Fito Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Yan Etkileri

Fito Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Faydaları ve Yan Etkileri

Her zaman doktorlar tarafından ilk tercih edilen ve ciltte oluşacak herhangi bir hasarın iyileştirilmesi için kullanılan kremlerden olan Fito Krem, her türlü yaralanma ve hasar etkisini çözecek yeterliliğe sahiptir. Günlük yaşantıda veya başınıza gelebilecek herhangi bir olumsuz durum ardından sıklıkla adını duyabileceğimiz bu krem, oldukça tesirli ve hızlı etki edecek özelliklere sahip olmasıyla da bilinmektedir. Yalnızca reçete ile alabileceğiniz özellikte olması, yüksek oranda tesire sahip olmasıyla alakalıdır. Vücudun herhangi bir bölgesinde, cilt üzerinde oluşacak her türlü hasarın ve yaranın giderilmesi için tercih edilen ilk krem olması da, bu sayede gerçekleşmektedir. Neredeyse bütün hekimler, cilt üzerinde oluşan sorunların genelinde, ilk tercih olarak Fito Krem önermekte ve reçete olarak sunmaktadır.

 

Her zaman evimizde bulunması gereken, genelde 40 gramlık tüplerle satılan ve yalnızca reçeteyle verilen, beyaz renkte olmasıyla da bilinen Fito Krem, her zaman cilt üst yüzeyinin yenilenmesini sağlayan yeterliliğe sahip olarak bilinmektedir. Kullandıktan sonra, kısa bir süre içerisinde yüksek oranda etki sunması, her zaman oluşan olumsuzlukların üstesinden gelinmesi içinde çare niteliğindedir. Kullandığı alandaki cilt dokusunu anında yenilemeye başlayıp, kısa bir süre içerisinde eski halini almasını sağlayacak etkiye sahiptir. Etken madde olarak 6 gram Triticum Vulgare, 0.4 gram etilenglikol monofen olarak bilinmektedir.

Özellikle antiseptik bir krem olma özelliği taşıdığı için, cildin daha sağlıklı bir şekilde yenilenmesini sağlayıp, mikropları yok etme özelliğini de taşımaktadır.

Fito Krem Ne İşe Yarar?

Hayatımızın birçok alanında karşımıza çıkan Fito Krem, oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Zor iyileşecek olan yaralar üzerinde, sivilcelerin giderilmesi gibi alanlarda sıklıkla kullanılıp; bunun haricinde birçok konuda da insanlara destek madde olarak kullanılabilmektedir. Yinede kullanmadan önce kullanma talimatlarına göz atmak, her ilaçta olduğu gibi, hayati önem taşımaktadır.

Peki Fito krem ne işe yarar? maddeler halinde cevap alalım;

– Yüzde bulunan sivilcelerin yok edilmesini sağlar, kısa sürede hasar görmüş olan ciltlerin yenilenmesine yardımcı olur,

– Yüzde oluşan suçiçeği izlerinin kısa sürede yok edilmesine etki eder,

– Kasıtlı veya yanlışlıkla yapılmış derin kesiklerde, ameliyat sonrası ameliyat izlerinde, deri hastalıklarının tedavisinde ve kaza sonucu oluşan her türlü cilt yenilenmesine kullanılması,

– Vücutta oluşmuş yanık izlerinin giderilmesinde,

– Dudakların sürekli olarak çatlamasını önleyip, dudaklarda oluşan problemlerin giderilmesinde,

– Egzama tedavisinde etken krem olarak kullanılmakta olup, doktor onayı almanızın önemi yüksektir.

Tüm bunlarla birlikte, vücutta oluşacak her türlü açık yara, kalıcı izlerin giderilmesi ve cilt rahatsızlıklarının ortadan kaldırılması içinde, Fito Krem kullanımı sağlayabilirsiniz.

