Evde Makyaj Temizleyici Yapımı

Evde Makyaj Temizleyici Yapımı

Evde Makyaj Temizleyici Yapımı Bazı kadınlar doğal, bazı kadınlar ise saflıktan hoşlanır. Kimyasallara bulaşmak istemezler. Bu nedenle evde makyaj temizleyici yapımı uygulayarak daha sade ve daha doğal kalmak istemez misiniz? Hemde çok basit bir yöntem kullanarak…

Evde Makyaj Temizleyici Yapımı

Evde makyaj temizleyici yapmak ister misiniz? O zaman yazımızın devamını okuyarak boş yere diğer kozmetik ürünlere para vererek bütçenizi sarsmanıza gerek yok. Çok kolay bir şekilde evde makyaj temizleyici yapımı tarifi vereceğiz.

Eğer sizde evinizde makyaj temizleyici yapmak istiyorsanız kağıdı kalemi çıkartın ve bir kenara not alın. Badem yağı ve bebek şampuanı ile çok kolay bir makyaj temizleyici hazırlayabilirsiniz.

Malzemeler

  • Badem yağı ( yarım çay bardağı )
  • Su ( 1 çay bardağı )
  • Bebek Şampuanı ( 1 yemek kaşığı )
  • Huni
  • Cam şişe ve kapağı

Evde Makyaj Temizleyici Hazırlama

 

Makyaj malzemesi hazırlamak için bir cam şişe ve huni gerekecek. Malzemeleri tamamladıktan sonra sırasıyla ilk önce badem yağını daha sonra bebek şampuanını ve suyu ekleyin. Cam şişenin kapağını kapatın ve iyicene çalkalayın. Karışımı daha sonra kapağını açın ve köpürmesinin gitmesini sağlayın.

 

Makyaj Temizleyici Kullanımı

Makyaj temizleyiciyi hazırladıktan sonra bir pamuk üzerine döküp kullanabilirsiniz. Özellikle hazırladığımız makyaj temizleyici ağır ve hafif makyajları da kolaylıkla temizleyebilir.

Evde makyaj temizleyici yapmak sizlerin hem kesesine hemde doğallık sevenlerin işine yarayacaktır. Hemen hemen hiç bir kimyasal madde kullanmadan sizde rahatlıkla evinizde doğal makyaj temizleyici yapabilir ve kullanabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.