Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır?

Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda kedi gözü makyajı bir çok bayan tarafından tercih edilen bir makyajdır. Bizde bu yazımızda sizlere kedi gözü makyajının nasıl yapılacağını ve kedi gözü makyajında kullanılması gereken makyaj malzemelerinin neler olacağından bahsedeceğiz.

Günlük yaşam içerisinde kedi gözü makyajı çok tercih edilmese de özel günler ve özel davetlerde çok kullanılan kedi gözü makyajı, iddialı ve artistik makyajlar içerisinde yer almaktadır.

Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır?

Kedi gözü makyajına aynı zamanda kedicik makyajı da denilmektedir. Bunun denilme sebebi son zamanlarda popülarite sağlayan Adnan Oktar’ın kediciklerinin yaptığı makyaj türünün olmasıdır. Çok popüler olan kedi gözü makyajı bitiminde aşağıdaki resimde olduğu gibi gözükecektir.

Kedi makyajı için ilk adım aşağıdaki resimde gözüktüğü gibi gözlerinizin üzerine bir miktar fondöten sürün ve kurumasını bekleyin. Göz kapağının üzerine sürülen fondöten , kedi gözü makyajının uzun süre ve kalıcı olması için şart olan ilk işlemdir.

Kedi göz makyajında ikinci adımda normal göz makyajını yapmaktır. Özellikle göz üzerine sürülen renklerin seçimi tamamen size bırakılırken , asıl kedi makyajı bu işlemden sonra başlamaktadır. İlk önce göz üzerine siyah ton sürülür ve alt tarafa kalem çekilir. Bundan sonrası tamamen size kalmış. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi elinizin yatkınlığına göre kedi gözünün çizimlerini icra edebilirsiniz. Ancak yanlış yapılan birşey olursanız makyajı silmek zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle dikkat etmenizde yarar vardır.

En son olarak kedi makyajında yapılması gereken makyaj rimel kullanmaktır. Rimel kullanımı sonrasında makyajınız bitmiş ve başarılı bir şekilde kedi gözü makyajını tamamlamış olacaksınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.