Onlarca Yeni Saç Modelleri

Onlarca Yeni Saç Modelleri

Bir bayan olarak giyinmeyi, makyajımızı, saçımızı yapmayı, bakımlarımızı yapmayı ne kadar sevsek bile ara sıra da olsa üşengeçliğimizden dolayı ertelediğimiz zamanlar olmaktadır. Kimimiz ise sadeliğe güvendiğimizden saçlarımıza çok işlem yapmadan öylece dışarı atarız kendimizi. Fakat bu durum ne kadar rahat olsa da bazen canımızı sıka bilmektedir. Hangimiz istemeyiz ki abartılı olmayan ve şık olan saçlara sahip olup dışarıyı çıkmayı? Biz sizler için bu sorununda çözümünü bulmak istedik ve birbirinden sade ve güzel modelleri sizler için bir arada topladık.

Bazı özel günlerde kuaföre gidecek zamanımız olmuyor bundan dolayı da evde kendimiz yapmak zorunda kalıyoruz. Fakat bu durumda ne yapacağız? Banyodan yeni çıkmışsınız ve saçlarınız sırılsıklam kuruladıktan sonra ise kabaracağını da biliyorsunuz değil mi? Tabii ki de biliyorsunuz saç modelinize geçmeden önce yapacağınız bir kaç işlemden bahsetmek istiyorum.

Saçımızı yıkadıktan sonra büyük bir kısmımızın saçları kabarmaktadır. Bunu önlemek adına duştayken saçlarınızı daha az şampuanlamayı deneyin. Saçlarınızı çok sık şampuanladığınız da saçınızın nemini alacağından saçınızın telleri daha çok sertleşicek ve kuruduğunda daha çok kabarmaya sebep olacaktır. Bizim amacımız ise şuanda saç modelimize geçmeden önce daha az kabarmayı önlemek bunun içinde saçlarınız nemliyken saç bakım kremlerinizi kullanmanız olacaktır. Az da olsa saçınıza ağırlık vererek kabarmayı önleyecektir. Unutmayın ki kreminizi saç derinize ve sa dibinize sürmeden önce saç tellerinizin ortasından ucuna doğru sürmelisiniz. Ayrıca aceleniz varsa saç kurutma makinesini kullanacaksanız kuruturken uçlardan başlayarak dibe doğru değil de tam tersine saç diplerinizden başlayıp uçlara doğru kurutmanız kabarma

 

İki Taraflı Saç Örgü Modeli

blank

İlk modelimiz de yukarıda gördüğünüz üzere klasik zincir örgümüz ile örülen saçlar istediğiniz yere getirdiğiniz de plastik veya bez tokayla kuyruğu birleştirebilirsiniz. İkinci  modelimiz de ise ilk olarak saçlarınızı yana ayırın daha sonrasında ise örülecek tarafın daha kalın bir şekilde olmasına dikkat edin.

Topuz Modeli

blank

Saçınızın perçem olan kısmını bırakıp ortadan ikiye ayırın. Saçınızın dip kısmını bir bez tokayla ile toplayın. İki tane mini atkuyruğu hazırladıktan sonra ikisini birden kuyrukların diplerinden örmeye başlayın. Ördüğünüz saçınızın dip kısmını sarın ve tel toka ile tutturun.

At Kuyruğu ile Örgü

blank

Saçlarınızın perçem kısmını ön tarafa ayırın ve geri kalan kısmı at kuyruğu gibi toplayın. Perçeminiz de kalan saçlarınızı arkada topladığınız at kuyruğuna doğru döndürerek sarılı bir şekilde tel toka ile tutturun. Eğer saçınızın uzun ise perçem de kalan saçlarınızı topuza sarmanız gerekmektedir. Ardından ise at kuyruğunun kısmından başlayarak zincir örgü tarzın da örün. Elle genişlettikten sonra saç modelimiz tamamlamış olmaktadır.

