En Şeker Kısa Saç Modelleri

En Şeker Kısa Saç Modelleri

Yeni sezon saç modelleri ile birden fazla renk seçeneğinde ve kesim modelleriyle karşılaşmaktayız. Moda kavramında hep alışıla geldiği üzere eski dönemlere ait kıyafetler kadar dönemsel saç modelleri de günümüzde yavaş yavaş yerini almaya başlıyor. Sezonda hem kısa saçlı bayanlar için hem de uzun saçlı bayanlar için oldukça güzel saç modelleri yer almakta. Dönemin yükselişe geçen saç modelleri arasında yer alan bowl cut’ dan bob’ a aslan yelesinden daha bir çok modeli bu sezon bir arada görebilmemiz mümkün.blank

Romantik Bob Saç Modeli

Küt kesim modeli ile kadınların vazgeçilmezi haline dönüşen bob saç modeli kısa geniş dalgalar ile saçlarınızda romantik bir stil oluşturmakta. Bob saç modeli ile ilgili dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntı üçgen kesim yapılmaması ve saç modelinin ombre saç modeli ile çağdaş bir görünüm elde edecek şekilde oluşturulmasıdır.blank

Ustura Kesimli Saç Modeli

Kısa saç modelleri arasında en çok tercih edilen modellerden bir tanesi de Ustura kesimdir. Bu saç modelimizde küt şekilde kesim uygulanan saçlar edgy bir görüntü oluşturarak mükemmel bir görünüm oluşturmaktadır. Bu sayede saçlarınız hem doğal bir görünüme kavuşup hemde daha asi bir görünüme sahip olmanızı sağlıyor.blankBowl Cut Saç Modeli

Bilgilendirme: Uzun saç modellerini incelemek için buraya tıklayın.

Genel saç modellerini incelemek için buraya tıklayın.

Son dönemlerde yükselişe geçen bu saç modelimiz uzun bir süre daha popüleritesini arttıracak gibi gözüküyor. 30′ lu yıllara ait bu saç modelimiz kahküller ile hareketlilik kazanarak başlı başına bir tarz oluşturmakta.

blankKüt saç modeli

Her yanı ile standart ölçülerde uygulanan saç modelimiz cool bir görünüme sahip olmanızı sağlarken sizleri daha güçlü ve çekici kılmakta. Küt saç modeli yapısında sade renk tonlamaları ile boyanan saçlar ortadan ikiye ayrılıp çene hizasında eşit bir şekilde kesilerek tasarlanmaktadır.

Buzz Cut saç modeli

Diğer adı asker tıraşı anlamına gelen saç modelimiz kadınların yeni fenomeni haline dönüşmüştür. Özellikle 2016′ nın son dönemlerinde rağbet gören bu saç modelimiz kısa saç modelleri arasında en fazla tercih edilen modellerdendir.

Aslan Yelesi saç modeli

Podyumlarda yer edinen ve moda ikonuna dönüşen bir diğer saç modelimiz ise aslan yelesi olmakta. Kat kat kesimli ksıa saç modelinin kahkül ile hareketlendirilmesi sonucunda oluşmuştur.blank

Asimetrik Katlı Saç Modeli

Saç modelleri arasında en değişken saç modelimizde asimetrik katlı saç modelidir. Farklı uzunluklarda katların oluşturulması ile oluşan saç kesimi işleminde saç yapısına hacim kazandırılarak saç yapısı üzerinde farklı açılardan kesimler uygulanıyor. Kısa saç modelleri arasında yer alan saç modelimizde bir diğer beğeni toplayan stil de bir yandan uzun bırakılarak diğer taraftaki saçların daha kısa ve tutarsız hizalarda kesilmesi ile oluşturulmaktadır. Bu saç stilimiz de yine 2016′ da  en çok tercih edilen ve etkisi bu sezonda sürdürecek olan modellerimizden dir.

Hollywood Lobu

Jennifer Lawrence lob saç kesiminin ünlü fikir babalarından. Şimdi ise yepyeni bir tarz ile karşınıza çıkıyor. Ara kesim bir saç modeliyle lob kesime yeni bir ahenk kattı.

blank

Omuz Hizası Kısa Saç Modeli

Yine popülerliğini kaybetmeyecek saç modellerinden bir tanesi ile karşı karşıyayız. Kendall Jenner ile ünlenen saç modeli havalı duruşu ile görenleri adeta büyülüyor. Saçların uçlarına doğru gizli katlar mevcuttur. Saçlarınızın daha dinamik ve daha havalı görünmesini sağlayan bir saç kesimidir.

blank

Bob Kesim Fakat Kaküllü

Çok özel bir kesim ile sizleri farklılıkların zirvesine taşıyacak ve ayrıca hem nostalji hemde daha modern bir saç yapısına kavuşturacak saç modelidir. Irine Shayk ile bu saç modeline merhaba deyin.

blank

Katlı bob kesim

Dağınık severelere bob kesim saç modelidir. Bu modelde oldukça dağınık olmak zorundasınız çünkü ne kadar dağınık görünüm verirseniz o kadar hoş duruyor. Bu modelinde saçınızın ön ve arka kısımları genelikle yan kısımlara göre saha kısa kalmak zorundadır.

blank

Pixie kısa saç modeli

Biraz daha asi pixie saç modeli, önler arkaya doğru daha kısa hatta arkaya doğru katlı kısalan bir yapısı vardır. Arka kısımlarda kat mevcut olduğundan dolayı hacimli bir görünümü vardır.

blank

Tomboy kısa saç kesimi modeli

Bu modelde farklı bir tarz ve şekil ön plana çıkmaktadır. Yan kısımlardaki kısalık arkaya doğru devam etmektedir. Üst kısımlarda ise uzun perçemler mevcuttur. Bu model genellikle fazla şekillendirme ile uğraşmak istemeyenler için kısa saç modelidir.

blank

Choppy Kısa Saç Modeli

Arkalara uzanan katlı saç modelidir. Dağınık bir görünüm elde etmek isteyenler için ideal saç modelidir. Saçınızı şekillendirmek için uzun saatler uğraşmanıza gerek kalmayacaktır.

blank

Yan kısımları tıraşlı Kısa Saç Modeli

Daha Stil ve daha artistik bir görünüm isteyenlerin vazgeçemediği saç modelidir. Yanları komple traş edilip üst kısımların daha bol bırakıldığı saç kesimi ile şekillendirme için duştan sonra sadece kurutmanız yeterlidir.

blank

YORUMLAR

  1. blank İlayda dedi ki:

    Saçlarım uzun zamandır kısa uzatamıyordum uzatmak için çok uğraştım ama en son cilt uzmanı bir arkadaşım doğal keratin tavsiye etti aldım patenti olandan saçlarım artık uzamaya başladı ve istediğim saça kavuşuyorum patenli keratin hem uzattı hem de saç uçlarımda kırık yıpranma falan da kalmadı saçlarım uzun ve sağlıklı.