Kaş Gürleştirmek İçin Ne Yapılmalı?

Kaş Gürleştirmek İçin Ne Yapılmalı?

Çoğu zaman, çoğu kadından kaşlarının çok ince olduğunu, yetersiz göründüklerini duymuşuzdur. Kadınlar genelde ‘Kaşlarım küstü!’ gibi sözler sarfetmekte, kaşları ile barışmak ve tedavi etmek yerine yerine boşluğu kaş kalemleri, kaş farları, kaş jelleri gibi doğal olmayan yolları denemektedir. Ancak bu yöntemleri denemek yerine kendiniz bahsettiğimiz yöntemlerle eski harika kaşlarınızı geri yerine getirebilmek artık mümkün. Hem de estetik desteğe gerek duymadan. Kaş doldurmak için bir çok doğal ve etkili yöntem var. Fakat bugün biz sizlere en etkili iki kaş bakım yöntemi söyleyeceğiz.

Doğal Yöntemlerle Kaş Gürleştirmek

Sarımsak Özü: Belki çok duymuşsunuzdur bu yöntemi. Sarımsak kaş diplerindeki kan dolaşımını hızlandırarak kıl köklerini besliyor ve kaş kıllarını güçlendiriyor. Uygulaması ise oldukça basit fakat başlamadan önce sarımsağa alerjinizin olup olmadığını kontrol ediniz. Ayrıca kokusuna dayanabilecek misiniz yoksa dayanamayacak mısınız karar verin. Sonra imkanınız varsa bir sarımsağın dişini içice ezip kaşlarınıza bir kulak pamuğu yardımıyla sürün ya da ikiye bölüp birini bir kaşınıza denk gelecek şekilde sürün. Ve bu işlemi her gece yapın. Sabah olduğunda da ılık su ile yıkayın. Yaklaşık 30 gün boyunca düzenli bir şekilde sarımsak özünü kullanırsanız kaşlarınız eski güzelliğine kavuşacaktır.

Vazelin: Her derdin dermanı vazelin tabii ki de kaşa da iyi gelecektir. Vazelin piyasada bulunan en ucuz kozmetik ürünü olarak da nitelendirilebilir. Saymakla bitiremeyeceğiz, harikalar yaratan vazelinin kaşlarınız için etkisi çok büyük. Vazelinle kaşlarınızı onarmak için yapmanız gereken ise oldukça basit aktarlardan, züccaciyelerden hatta herhangi bir bakkaldan bile elde edebileceğiniz kalitesi, markası pek de önemli olmayan bir vazelin satın alın ve her gece yatmadan önce kaşlarımıza sürelim ama çok abartmadan, fazla olmamasına dikkat edin. Vazelini ince bir tabaka halinde uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Kaşlarınızda oluşturduğunuz ince vazelin tabakasını iyice masaj yaparak yedirelim. Bir yarım saat civarı beklettikten sonra yüzünüzü yıkayabilir, uyuyabilirsiniz. Eğer her gece bahsettiğimiz şekilde kaşlarınıza vazelin uygularsanız ciddi iyileşmeler göreceksiniz.

Hiç Olmayan Yerde Kaş Çıkar Mı?

Şunu söylemeden geçmeyelim; Hiç olmayan bir yerden kaş çıkartmanız maalesef mümkün değildir. Yani bu işlemleri uygulayıp daha önce hiç çıkmamış bir kaşı çıkartmaya çalışmayın işe yaramaz. Eğer amacınız bu yönde ise, yani sıfırdan kaşlarınızın çıkmasını istiyorsanız kaş yapabilen bir güzellik merkezi veya işinde uzman bir estetik cerrahı arayışına girebilirsiniz.

Olağan kaşlarınız bakımsızlıktan, birçok sebebe dikkat etmenizden kaynaklı olarak dökülebilir. Kaş dökülmelerinin bir çok düşmanı vardır. Bunlardan bahsedelim ki bilinçlenin, bundan sonra daha dikkatli olun.

Kaş Dökülmesinin Sebepleri Nelerdir?

Çok Fazla Kaş Aldırmak ve Kaş Makyajı: Kaşlarınızın gür olmadığından, kötü durduğundan müzdarip olan kadınların birçoğu kaş makyajı yapmakta. Kaş boyası, kaş kalemi gibi yararlı gibi gözüken ancak kaşlarınıza çok çok zarar veren bu maddeleri kullanmak kaşlarınıza zarar verir, dökülmesini sağlar.

Tiroid Yetmezliği: Saç dökülmesinin sebepleri arasında bildiğimiz Tiroid yetmezliği, kaş dökülmesinin de sebepleri arasında yerini almaktadır. Başlıca belirtileri ise şöyledir: aşırı yorgunluk, kabızlık, kilo alma, kuru cilt ve genel zayıflık. Mutlaka uzman bir doktora görünmeniz gerektiğini söylemekten geçmeyelim.

Makyaj Temizleme Alışkanlığının Olmaması: Birçok kadının yanlış yaptığı konulardan birisi de makyajı silmeden yatmak veya yoğun makyaja maruz kalmaktır. Makyaj malzemelerinin içerisinde bulunan birçok kimsayal madde cildinize, kaşlarınıza, kirpiklerinize ciddi zararlar verebilir. Çok aşırıya kaçmadan makyaj yapmalı, makyajınızı zamanında güzelce temizlemeniz gerekmektedir. Gür kaşlara sahip olmak istiyorsanız makyaj temizliğine dikkat etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Eğer makyajınızı nasıl doğru bir şekilde temizleyeceğinizi bilmiyorsanız Makyaj Nasıl Temizlenir? makalemizi okuyarak bilgi alabilir, evde kendiniz organik malzemelerle makyaj temileyicinizi yapıp güzelce makyajınızı temizlemek istiyorsanız Evde Makyaj Temizleyici Yapımı isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.