar.

Tüy Dökücü Krem Genital Bölgeye Sürülür Mü

Tüy dökücü krem genital bölgeye ve vajina bölgesinde kullanmanızda her hangi bir sakında yoktur. Genital bölge temizliği için tüy dökücü krem sıklıkla tercih edilmektedir. Ancak vajina bölgesinde tüy dökücü krem kullanmak tahrişe ve yanmaya neden olacağı için mutlaka krem kullanımı sonrası nemlendirici sürülmesi gereklidir.

Tüy Dökücü Krem Nerelerde Kullanılır

Tüy dökücü krem günümüzde tüylerden kurtulmak için en sık tercih edilen yöntemlerden biridir. Tüyleri ve kılları yok etmek için tüy dökücü kremi genital bölge, koltuk altı, bıyık bölgesi ve vücutta kullanabilirsiniz.

Tüy Dökücü Krem Tahriş Etti Ne Yapmalıyım

Tüy dökücü krem kullananlar herkesin yaşadığı sorunlardan biri olan tüy dökücü krem kullandım tahriş etti ne yapmalıyım sorusudur. Tüy dökücü kremler kılları kökten almadığı ve bıçak gibi cilt yüzeyinden kestiği için ciltte tahriş, yanma ve kızarıklığa neden olur. Kıllar hızlıca tekrar çıkanken ciltte batık ve tahriş çok sık görülür.

Tüy dökücü krem tahriş ve batık yaparsa mutlaka nemlendirici krem kullanılması gerekir ayrıca mümkünse 1 yada 2 gün dar kıyafetler giyilmemelidir. Dar kıyafetler özellikle genital bölgede ciddi rahatsızlık verir.

Sizler bu yazımızda Tüy dökücü krem nasıl kullanılır sorusuna cevap vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bize sorabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Maddi Yardım