Fue Saç Ekim Yöntemi Nedir? Nasıl Yapılır?

Fue Saç Ekim Yöntemi Nedir? Nasıl Yapılır?

Fue Saç Ekim Yöntemi Nedir? Nasıl Yapılır? Fue saç ekimi, Türkiye’de ve dünyada uygulanan en son saç ekimi yöntemidir. Fue’nin açılımı ( Foliküler Ünite Ekstraksiyonu ) anlamına gelir. Kısacası fue saç ekimi doğallık üzerine kurulu bir saö ekimi yöntemidir. Fue yöntemi ile saç ekilirken de alınırken de doğal olması önemlidir.

Fue Saç Ekiminin Özellikleri

 • Fue saç ekimi diğer saç ekim yöntemlerine göre değişiktir. Fue saç yönteminde saçın yoğun olduğu bölgeden tek tek alınır ve tek tek saçın olmadığı yere ekilir.
 • Fue saç ekim yöntemini Fut Saç ekim yönteminden ayıran özellik, derinin altındaki bölgede mikro motorlar, pançlar yada saç ekim robotları ile saç kökünden tek tek alınmasıdır. Bu yöntemin diğer adı ise non-invasive‘dir.
 • Fue saç ekiminde neşter kullanılmaz. Neşter kullanılmadığı için bölgede iz kalmadığı gibi dikiş gibi bir durumda olmuyor. Bu nedenle saç ekimi yaptıracak kişi rutin hayatına hemen dönebiliyor.
 • Fue saç ekimi tekniği ile tek bir seansta yaklaşık 6000 ile 20000 saç teli kadar alınıp, yerine eklenebilir.

Neden Fue Saç Ekimi Tekniği?

 • Saç ektirmek isteyenlerin fue saç ekim tekniğini seçmesinin nedeni, saç ekim işlemi sonrasında saçlarını dilerse kısa kestirebilir.
 • Fue saç ekiminde saç derisinde herhangi bir iz kalmaz.
 • Eğer kafanızda az bir bölgeye saç ekimi yaptırmak istiyorsanız, Fue saç ekim yöntemini tercih edebilirsiniz. Mesela saçların önünde veya şakaklarda saç ekimi yaptıracaksanız en doğru seçim Fue yöntemi olacaktır.
 • Fue ekim yöntemini genellikle bayanlar kaş ektirme de kullanmaktadır.
 • Aynı zamanda Fue ekim yöntemi saç, sakal ve bıyık ektirme de kullanılmaktadır.
 • Fue saç ekim yönteminde genelde ense bölgesinden kıllar alınır.
 • Fue saç ekim yönteminde sadece enseden değil, kılların en yoğun olan bölgeden de alınabilir. Sadece saçtan değil, göğüs veya sırt bölgesinden bile alınabilir.

Fue Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Fue saç ekim yöntemi 3 ( üç ) aşamadan yapılmaktadır. Bu aşamalar şu şekildedir;

Fue Saç Ekimi 1. Aşama

İlk olarak saçların hangi bölgeden alınacağı kararlaştırılır. Ardından saçların alınacağı bölge lokal anestezi yapılarak uyuşturulur. Fue saç ekiminin ilk aşaması yaklaşık 60 dakika kadar sürer.

Fue Saç Ekimi 2. Aşama

Fue saç ekiminde ilk aşama kılların alınacağı bölge tıraşlanıp 0,3 milimetre olana kadar temizlenir. Bu işlemi mikro motor veya saç ekin robotu ile yapılır.  Kılların alınması yaklaşık olarak 3 saat kadar sürer.

Fue Saç Ekimi 3. Aşama

Saç ekimi yapacak uzman doktor ekilecek olan bölgeyi işaretler. Eğer ekilecek olan bölge kafanızın ön tarafındaysa, tekrar bir lokal anestezi yapılır. Ardından leteral slit ile saç köklerinin yuvaları hesaplanır ve açılır. Bu yuva açma işlemi saç ekme yönteminin en önemli yeridir. Ardından saçlar eklenir ve pansuman yapılır. Yaklaşık 3 saat sürmektedir.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.