Salık Topuz Modeli

blank

Bu saç modelimizde ilk olarak yan kısımların tepeden itibaren ayrılması ve kalan kısmı topuz yapmanız gerekmektedir. Ardından ise topuz yaptığınız kısmı püf hale getirip tel toka ile tutturun. En kolay saç modelleri arasında yer alan bu modelimiz basit ve hızlı olmasıyla bayanlar tarafından daha çok tercih edilmektedir.

Klasik Örgü Biçimi

blank

Saçınızın bir tarafını ayırdıktan sonra kalan kısmı klasik örgü biçimde örün. Daha sonrasında ise ördüğünüz saçı atkuyruğu kısmıyla birleştirerek saç modelini sona erdirin.

Mısır Örgüsü Saç Modeli

blank

Mısır örgüsü sevenlerin en sık tercih ettiği bu modeli bir çok alan da kullanabilirsiniz. Düzgün ve dikkatli bir şekilde topladığınız saçlarınızı mısır örgüsü biçiminde incelterek örün. Daha sonrasında ise istediğiniz saç modeline kavuşmuş oluyorsunuz.

Fiyonk Saç Modeli

blank

Bu modelimizde 3 aşamalı olarak bağladığımız saçlarımızı fiyonk haline getiriyoruz. Son kısım da ise kuyruk kısmınızı zincir örgü halinde örerek diğer kısıma tel toka ile tutturun.

Okul Saç Modelleri

blank

Okula giden kızlarımız için bu modelimizde saçlarımızı tamamen toplayıp daha sonrasında perçem kısmından uç noktalarını kuyruk haline getirdiğimiz bölgeden ayırmamız gerekmektedir. Ardından ise başın üst kısmında klasik bir at kuyruğuna benzer modelin ön bölümünden saçlarınız ile bağladıktan sonra elle dağıtılarak istenilen modelimizi elde etmiş oluyoruz.

Okul Saç Modelleri 2

blank

Bu saç modelimizde ön kısımdan zincir örgü ile ördüğümüz saçımızı arka kısımda kalan bölge ile birleştirdikten sonra sade modelimize kavuşuyoruz.

Gelin Saçı Modeli

blank

Gelin saçı modelinde de kullanılan bu saçımız da bir önceki saç modelinde yaptığımız gibi saçın ön kısmında örülen saçlarımızı topuz haline getirip sararak modelimizi elde etmiş oluyoruz.

Tarihi Mısır Saç Modeli

blank

Tarihi mısır filmlerinde sık gördüğümüz saç modelleri arasında bulunan modelimizde uygulanması için ilk olarak bir bölümün üst kısımdan itibaren örmeniz gerekmektedir.

blank

Daha sonrasında ise kalan kısımları kalın bir şekilde örerek hafif toplu saçlar ile birleştirip yepyeni bir model elde edebilirsiniz.

Pipet ile Saç Modeli

blank

Saçınızı pipet ile kıvırcık yapmak istiyorsanız ilk olarak saç bakım kremi veya saç şekillendiricinizden kullanmanız gerekmektedir. Bundan sonra ise uzun bir pipet yardımı ile sardığınız saçlarınızı yarım saatlik sürenin ardından sonra açtığınız da kıvırcık bir görünüme ulaşmış olursunuz.Evet hanımlar her gün farklı saç modelleri aramaktan yorulduysanız bu yazımız da sizlere oldukça sade ve hoş görünürlü saç modellerini sunduk. Yukarı da paylaştığım saç modellerini günlük hayatınız da kullanmanız oldukça basit ve uygun saç modelleridir.

Bazı saç modelleri ilk baktığınız zor gibi görünse de yaptığınız zaman fark edeceksiniz ki oldukça basit saç modelleridir. Saç modelinin mantığını ve modelin nasıl yapılacağını anladıktan sonra çok kısa bir süre sahip olabileceğiniz saç modelleridir.Uzun saç modelleri için buraya tıklayın. Kısa saç modelleri için buraya tıklayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.