Azelderm Krem

Azelderm Krem

Azelderm krem sivilce ve siyah noktaların tedavisinde kullanılan bir krem olmasına karşın güneş yanıkları, gül hastalığı, melazma ve cilt lekelerinin harika sonuçlar gösteren bir kremdir.  Yüzde oluşan sivilceleri etkili bir biçimde yok eden azelderm krem ayrıca sivilce izlerininde yok olmasını sağlamaktadır.

Azelderm sivilce kremi olmasına karşın cildin kendini yenilemesini sağlayan ve yeni hücre oluşumunu destekleyen etkisi vardır. Cilt lekelerini aynı şekilde yok eden azelderm krem cildi soyan etkisi ile cilt lekelerini yok etmektedir. Sizlere bu yazımızda azelderm krem nedirazelderm krem ne işe yarar, azelderm merhem nasıl kullanılır, yan etkilerinden bahsederek bilgi vermek istiyorum.

Azelderm Krem Nedir

Azelderm krem reçete ile eczanelerde satılan bir kremdir. Kapalı 30 gramlık kutularda satılan bu krem doktorlar tarafından reçete edilmektedir. Her 1 gram azelderm 200 mg azelaik içermektedir. Azelderm krem içeriğinde bulunan azelaik bakterilerin yok edilmesi, iltihabın giderilmesi ve cildi enfeksiyonlardan korumak için kullanılır. İçeriğinde yoğun şekilde etken madde bulunduğundan sivilce ve siyah noktaları yok etmek kesin sonuç vermektedir.

Her cilt tipine uygun olan etkisi kanıtlanmış azelderm krem sivilceleri kurutarak yok etmektedir. En iyi sivilce kurutucu krem olarak bilenen bir kremdir.

Azelderm Krem Ne İşe Yarar

Azelderm krem sivilce başta olmak üzere cilt lekeleri ve siyah noktalarını yok ettiği bilinmektedir. Ciltte bakteri oluşumunu önleyen azelderm merhem pek çok cilt sorununa iyi gelmektedir. Sizlere azelderm krem ne için kullanılır, neye iyi gelir bahsetmek istiyorum.

 • Azelderm krem sivilceleri yok eder
 • Azelderm krem sivilce izlerini yok eder
 • Cilt lekelerini giderir
 • Azelderm krem güneş lekeleri için etkilidir
 • Gül hastalığı
 • İltihaplı sivilce
 • Siyah nokta
 • Kıl kökü iltihabı
 • Cilt yüzeyinde oluşan renk farklılıklarının giderilmesinde
 • Cildin renk tonunu eşitler

Azelderm krem ayrıca cilde bakım yapmak cildiniz fazla yağlı ise cildin yağ oranını dengelemek için çok etkili bir kremdir. Cildi yenileyen onaran bu krem en iyi kozmetik üründen bile daha iyidir.

Azelderm Krem Nasıl Kullanılır

Azelderm krem etkili bir krem olmasına karşın etkisini görmek için kesinlikle düzenli olarak kullanılması gereken bir kremdir. Krem size reçete edildiğinde mutlaka belirtilen şekilde ve dozda kullanmaya özen göstermelisiniz. Azelderm merhem kullanım şekli ise;

 • Krem sürüleceği bölge kesinlikle temizlenmelidir
 • Az miktarda krem nazik hareketlerle sorunlu bölgeye sürülür ve ovalanır
 • Kesinlikle geniş deri yüzeyinde kullanılmamalıdır sadece sorun olan bölgeye sürün
 • Kesinlikle kremi sürdükten sonra ellerinizi yıkamalısınız

12 yaşından küçüklerin kesinlikle kullanımına uygun olmayan azelderm krem göze yada ağzın içine gelmemesine dikkat edilmelidir.

Azelderm krem tan olarak etkisini 2. aydan itibaren göstermektedir. Krem kullanılmaya başlandığından ilk iyileşme belirtileri 4 haftadan sonra görülür. Ortalama tedavi süresi 3 aydır. Krem kullanılmaya başlandıktan sonra 3 ay içerisinde değişiklik olmaz ise kesinlikle doktorunuza danışmalısınız.

Azelderm krem hamilelik döneminde kullanılır mı

Azelderm krem kesinlikle hamilelerin ve hamile kalmayı düşünenlerin kullanımına uygun değildir. Eğer kremi kullanmak zorunda kalırsanız bu durumu doktorunuza bildirmeniz gereklidir.

Azelderm krem emziren anneler kullanabilir mi

Azelderm krem emziren annelerin kesinlikle kullanması sakıncalı olan bir kremdir. Kremin içeriğinde bulunan bileşenler anne sütüne geçebilir.

Azelderm Krem Yan Etkileri

Azelderm krem etkili olduğu kadar yan etkileride olan bir kremdir. Genelde yan etkiler doz aşımı bağlı olarak ve kremin içeriğinde bulunan etken maddelere karşı alerjisi daha sık görülür. Bilinen yan etkiler ise;

