Saç Ekimi Fiyatları (GÜNCELİ FİYATLAR)

Saç Ekimi Fiyatları (GÜNCELİ FİYATLAR)

Saç Ekimi Fiyatları; Saç ektirmek isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de saç ekim fiyatları olarak biliniyor. Bu yazımızda sizlere saç kim fiyatları , saç ekim ücretleri ve saç ekimi kaç para gibi soruların cevabını vermek için toparladık.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi fiyatları her saç ektirecek bay veya bayanın kafasında olan merak sorusudur. Aynı zamanda saç ekimi için telefon açıp veya doktora birebir sorulan bu sorunun cevabı aslında net değil. Bunun nedeni estetik , plastik ve rekonstrüktif cerrahi işlemlerinde gelişimiyle değişen fiyatların olmasıdır.

 

Emeğe Göre Saç Ekim Fiyatı

Saç ekim fiyatlarının değişkenliği biraz da saça verilecek olan emeğe bağlı oluyor. Bunun dışında saç ekimi yapacak uzmanın , doktorun ve saç ekimi yapılacak hastanenin durumuna göre değişebilir. Ancak size bir tüyo vermek gerekirse , bir saç ekim merkezinde çalışan personelin sayısı doktor sayısına fazlaysa saç ekim fiyatı bir o kadar daha yüksektir.

Saç Ekim Tekniğine Göre Saç Ekim Fiyatı

Saç ekim fiyatını belirleyen diğer faktör ise saç ekimi yaptıracak olan kişiye uygulanması gereken tekniktir. Sizlere daha önce fue saç ekim yöntemi  ve fut saç ekim yöntemi ile ilgili yazılarımızı paylaşmıştık. Tercihe göre değişebilir ancak FUT yöntemi ile saç ekimi doktor açısından ve iyi fue yöntemine göre daha kötü sonuçlar verdiği için çok önerilen bir yöntem olmuyor. Bu bilginin dışında daha eski bir yöntem olan fut yöntemi seçilecek olursa fue tekniğinden biraz daha az ücret ödenebiliyor.

 

Graft Sayısı ve Saç Ekim Fiyatı

Saç ekimi fiyatlarında etki eden diğer bir unsur ise graft sayısıdır. Graft sayısı aslında kök hücre anlamına geliyor. Eğer çok fazla kök hücre ekilirse buna göre saç ekim fiyatı değişebiliyor. Ortalama graft sayısı bir saç ekiminde 1500 ile 2500 graft arasında değişebiliyor. Bu arada 1 graft 3-5 saç teline denk geliyor. Ekim yapılacak saç bölgesini düşünerek saç ekiminde kullanılacak graft sayısını hesaplayabilirsiniz.

Saç Ekimi Bir Ekip İşidir

Saç ekimi gerçekten de bir ekip işidir. Doktor saç köklerini alır ve diğer doktor ise saç kanallarını açar. Bunu aynı zamanda hemşirelerde yapabilir. Diğer personeller ise saç köklerini tek tek yerleştirirler. Bu işlemde ekip sayısı ne kadar artarsa saç ekim fiyatı da o kadar artar.

Saç ekim fiyatları ortalama olarak 1 graft yani 1 kök hücre 2-3 Euro arasında değişmektedir. Ancak bazı kampanyalar sonucunda bu 1 graft 10 TL kadar rakamlara düşebilmektedir. Bazı saç ekim kampanyalarında ise saç ekim seansına göre fiyatlandırma yapılmalıdır.

Saç ekim bölgesine uygulanacak olan işlemleri 2-3 bazen 4 seansta bitebilir. Buna istinaden saç ekim fiyatı seansa göre 10.000 TL gibi rakamlara varabilmektedir. Ancak sağlık bakanlığı tarafından gelen açıklamalar ile estetik cerrahi operasyonların fiyatlarının belirtilmesi yasak olduğundan dolayı fiyat bilgisi verilmemektedir.

Saç ekimi fiyat bilgisi vermenin yasak olduğundan dolayı tam olarak saç ekim fiyatını öğrenmek için doktorunuzla görüşmenizde fayda var.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.