Yeşil Çay ile Cilt Bakımı

Yeşil Çay ile Cilt Bakımı

Evinizde , iş yerinizde , arkadaşınızda veya akrabanız da yüzünüz için istediğiniz zaman yeşil çay maskesi yapabileceksiniz. Yüz için yeşil çay maskesi ne işe yarayacak diye soracak olursanız bir çok işlem için kullanabilirsiniz. Kısacası yeşil çay ile cilt bakımı nasıl oluyor hep beraber bakalım ve görelim.

Yeşil Çayın Cilde Yararı Nedir?

İlk olarak sizlere yeşil çayın cilde ne gibi yararlar sağladığına bakalım. Yeşil çay , siyah çay ile aslında aynı çaydır. Siyah çay sadece oksidasyona maruz kaldığından dolayı antioksidan özelliğini kaybetmektedir.

Yeşil çayın cilde yararları arasında yaşlanma , cilt bakımı , kepek sorunu , cilt kanseri gibi problemlere fayda sağlamaktadır. Yeşil çay ile cilt bakımı olarak aynı zamanda tonik , cilt maskesi , peeling gibi uygulamalar sayesinde yararlarından ve faydalarından yararlanabilirsiniz.

 Yeşil Çay ile Cilt Bakımı

Sizlere yukarıda anlattığımız gibi yeşil çayın cilde birden fazla yararı ve faydasının bulunduğunu söylemiştik. Şimdi sizlere yeşil çayın faydaları hakkında ve başlıklar altında nelere iyi geldiğini açıklayalım.

Yeşil Çayın Gözlere Etkisi

Gün içerisinde bitkisel çay kullanan kişiler genelde poşet yeşil çay kullanmaktadır. İçtiğiniz yeşil çayın poşetlerini atmayın. Bu yeşil çay poşetini gözlerinizin üzerine koyduğunuzda , hem uykusuzluk  hemde stres ile gelen ve gözlerde oluşan ağrıları hafifletmek için kullanabilirsiniz. Bu sayede oluşan ağrıları dindirirken hem rahatlatıcı hemde sakinleştirici etkisinden yararlanmış olacaksınız.

Yeşil Çay ile Göğüs Sıkılaştırma

Yeşil çay ile göğüslerinizi sıkılaştırabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki malzemeleri karıştırıp uygulamanız yeterli olacaktır.

Malzemeler

  • Yeşil Çay (2 Yemek Kaşığı)
  • Yoğurt (Süzme ve 4 Yemek Kaşığı)

Hazırlanışı ve Uygulanışı : Bir kase içerisine 2 yemek kaşığı yeşil çay ile 4 yemek kaşığı yoğurdu koyun. Ardından yeşil çay ile yoğurdu karıştırın ve yeşil çay yoğurt içerisinde dağılsın. Ardından kasedeki karışımı göğüs ve göğüs arası olmak üzere sürüp 10 dakika bekleyin. Bekleme süresi bittiğinde ılık su ile yıkayın veya duş alın. Haftada 2 vey 3 kere uygulayacağınız yeşil çay maskesi sayesinde göğüslerinizin sıkılaşacağını gözlerinizle görebileceksiniz.

Yeşil Çay ile Peeling

Yeşil çay ile peeling yapmak tüm vücudunuza peeling görevi görürken aynı zamanda inanılmaz rahatlatacaktır. Daha önce duyduğunuz banyo tuzları gibi ürünlerin bir çoğunun içerisinde yeşil çay bulunmaktadır. Bu nedenle hazırlayacağınız banyo küvetinin içerisine yeteri miktarda yeşil çay koyarak, küvete girdiğinizde ve bu uygulamayı haftada 2 kere uyguladığınızda vücudunuzdaki canlanmayı ve peeling etkisini rahatça görebileceksiniz.

Yeşil Çay ile Tonik

Yeşil çayı bir çok cilt bakımı uygulamasında kullanabildiğiniz gibi cildinizi parlatacak tonikler uygulayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yeşil çay demlemek ve bir pamuk ile sıcak veya ılık olan suyu cildinize uygulayabilirsiniz. Cildinizin parladığını ve cildinizin üzerinde sanki bir koruma tabakası olduğunu hissedeceksiniz.

Yeşil Çay ile Maske Yapımı

Yeşil çayı aynı zamanda maske olarak kullanabilirsiniz. Bunun için 2 çay kaşığı kil ve bir bardak yeşil çayı ılık su ile karıştırın. Daha sonra oluşan maskeyi yüzünüze sürerek , 30 dakika boyunca bekletin. Bekle süresi bittikten sonra ılık bir su ile yıkayın. Yukarıdaki yeşil çay toniği ile de temizleyebilirsiniz. Ardından cildinize kesinlikle nemlendirici sürün. Cildinizin nasıl ışıldadığını ve canlandığına gözlerinizle şahit olacaksınız.

Bu yazımızda sizlere Yeşil Çay ile Cilt Bakımı hakkında bir çok örnek verdik. Denediğinizde yeşil çayın cildinize ve cilt bakımı hakkında ne kadar yararlı olduğunu görebileceksiniz.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.