Cilt Bakımı

Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

Kadınlar o kadar koşturmacasının içinde birde epilasyon derdi var. Bu derdin en iyi çözümü olarak ta başta gelen tüy dökücü kremler geliyor. Peki tüy dökücü krem nasıl kullanılır? Bazen lazere gidemeyen ama pratik yollarla kısa süreli çözüm bulmak isteyenler tüy dökücü kremlere başvurmak zorunda kalır.

Tüy dökücü krem nereden alınır?

Tüy dökücü kremler hemen hemen her markette bulabilirsiniz ancak sizlere önereceğimiz markalar da var. Tüy dökücü kremleri seçerken şu markalardan alabilirsiniz; Veet, Epiten, Bioder, Sesu, Deiptak gibi markalar olabilir.

Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

Tüy dökücü kremler cildinizde çıkan  tüy ve kılların protein yapısını çözerek, kolayca cildinizden ayırmasını sağlar. Tüy dökücü krem, tüy temizlemede oldukça pratik bir çözümdür. Tüy dökücü kremler duş esnasında tüy ve kıl olan bölgelere sürülür ve yaklaşık olarak 20dk veya 30dk civarında bekledikten sonra kutunun içinden çıkan spatula ile kazılarak tüyler ciltten ayrılır. Cildi çok hassas olan kişilerde bazen kızarıklıklar olabilir. Tüy dökücü kremler tüy dökmede kalıcı bir çözüm değildir. 3-5 gün sonra tüyler tekrar çıkmaya başlayacaktır.

Tüy dökücü krem nasıl kullanılır

Tüy Dökücü Kremlerin Olumsuz Yönleri Nelerdir?

  • Tüy dökücü kremler kalıcı bir yöntem değildir. Eğer istenmeyen tüylerinizden kurtulmak istiyorsanız, kalıcı yöntemlerden biri olan lazer epilasyona başvurabilirsiniz.
  • Tüy dökücü kremi kullandıktan sonra eğer cildinizde herhangi bir problem yaşarsanız, kullanmamanızı tavsiye ederiz. Mesela uzun süreli kaşıntı, kanama, yara gibi vakalarda.
  • Her tüy dökücü kremin hassasiyeti ayrı olduğundan dolayı kutusunun içinden çıkan kullanma talimatına uymanız da yarar vardır.

 

loading...

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