Saç Diplerinde Sivilce ve Kaşıntı

Saç Diplerinde Sivilce ve Kaşıntı

Saç diplerinde sivilce ve kaşıntı olan ziyaretçilerimize Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan mükemmel çözüm önerisi anlatılmaktadır.

İbrahim Saraçoğlu’nun konuk olduğu ATV kanalında , bir seyircinin saç diplerinde sivilce ve kaşıntı olduğunu dile getirdi. Saraçoğlu bu sivilce ve kaşıntının günümüzde kullanılan saç spreyleri , doğal olmayan ve içerisinde bin bir kimyasal maddenin olduğunu , kafa derisinde oluşan sivilce ve kaşıntının bunlardan dolayı kaynaklandığını söyledi.

 

Günümüzde saçlar için kullanılan bir çok üründe doğal olmayan ve kimyasal maddelerin aşırı olduğuna değinen Saraçoğlu , sivilce ve kaşıntının yeşil kurutulmuş yulaf samanı veya %100 zeytin yapından yapılmış kükürtlü sabun ile yıkanmasını tavsiye ediyor.

Saç Diplerinde Sivilce ve Kaşıntı Çözümü

Saç diplerinde sivilce ve kaşıntınız var ise yapmanız gereken yeşil , kurutulmuş yulaf samanını bir bardak su ile kaynattıktan sonra saçlarınızın diplerine kadar ıslatıp , yaklaşık 10 dakika beklettikten sonra saçınızı durulamanız gerekmektedir. Uygulamayı sivilceler geçene kadar uygulayabilirsiniz.

Diğer bir çözüm yöntemi ise %100 zeytin yağından yapılmış kükürtlü sabun kullanarak saçlarınızın diplerine masaj yaparak yıkamak olmalıdır. Ancak Saraçoğlu burada dikkat edilmesi gereken en önemli notanın sabunun %100 zeytin yağından olması gerektiğini ve bu sabunun Hatay , Antakya civarlarında üretildiğini ifade ediyor.

Sizlere İbrahim Saraçoğlu’nun konuk olarak katıldığı programın videosunu paylaşarak , Saç diplerinde sivilce ve kaşıntı problemi yaşayanların , Saraçoğlu’ndan direk dinlemesini ve Saç diplerinde sivilce ve kaşıntının sorununa çözüm bulmasını öneriyorum.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.