Gül Suyu ile Göz Makyajı Temizleme

Gül Suyu ile Göz Makyajı Temizleme

Kadınlar için makyaj vazgeçilmez bir unsur görülürken, göz makyajı ise hiç göz ardı edilmeyecek olan kadınların mutlaka uyguladığı makyaj bölgelerinden biridir. Özellikle de gözlere anlam katmak için kullanılan eye liner, maskara ve de göz kalemleri ise göz makyajının olmazsa olmaz unsurlarındandır.

Gül Suyu ile Göz Makyajı Temizleme

Makyaj yapmak, güzel görünmek kadar bir diğer önemli olan konu da cilt sağlığı bakımından makyajın temizlenmesidir. Makyajlı bir yüzle uyumak, cilde ve göz çevresine çok ciddi zararlar verebilir. Kozmetik ürünlerin içeriğinde bulunan kimyasal maddeler erken yaşta kırışıklıklara yol açabiliyor, bunu artık bir çoğumuz biliyoruz.

Makyaj ürünlerinin kullanımının ve sağlıklı olmasının yanı sıra makyajınızı çıkartacağınız ürünlerin içeriği de bir o kadar önemli. Göz makyajı temizleyicilerinizi doğal ürünlerden oluşturmanız ve kullanmanız alerji ve kızarlıklara neden olmazken diğer yandan göz çevrenizi de yormaz. Aynı zamanda bakım sağlayarak, cilt sağlığınızı da korumuş oluyorsunuz.

Sizler için göz makyajınızı temizleyebileceğiniz doğal bir formül hazırladık. Son derece kullanışlı, doğal ve sağlıklı olan bu formül size iyi gelecektir. Gül Suyu ve Zeytinyağı ile doğal bir göz makyajı temizliği gerçekleştirin.

Göz Makyajı Temizleyicisi için Malzemeler

Gül suyu, hakiki soğuk sıkım zeytinyağı ve kapaklı cam şişe

Hazırlanışı: Eşit oranda gülsuyu ve hakiki soğuk sıkım zeytinyağını cam bir şişeye koyarak, iyice karıştırın. Göz makyajınızı temizleyeceğiniz her zamandan önce şişeyi mutlaka çalkalayın ve pamuk üzerine döktüğünüz karışımı gözlerinizin üzerinde 5 saniye kadar bekletin. Bu işlemi yapıyoruz ki gözünüz üzerinde yer alan makyaj iyice çözülsün. Bu işlemden sonra pamukla iyice temizleme uygulamasını sürdürüyoruz. Eğer bu sizde yağlılık hissi uyandırdıysa ardından ılık su ile durulama yapabilirsiniz.

En doğal yöntemle sağladığınız temizlik ile aynı zamanda nemlendirme işlemini de aradan çıkarmış oluyorsunuz. Son derece zahmetsiz, ekonomik ve kolay olan bu yöntem ile sağlıklı ve çok güzel görünen bir göz çevresine de sahip olmuş olacaksınız.

Gözümüz ve göz çevremiz güzel görünmesi açısından önemli olduğu kadar sağlıklı olması ve görünmesi de bir o kadar önemli ve değerli.

YORUMLAR

  1. blank Berna dedi ki:

    Cam sise olmak zorundami