Saç Bakım Nasıl Yapılır? Saç Bakımı Önerileri

Saç Bakım Nasıl Yapılır? Saç Bakımı Önerileri

Kadınlar için önemi altın değerinde olan Saç Bakımı, doğal yöntemlerle yapılması gerekir. Zamanla saçlar yıpranır. Uçları kırılır ve hassas bir hal alır. İşte bu nedenle saçların bakımı da oldukça önemli. Saçlara nasıl bakım yapılmalı bu konu son derece önemli.

Saç Bakım Nasıl Yapılır?

Evde saç bakım maskeleri hazırlamak elbette kalıcı ve daha güçlü etki yapar. Ama bunun yanında saçlarınıza hasar vermeden hazırlanması gerekir. Saçlara zarar verildiği zaman, saçlar zayıflar ve kopma derecesine gelir. Saç bakım kremlerinin de burada önemi çok fazla. Krem kullanırken saçlarınızın dibine fazla baskı yapmayın. Saçların dipleri aşındığı zaman yerini bir şey dolduramaz. Saçların kopmaması için direnç kazanması lazım.

Saç Bakım İçin Maske Tavsiyeleri

  • 1 Çorba Kaşığı Hindistan Cevizi Yağı
  • ¼ çorba kaşığı Misket Limonu Yağı

Bu iki karışımı kaynatarak güzelce bir birine geçmesini sağlayın. Sonrasında ise saçlarınıza dipten uca bir masaj yapın. masaj yaparken köklere kadar yedirin. Sonrasında durulayın. Durulama yaparken her zaman kullandığınız Şampuan neyse ola yıkama yapın. Bu maske uygulamasını her gün yapmaktan kaçının. Haftada en fazla 2 kez yeterli olur.

Çok Fazla Sıcak Su Kullanmayın

Ne kadar ılık suyla yıkarsanız, o kadar saçlarınız güçlü olur. Sıcak su saç köklerini çabuk aşındırır. Aşındırmasıyla beraber çürütür. Bu nedenle de saç dipleri kök hücrelerini kayıp eder. Her zaman ılık suyla yıkayın. Saça bakım yaparken saç diplerinizin tam temiz olmasına dikkat edin.

Krem yada Maske işlemlerinde de durum aynı olmalı. Temiz olmayan saç diplerine ne kadar bakım yaparsanız yapın, belli bir süre sonra yine aynı sonucu verir. Saç Bakımı Nasıl Olmalı konusunda uzmanların değerli tavsiyelerine kulak verin. Evlerde bakım yaparken de oldukça dikkatli ve titiz çalışmalar yapmaya özen gösterin.

Saçı yumuşatmak için “ Bal” takviyesi yapılabilir. Bal saç köklerini en iyi besleyen doğal bir vitamin. Ama doğru ve mantıklı kullanımlar yaptığınız zaman bu etkili ve güzel sonuçlar verir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.