Fito Krem ile Sivilce Tedavisi Yapmak

İnsanların özellikle ergenlik dönemlerinden kalma sivilce izleriyle başları derttedir. Bu gibi sorunlardan kurtulabilmek için Fito Krem kullanımını daha etkili hale getirebilmek için, Madecassol Krem ile aynı miktarda karıştırılarak kullanım sağlayabilirsiniz. Bu sayede, yüzünüzde bulunan güneş izlerinden, sivilcelerden ve kalıcı sivilce lekelerinden hızlı bir şekilde kurtulmanız mümkün olacaktır. Her gece yatmadan önce yüzünüzün her yerine iyice yedirerek yaptığınız karışımı sürdükten sonra, 1 ay içerisinde mükemmel bir etki almanız kaçınılmaz olacaktır. Ancak her gece yapmanız ve aksatmamanız en önemli etkenlerden birisidir.

 

Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken konu; Göz çevresine uygulayacağınız kremin daha az olması ve daha dikkatli davranmanızdır. Çünkü gözle teması sonucunda oldukça kötü sonuçlar alabilir, problem yaşayabilirsiniz.

Fito Krem Nasıl Kullanılır?

Genel olarak vücudun her yerinde, yüzde dahil olmak üzere kullanabileceğiniz Fito Krem, yaranın derinliğine, ciltteki problemin boyutuna ve kullanılacak olan bölüme göre yoğunluklarında değişiklik olacak şekilde, direkt olarak kullanılabilir.

Fito krem kullanım şekli;

  • Yalnızca göz çevresine sürerken daha az ve daha dikkatli sürmekte yarar olacaktır. Bununla birlikte, herhangi bir problemi gidermek için kullanabileceğiniz Fito Krem ilgili bölgeye günde en az 2 kere sürmek suretiyle kullanmak gerekir.
  • Normal yüzeylere direkt olarak masaj yoluyla sürülebileceği gibi; ameliyat bölgelerine veya derin yara izlerine kullanılacağı zamanlarda, çok fazla baskı yapmadan gazlı bez kapatılarak sürülmesi gerekecektir.
  • Özellikle suda çözünme özelliğine sahip olan bu kremin temizlenmesi de oldukça rahattır.

Fito Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Genel olarak yan etkilerin kaynağı olarak, içindeki bileşenlere alerjisi olan insanlarda görülmektedir. Bu gibi yan etkileri gördüğünüz zaman direkt olarak hekiminize başvurmanız gerekecektir. Bunun gibi problem yaşamamak için, ilk olarak etkili bölgeye küçük bir miktar krem sürerek bir süre bekleyin. Ardından sorun yaşamazsanız devam edebilirsiniz. Karşılaşabileceğiniz Fito Krem yan etkilere bakacak olursak;

– Vücutta şişliklerin meydana gelmesi,

– Ağız bölgesinde ve boğazda belirecek olan şişlik ve yutkunmanın sorunlu olması,

– Nefes alıp vermekte yaşanılan sorunlar,

– Karın ağrısının şiddetli bir şekilde başlaması ve devam etmesi gösterilebilir.

Fito Kremi Hamileyken Kullanılabilir mi?

Gebelik döneminde ilaç kullanımı daima doktor kontrolünde sağlanmalıdır. Ancak hamile kalmayı düşünen veya mevcutta hamile olan kadınlara herhangi bir problem yaratmayacak olan Fito Krem, yine de kullanmadan önce doktorunuza danışmanızda fayda olacaktır.

Fito Krem Emzirme Döneminde Kullanılabilir mi?

Doktor kontrolünde fito krem emzirme döneminde kullanılması kesinlikle tavsiye edilmez. Emzirme döneminde de bir problem yaratmayacak olan kremi yalnızca meme ucu çatlakları için kullandıktan sonra emzirme yapacaksanız, çok iyi ve bol suyla temizlemeniz gerekecektir. Ama meme ucu çatlakları için oluşan etmenleri doktoronuza danışarak işlem yapabilirsiniz.

Çocuklarınızdan Uzak Tutunuz !

FİTO kremi çocuklarınızın kesinlikle göremeyeceği, ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ederek, ambalajında saklayınız. 25 0C’ nin altında, oda sıcaklığında saklamanız önerilir.

Fito Krem Fiyatı

Genellikle doktor tavsiyesi ve reçete üzerinden alınmasını tavsiye ettiğimiz Fito Krem direkt olarak satın almak istediğiniz zamanlarda, oldukça uygun fiyatlara satın almanız mümkün olacaktır. Fiyat 40 gram olarak satılacak olan krem, ortalama 10 12 TL arasında değişen fiyatlarla sunulmaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu Yardım Başvurusu