Hardal Maskesi ile Hızlı Saç Uzatma

Hardal Maskesi ile Hızlı Saç Uzatma

Hardal Maskesi ile Hızlı Saç Uzatma; Türkiye ve Avrupa’da sıklıkla kullanılan hardal maskesi sayesinde , saçlarınızı hızlı bir şekilde uzatacak aynı zamanda çok sağlıklı saçlara sahip olacaksınız.

Sizlere öncelikle hardal maskesini 1 ay kullanıp , en iyi sonuçlara şahit olacağınız bir resim paylaşmak istiyorum.

Hardal Maskesinin Saça Yararı

 1. Saçlarınızı kısa sürede sağlıklı bir şekilde uzatır.
 2. Uzun saçların bakımı zordur. Hardal maskesi sayesinde saçlarınız hızlı uzarken çok sağlıklı bir şekilde uzar. Saçı besler.
 3. Saçları normalinden daha da fazla bir şekilde yumuşatır.
 4. Saçlarınızın dökülmesini keser ve dökülen saçlarınızın tekrar çıkmasını sağlar.
 5. Saçlarınızı güçlendirerek , kopma , dökülme , yağlanma gibi durumlara karşı korur.

Hardal Maskesi Nasıl Yapılır?

Hardal maskesi malzemelerini kolay bir şekilde , aktarlardan temin edebilir ve 10 dakika kadar kısa bir süre içerisinde hazırlayarak saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Hardal Maskesi Malzemeleri

 • Toz Hardal ( Uygulama için 1 yemek kaşığı )
 • Yumurta ( 1 adet )
 • Zeytin Yağı ( 3 yemek kaşığı )
 • Ilık su ( yarım çay bardağı )

Hardal Maskesinin Hazırlanışı

Hardal maskesi malzemelerini bir kase içerisine koyun ve kıvamı çamur kıvamına gelene kadar karıştırın.

 

Hardal Maskesinin Uygulanışı

Hardal maskesini koyduğunuz kase içerisinden direk bir saç fırçası yardımı ile saçlarınızın diplerine yedirerek uygulayın. Daha sonra bir eldiven takarak saçlarınızın diplerine masaj yapın. Böylece saçlarınızın dipleri tam anlamı ile maske ile buluşmuş olacaktır. Hardal maskesini saçlarınızda yaklaşık olarak 15-20 dakika kadar bekletin ve ardından saçlarınızı iyi şekilde yıkayın ve durulayın.

Hardal maskesini haftada 1 kere uygulayabilirsiniz. Ancak uzun süre uygulayamazsınız. Hardal maskesi en fazla 4 tekrardan sonra yaklaşık 1 ay kadar ara vermeniz gerekmektedir.

Hardal Maskesi Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Hardal maskesini uygularken yukarıda bulunan malzemelerden herhangi bir tanesine karşı alerjiniz var ise hardal maskesi uygulamasını yapmamalısınız.
 • Hardal maskesi uygulamasını haftada 1 kere ve en uzun 1 ay boyunca yapmalısınız. 1 aydan sonra en az 1 ay ara vermelisiniz.
 • Hardal Maskesi saç diplerinize az da olsa yanma hissi oluşturabilir. Ancak bu yanma etkisi çok daha fazla ise muhakkak maske uygulamasını kesip , hemen saçlarınızı soğuk su ile yıkamalısınız.
YORUMLAR

 1. blank Elvan dedi ki:

  Hardal maskesini daha önce bir iki defa kullandım düzenli kullanmadığım için pek bişi söyleyemiyorum ama bi farklılık hissettim fakat bazı yorumlarda saç derisi yanıyo gibi şeyler okudum benimki yanmıyor bu işe yaramadığını öı gösterir??

  1. blank Yaprak dedi ki:

   işe yaramasından ya da yaramamasından ziyade saç derinizin hassasiyeti ile ilgili olmalı yanma. Düzenli kullanıma devam ederseniz bir kaç hafta sonunda bizi bilgilendirirseniz sevinirim