Bordo Ruj Nasıl Kullanılır? Sürme Teknikleri ve Öneriler

Bordo Ruj Nasıl Kullanılır? Sürme Teknikleri ve Öneriler

Bordo ruj kullanmak ayrı bir hava ve büyü katar kadınlara. Bunu hepimiz biliriz. Biraz mistik, biraz sofistike ya da gotik bir tarz oluşturmak istiyorsanız bunun için en doğru renk bordodur. Ancak bordo ruj kullanırken yapmak zorunda ve dikkat etmek durumunda olduğumuz bir takım unsurlar var.

Bordo Ruj Nasıl Kullanılır?

Kırmızı ruj kullanmak kadar zahmetli ve zor olan bordo rujda kıyafetinizin rengi ve tarzı önemli bir yer tutarken, göz makyajınız ve saç şekliniz bile etkendir.

Öncelikle ten renginize uyumlu bir bordo ruj tercih etmelisiniz mesela; eğer sarışınsanız ya da saçlarınız koyu renk olsa bile cildinizin rengi açıksa bordo ruj tam size göre olacaktır. Ancak esmer tenlilerde de vişne çürüğüne yakın bordo ruj tercih etmelerini öneririz ki; bu da onların havalarını kat be kat arttıracaktır.

Yaz aylarında kullanacağımız bordo rujun etkisi bir başka olacakken, sonbahar ve kış aylarında da farklı bir hava bulacaksınız. Hem ihtişamlı hem de seksi duran bu ruj, sizi daha feminen bir tarza sahip kılacaktır.

Peki Bordo Ruju Nasıl Kullanacağız?

Öncelikle dudağınıza nemlendirici içeren bir dudak balsamı sürün. Bu işlemin sebebi dudaklarınız nemli iken renklendirme daha kolay olacaktır. Bordo rujun kalıcılığını arttırmak için ise ruj rengine yakın bir dudak kalemi ile dudak çevrenizi ve dudak içinizi boyayın. Bu işlem rujun taşmadan dudağınızda boyanmasına da yardımcı olacaktır.

Elbise Seçimi de Son Derece Önemli

 

Bordo bir ruj ile akşam dışarı çıkacaksanız bunun için doğru kıyafeti de bulmalı ve kombini ona göre oluşturmalısınız ki daha cazibeli ve şık görünün. Bordo iddialı ve hakim bir renk olduğu için kullanacağınız kıyafet de son derece sade ve düz bir model olmalıdır. Çünkü yeterince dikkat çeken dudaklara sahip olacaksınız. Başka şekillerde de dikkat çekmeye gerek yok. Çünkü o zaman ağır kalacak ve cazibiyetini yitirecektir.

Göz ve Ten Makyajını Nasıl Yapacaksınız?

Bordo ruj ile diğer makyaj yapımı sade olmalıdır. Maskara ya da eyeliner yeterli olacaktır. Dominant bir görünüşü olan bordo ruju sade ve yalnız bırakmak cazip olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.