 • Ciddi alerjik reaksiyonlar (döküntü, nefes almada zorluk, ciddi baş dönmesi, özellikle ağız, yüz, dudaklar veya dilde kaşıntı / şişme).
 • yanma
 • kaşıntı (pruritus), kızarıklık (eritem)
 • Uygulama bölgesinde ağrı, soyulma (eksfoliyasyon), kuruluk, renk değişikliği, tahriş (iritasyon)
 • pullanma. Ciltte yağlanma (sebore), renk kaybı (depigmentasyon)
 • sivilce (akne)
 • uygulama bölgesinde uyuşma, karıncalanma (parestezi), uygulama bölgesinde dermatit (temasla ortaya çıkan deri hastalığı)
 • dudak iltihabı, dudakta çatlama, sulu kabarcık (vezikül)
 • uygulama bölgesinde egzama, ülser, aşırı duyarlılık (hassasiyet ve alerji)
 • anjiyoödem(alerji sonucu yüz ve boğazda şişme)
 • kontakt dermatit (temasla ortaya çıkan deri hastalığı),Bgözde şişme, yüzde şişme (aşırı duyarlılık ile ortaya çıkabilir)
 • ürtiker (kurdeşen), döküntü

Yukarıda saydığım yan etkiler ciddi yan etkilerdir yan etkilerin biri bile görülürse kremi kullanmayı bırakmalı ve hemen doktorunuza danışmalısınız.

Azelderm Krem Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Azelderm krem doktorunuz tarafından size tedavi için verildi ise kesinlikle krem hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak için prospektüs bilgilerini okumayı ihmal etmeyin. Kesinlikle günde 1 yada 2 defadan fazla kullanılmamalıdır.

 • Azelderm krem içeriğinde bulunan etken maddelere karşı alerjiniz varsa kremi kullanmayınız
 • Asla size bildirilen dozdan fazla kullanmayın fazla kullanılması yaradan çok zarar verir
 • Kesinlikle göze temas ettirilmemelidir. Aynı şekilde ağzı çevresi ve içine gelmemesine dikkat edilmeli.
 • Kesinlikle açık yaralara ve yeni oluşan yaralara kullanılmamalıdır.
 • Kesinlikle 12 yaşından küçüklerin kullanımına uygun değildir

Azelderm Krem Hakkında Bütün Sorular

Sizlere bu bölümde azelderm krem hakkında bilinmeyen sorulara cevap vererek yardımcı olmaya çalışacağım. Sizlerde aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Azelderm krem sivilce 

Ergenlik dönemi ile hayatımıza giren sivilceleri yok etmek çok etkilidir. Büyük ve iltihaplı sivilceleri kurtarak yok eden etkiye sahiptir.

Azelderm krem cilt lekelerini geçir mi

Bazı doktorlar azelderm kremi cilt lekelerini yok etmek için önerdiği bilinmektedir. Cildi soyan bu krem cilt lekelerini yok ederek yeni hücre oluşumunu desteklemektedir.

Azelderm krem güneş lekeleri için kullanılır mı

Azelderm merhem cilt lekelerini yok ettiği gibi güneş lekelerini yok eden etkisi ile bilinmektedir. Düzenli olarak kullanıldığında güneş lekelerini yok eder.

Azelderm krem sivilce izlerini iyi gelir mi

Azelderm krem düzenli olarak kullanıldığında sivilceleri yok ettiği gibi sivilce izlerini yok eden etkiye sahiptir. Sadece sivilce izleri değil dikiş izleri, çizikler ve ameliyat izlerinide yok etmektedir.

Azelderm krem siyah noktaları yok eder mi

Siyah noktaları yok etkisi ile bilinen azelderm krem özellikle burun üstündeki siyah noktalar yok etmesi ile bilinmektedir.

Azelderm devlet karşılıyor mu

Azelderm krem reçete ile satılan bir kremdir. Etkili bir sivilce kremi olan azelderm krem size reçete edildiğinde eczaneden alabilirsiniz. Azelderm krem devlet tarafından karşılanmaktadır.

Azelderm ve expigment karışımı

Azelderm ve expigment karışımı cilt lekelerini ve sivilce izlerini yok etmek için sıklıkla kullanılan ve ercih edilen bir karışımdır.

Azelderm krem işe yarıyor mu

Azelderm krem kullananlar kremin işe yaradığını ve sivilceler ile siyah noktaları yok ettiğini söylemişlerdir. Kesinlikle etkisi kanıtlanmış bu krem ile sivilce ve diğer cilt sorunlarından kurtulmanız mümkün.

Azelderm Krem Kullananların Yorumları

Azelderm krem kullananlar kremin çok işe yaradığını sivilceleri yok ettiğini söylemişlerdir. Azelderm kullanalar ayrıca cilt lekelerini yok ettiği, güneş yanığına iyi geldiğini yorum olarak yazmışlardır. Genelde bu kremi kullanalar sıklıkla tavsiye üzerine aldıklarını söylemelerine karşın kesinlikle doktor tavsiyesi olmadan bu krem kullanılmamalıdır. Krem size reçete edildiğinde mutlaka azelderm krem prospektüs bilgilerini okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Krem hakkında en iyi ve en doğru bilgiye reçete kağıdına okuyarak ulaşabilirsiniz. Unutmayın başkasında işe yarayan krem sizde aynı etkiyi göstermeyebilir.

Azelderm Krem Fiyatı

AZELDERM 0.2 gr 30 gr krem Fiyatı
Etken Madde Azelaik Asit 29.51 TL
Reçete Durumu Reçeteli Satılır 29.51 TL

Sizlere bu yazımızda azelderm krem nedirazelderm krem ne işe yarar, azelderm krem nasıl kullanılır, neye iyi gelir ve yan etkilerinden bahsetmeye çalıştım. Kesinlikle bu kremi reçete kağıdını okumadan kullanmayın. Krem hakkında en doğru ve güncel bilgiye reçete kağıdını okuyarak ulaşabilirsiniz. Sizlerde konu hakkında aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.