Koyu Renk Oje Nasıl Çıkarılır?

Koyu Renk Oje Nasıl Çıkarılır?

Koyu renk ojeler bayanların en korkulu rüyası olarak bilinen bir durumdur. Koyu renk ojeli tırnakların görünümü dışarıdan bakıldığı vakit çok hoş ve çok zarif durmaktadır. Fakat ojeleri temizlerken gerçekten fazlasıyla zorluk çekilmektedir. Özellikle kırmızı ve siyah tonlarında ki renkler tam bir baş belası olarak bilinmektedir. Aseton ve pamuklarla silmenize rağmen üst üstte silseniz de tırnak diplerinde mutlaka ojeler kalmaktadır. Çıkarma işleminden sonra hele açık bir oje kullanılacaksa kalan oje artıkları fena şekilde can sıkıntısı olmaktadır.

Kullanımı güzel olan koyu renk ojelerin sonrasında da tırnaklarınızın güzelliğini koruyabilmek için koyu renk ojeleri doğru yöntemler ile çıkartmalısınız.

Doğal Yollardan Koyu Renk Oje Çıkarmak

Malzemeler

Bir Kase

2 Su Bardağı Ilık Su

2 Yemek Kaşığı Karbonat

Hazırlanışı

İlk olarak iki su bardağı ılık suyu bir kaseye boşaltıyoruz içerisine iki yemek kaşığı karbonatı ilave ederek iyice karıştırıyoruz. Tırnakları bu kasenin içerisine batırarak tam beş dakika boyunca bekletiniz. Beş dakikanın sonunda tırnaklarını kaseden çıkardığınız vakit tırnak kenarlarında oje kalıntılarının da çıktığını göreceksiniz.

Ayrıca tırnak diplerinde kalan ojeleri çıkarabilmek için kullanacağınız bir diğer yöntem de evde kullanmadığınız bir diş fırçası ile tırnak diplerinizi fırçaladığınız vakit kısa süre de ojenin kalıntılarından kurtulmuş olduğunuzu göreceksiniz.

Ten Çorap ve Aseton

Ten çorap ve aseton ile ojelerinizi iz bırakmadan çıkarabilmeniz mümkündür. Çok az bilinen bir yöntem olsa da etkisi büyüktür. Hemde eskimiş çoraplarınızı değerlendirmiş olursunuz.

En çok bilinen yöntemlerden biridir. Koyu rengi sürmeden önce tırnak koruyucusu sürebilirsiniz. Ojeyi sürerken tırnak etlerinize doğru taşırın. Renksiz olduğundan belli olmayacak. Ardından üzerine koyu rengi sürebilirsiniz.  Tırnak koruyucunuz yoksa onun yerine parlatıcı da sürerseniz aynı sonucu elde etmiş olursunuz.

İkili aseton ve pamukla da farklı yöntemler bulunmaktadır. Asetonlu pamuğu tırnağınızın üzerine bırakın ve biraz baskı uygulayın bir süre öyle bekleyin. Ardından pamuğu yavaşça bastırarak devam edin ve aşağıya çekin. Bunu yaparken sağa sola pamuğu çevirmeyiniz. Dümdüz aşağı çekmelisiniz. Böylelikle ojenin tırnak etlerinize değmesini de engellemiş olursunuz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.