Suna Dumankaya Saç Dökülmesine Kür Tarifi

Suna Dumankaya Saç Dökülmesine Kür Tarifi

Suna Dumankaya TRT1 ekranlarında katıldığı iyi fikir programında saç dökülmesine karşı kür tarifi verdi. Bizde saçlara dökülen arkadaşlarımıza yararı olacağından sizlerle paylaşmak istedik.

Suna Dumankaya Saç Dökülmesine Kür Tarifi

Suna Dumankaya’yı tanımayan yoktur. Bitkisel tarifleri ile güzellik ve cilt bakımı konusunda uzman olan Suna Dumankaya, saçları dökülenler harika bir kür tarifi verdi. Bu kür tarifini kullanan kişilerin saçları kür sayesinde dökülmeyecek ve böylece sağlıklı saçlara kavuşabilecekler.

 

Saç Dökülmesine Kür

Saçları dökülen ve evde saç dökülmesine karşı kür yapmak isteyenler Suna Dumankaya’nın harika saç dökülmesine karşı kürünü yapabilir ve evde rahatlıkla uygulayabilirler.

Malzemeler

  • Taze üzüm suyu ( 1 çorba kaşığı )
  • Haşlanmış pirinç suyu ( 1 çorba kaşığı )
  • Haşlanmış Buğday Suyu ( 1 çorba kaşığı )
  • Yulaf Suyu ( 1 çorba kaşığı )
  • Saf Zeytinyağı ( 1 çorba kaşığı )

Saç Dökülmesine Karşı Kürün Hazırlanması

Bir kase içerisine tüm malzemeleri koyun ve bolca karıştırın. Karıştırdığınız kürü saç diplerine masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Saç diplerine masaj yapıp 1 saat boyunca bekleyin ve ardından saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Saçlar için tahıl malzemelerinin çok iyi geldiğini ve nasıl ki cilt bakımı yapıyorsak, saçların ve saç derisinin de bakıma ihtiyacı olduğunu belirten Suna Dumankaya, verdiği kür tarifinin dışında saçlarında saç kıran olanlar içinde bir kür tarifi verdi.

Suna Dumankaya Saç Kıran Kürü

Saçlarında saç kıran problemi yaşayanlar içinde bir kür veren Suna Dumankaya,  en güzel tedavi ilik veya kuyruk yağıdır. İlik veya kuyruk yağını ince ince doğrayın. İçerisine bal ve fırında eritilmiş sarımsak ekleyin. Karışımı saçlarınıza masaj yaparak uygulayın ve 1 gece boyunca kalsın. Sabah kalktığınızda saçlarınızı yıkayın ve saçlarınızda saç kırandan eser kalmayacaktır dedi.

YORUMLAR

  1. blank yelda yeliz dedi ki:

    offf çok dökülmem var işe yaramıyor bunlar

Yardım Başvurusu Turkcell Bedava İnternet Yardım Başvurusu