Selülit Gideren Yağlar Nelerdir?

Selülit Gideren Yağlar Nelerdir?

Selülit gideren yağlar sayesinde selülitlerden kolayca kurtulabilirsiniz. Selülitler durduk yere gitmez. Bu nedenle bitkisel çözümlerden yardım alınmalıdır. Selülit giderici yağları kolaylıkla aktarlardan temin edebilirsiniz.

Selülit Gideren Yağlar

Selülitler bir çok tedavi yöntemi ile giderilebiliyor. Ancak bitkisel yağlar sayesinde selülit gidermek hem diğer yöntemlere göre daha ucuz ve evinizde kolayca kullanabileceğiniz bir yöntemdir.

Selülit gideren yağlar , jojoba yağı , portakal yağı , üzüm çekirdeği yağı , limon yağı , buğday yağı , susam yağı , ardıç yağıdır. Selülitleri gidermek için bu bitkisel yağları düzenli kullanmanız durumunda selülitlerden kolayca kurtulabilirsiniz.

Sizlere selülit giderici bu bitkisel yağları nasıl kullanacağınızı ve uygularken nelere dikkat etmeniz gerektiğini yazımızın devamında paylaşalım.

Jojoba Yağı

Jojoba yapı selülit problemi yaşayanların kullandığı bitkisel yağlardan bir tanesidir. Selülit olan bölgeye jojoba yağı dökün ve dairesel hareketler ile masaj yaparak sürün. Haftada 3 veya 4 defa kullanıldığı taktirde 2 ay kadar kısa sürede selülitlerin çok azaldığını gözlerinizle görebilirsiniz.

Ardıç Yağı

Selülitlerden kurtulmak için kullanılan diğer bir bitkisel yağda ardıç yağıdır. Selülit olan bölgeye masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Özellikle yatmadan önce uygulama yapılıp ardında da bölge bir bez ile sarılmalıdır. Sabah kalktığınızda bölgede terleme görülür. Terleme yapması çok iyidir. Terleme sonucunda bölgede iyileşme gözle görülür. Haftada 2 gün uygulayabilirsiniz.

Portakal Yağı

Portakal yağı daha kolay ve evde yapılabildiği için selülit gidermek için çok kullanılan bitkisel yağlardan bir tanesidir. Portakal yağı selülitlerin yakılmasını sağlar. Dilerseniz portakal yağını , buğday yağı ile kullanarak daha etkili bir selülit giderici haline getirebilirsiniz.

Buğday Yağı

Selülit gideren yağlardan bir tanesi olan buğday yağını masaj yaparak selülitli bölgeye uygulayın. Haftada 3 veya 4 kez uygulayabilirsiniz. Dilerseniz daha kuvvetli olması amacıyla biberiye yağı ile birbirine karıştırabilirsiniz.

Limon Yağı

Limon içerisinde bulunan asitler ve mineraller sayesinde selülitli bölgede bulunan yağları yakar. Ancak limon aynı zamanda kurutucu bir etkiye de sahiptir. Bu nedenle limon yağını zeytin yağı ile karıştırarak kullanabilirsiniz. Haftada 2 veya 3 kez uygulayabilirsiniz. Zamanla selülitlerin azaldığını sizde göreceksiniz.

Susam Yağı

Selülitlerin giderilmesine bire bir gelen bir bitkisel yağ olan susam yağı , deri altına emilir. Deri altında selülitleri oluşturan yağları yakar ve selüliti yok eder. Ancak susam yağı düzenli kullanıldığı zaman etki eder. Nasıl ki antibiyotik saati kaçmazsa , susam yağını da uygularken saatini kaçırmamanız gerekir. Selülitli bölgeye masj yaparak uygulayın ve 30 dakika bölgede bekletin. Her gün kullanabilirsiniz.

Üzüm Çekirdeği Yağı

Üzüm çekirdeği yağının diğer yağlara göre ayırt edici bir özelliği vardır. Üzüm çekirdeği yağı cildi yeniler. Selülit bölgesindeki yapıyı yeniler. Masaj yaparak cildinize uygulayın ve 30 dakika bekledikten sonra temizleyin. Haftada 3 veya 4 defa uygulanabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.