Saç Parlatan Bakım Kürleri

Saç Parlatan Bakım Kürleri

Saç Parlatan Bakım Kürleri Bakımlı ve güzel gözükmek için saçlarımıza bakmamız gerekiyor. Saçlarımız ne kadar güzel gözükürse çevremize o kadar bakımlı gözükürüz. Bu nedenle sizlere saç parlatan bakım kürleri paylaşarak, saçlarınızın daha bakımlı ve pırıl pırıl gözükmesini sağlayacağız.

Saç Parlatan Bakım Kürleri

Bebeklerin saçlarına hiç dikkat ettiniz mi? Pırıl pırıl ve çok sağlıklı gözükür. Aslında bizim saçlarımızda öyleydi. Ancak hayatın bir çok faktörü saçlarımızı soluk ve matlaşmasına neden oluyor. Bunların başında stres, saç boyası, fön, hava koşulları, stres gibi etkenler var.

İşte tüm bu etkenlerden arınmak ve tamamen doğal ürünler ile evinizde çok rahatça parlak saçlar için bakım kürü hazırlayabilir ve saçlarınızın ışıltılı , parlak gözükmesini sağlayabilirsiniz. Sizlere vereceğimiz bitkisel bakım kürlerini dilediğiniz zaman kullanabilir ve uygulayabilirsiniz.

Parlak Saçlar için Bakım Kürü

Malzemeler

 • Saf zeytin yağı ( 1/2 çay bardağı )
 • Çam Balı ( 2 yemek kaşığı )
 • Kavanoz
 • Streç veya Bone

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Kavanozun içerisine zeytin yağı ve çam balını koyup, kavanozun kapağını kapatın ve iyicene karıştırın. Yaklaşık 48 saat karanlık ve serin bir ortamda bekletin. Bekleme süresi bitince kavanozu açın ve saçlarınızın diplerine masaj yaparak uygulayın.

Masaj uygulamasından sonra saçlarınıza bir bone veya streç film sarın. Şimdi ise saçlarınıza biraz sıcaklık uygulamanız gerekmektedir. Ancak bunu direk fön ile yaparsanız, bone veya streç eriyebilir ve saçlarınıza yapışabilir. Bu nedenle bir havluyu fön ile ısıtın ve bonenin üzerine bırakın. Bu şekilde 15 dakika bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın. Bu saç bakım kürünü haftanın iki günü uygulayabilirsiniz.

Parlak Saçlar için Kür

Malzemeler

 • Elma Sirkesi ( yarım çay bardağı )
 • Şifalı ot ( 1 çorba kaşığı )
 • Limon Kabuğu ( rendelenmiş 1 adet limon kabuğu )
 • 2 litre su
 • Tencere ( tercihen teflon )

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Teflon tencere içerisine 2 litre suyu boşaltın ve üzerine tüm malzemeleri ilave edin. Bir yandan kaynatın ve bir yandan da karıştırmaya devam edin. Kaynama işlemi bittikten sonra soğuyana kadar bekleyin. Soğuma işlemi gerçekleşene kadar sizde saçlarınızı şampuan ile yıkayın. Daha sonra soğumuş olan saç kürünü bir fırça yardımı ile saçlarınıza masaj yaparak uygulayın ve saçlarınızda 15 dakika bekletin. Dilerseniz saç parlatma kürünü banyo sırasında da uygulayabilirsiniz.

Parlak Saçlar için Elma Sirkesi Kürü

Sirkenin hem vücuda hemde saça inanılmaz faydaları var. Saçlarımızı parlatan ve besleyen elma sirkesi kürünü aşağıdaki gibi uygulayabilirsiniz.

Uygulanışı

Herhangi bir sprey şişesini iyice yıkayın ve dezenfekte edin. Ardından içerisine elma sirkesini doldurun ve saçlarınızı elma sirkesi ile ıslatın. Eğer sprey bulamazsanız ellerinizi de kullanabilirsiniz. Haftada 3 gün uygulayın ve saçlarınızın ışıl ışıl parlayacağını kısa sürede ne kadar canlı gözükeceğine şahit olacaksınız.

Saç Parlatıcı ve Saç Yumuşatıcı Saç Maskeleri

Aşağıdaki saç maskeleri hem saçlarınızı parlatıcı özelliğe hemde yumuşatıcı özelliğe sahiptir. Dilediğiniz maskeyi evinizdeki malzemeler ile kolayca saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Parlak Saçlara Kavuşmak İçin Maske Tarifi

Malzemeler

 • Portakal suyu ( 1 su bardağı )
 • Bal ( 1 yemek kaşığı )

Hazırlanışı

Bir kase içerisine bir yemek kaşığı bal ve içerisine portakal suyunu koyarak çok iyi karıştırın. Hazırladığınız karışımı saçlarınıza masaj yaparak yedirin. Saçlarınızda 15 dakika bekletin ve ardından yıkayın. Saçlarınızı parlatmak için kullanacağınız bu maskeyi haftada 1 gün uygulayabilirsiniz.

Parlak Saçlar için Bakım Maskesi

Malzemeler

 • Yumurta ( 1 adet )
 • Siyah Çay ( demlenmiş ve 1 çay bardağı )
 • Badem yağı ( 1 çorba kaşığı )
 • Limon ( yarım )

Hazırlanışı ve uygulanışı

Bir kase içerisine yukarıdaki malzemeleri koyun ve iyicene karıştırın. Hazırladığınız karışımı saç diplerine masaj yaparak uygulayın ve saçlarınızda en az 15 dakika kadar bekletin. Sonrasında saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Düzenli olarak haftada bir kere uygulayacağınız saç parlatan ve yumuşatan tarifi uygulayabilirsiniz. Kısa süre içerisinde saçlarınızdaki yumuşamayı ve parlaklığı sizde fark edeceksiniz.

YORUMLAR

 1. blank Sevgi dedi ki:

  Saçların ihtiyacı olan katkısız keratin bakımını yaptıktan sonra saç kaybettiği hacimi ve parlaklığı tekrar kazanıyor. Keratin iksir, keratin dip bakım yağı, keratin maske ve keratin kremi devamlı kullanıyorum saçlarım ipek gibi oluyor