Selülit İçin Buz Tedavisi, Buz İle Selülit Tedavisi

Selülit İçin Buz Tedavisi, Buz İle Selülit Tedavisi

Selülit tedavileri arasında ve internet üzerinden baktığımız yorumlardan yola çıkarak sizlere selülit tedavi çeşitlerinden olan Selülit için buz tedavisi yönteminden bahsetmek istiyoruz. Selülit giderme yöntemleri arasında ve gerçek anlamda selülitleri gideren bu yöntem sayesinde selülitlerinizden kolayca kurtulabileceksiniz.

Selülit İçin Buz Tedavisi

Vücutta oluşan selülitlerin giderilmesi için selülitleri uyarmak veya herhangi bir titreşim uygulaması ile yağ tabakasını kırmak gerekir. Selülit ve yağları kıran en iyi yöntemlerden bir tanesi de Selülit için buz tedavisi yöntemidir.

 

Selülit İçin Buz Tedavisi Nasıl Yapılır?

  • Özellikle duş aldıktan sonra elinize aldığınız bir parça buzu selülit ola bölgeye yaklaşık 5-10 dakika kadar masaj yaparak uygulayın.
  • Eğer selülit olan bölgeye buz ile ovulduğu zaman kızarıklık başlayınca kafi olacaktır.
  • Hassas bir cilt yapısına sahipseniz , buzları bir poşet içerisine koyarak da uygulayabilirsiniz.

Selülit için buz tedavisi zararlı mıdır?

  • Buzun damarları genişletme özelliği olduğu için buz ile selülit giderme uygulamasını her gün uygulamak sakıncalı olabilir. Bu nedenle bu ile selülit tedavisi yöntemini haftada en fazla 3 kere uygulayın.
  • Buz ile selülit tedavisinde selülitli olan bölgenin temiz olması gerekmektedir. Bunun nedeni gözeneklerin açık olduğu durumda buz etkisini daha iyi göstermektedir. Bu nedenle selülit için buz tedavisini duş aldıktan sonra uygulamanız en iyi sonuçları verecektir.

Buz tedavisi sonrasında tekrar selülit çıkar mı?

Buz ile selülit tedavisi sonrasında selülit tekrarlar. Selülitlerin tekrarlamaması için yaşam ve beslenme tarzınızı değiştirmeniz gerekebilir. Bunun içinde beslenme , bol su içme , egzersiz yapma , masaj ve selülit giderici kremler kullanmaya devam etmelisiniz. Aksi taktirde selülit tekrarlayabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.