Yüzdeki Kılcal Damarlara Çözüm

Yüzdeki Kılcal Damarlara Çözüm

Yüzdeki kılcal damarlara çözüm yöntemi ile artık yüzünüzü gizlemeden, fondötenler ile saklamadan gezebileceksiniz. Yüzdeki kılcal damarlara çözüm yöntemi hem estetik görünümü düzeltecek hemde saklamak için büründüğünüz ağır makyaj malzemelerinden sizi kurtaracak.

Yüzdeki Kılcal Damarlara Çözüm

Yüzdeki kılcal damarlar için tıp dilinde “telenjiektaziler” halk dilinde ise “kılcal damar” veya “örümcek damarlar” olarak adlandırılmaktadır. Yüzde bulunan kılcal damarları gizlemek için fondöten ile kapatmak zorunda kalıyorsanız, sizlere önereceğimiz yüzdeki kılcal damarlar için bir çok yöntem var.

 

Ancak bizim size önereceğimiz yöntemler evde ve kolayca hazırlayabileceğiniz bitkisel yöntemler olacak. Bu yöntemlerden önce yüzdeki kılcal damarlara sebep olan ve yüzdeki kılcal damarların nedenlerini söylemek en azından tedavinin yarısıdır diye düşünüyoruz.

Yüzdeki Kılcal Damarların Nedenleri

Kılcal damarlar neden çıkar diye bir soru yöneltecek olursanız, bir çok neden sayabiliriz. Ancak kılcal damarlar için bazı nedenler var ki bu nedenler aynı zamanda uygulama esnasında dikkat edilmesi gereken nedenlerdir.

  • Çok uzun süre güneşte kalmak kılcal damarların oluşmasında en etkili faktördür. Bu nedenle çok fazla güneşte durmamalı hatta güneşe çıkarken mutlaka güneş kremi kullanmalısınız. Cilt deriniz ince ise ve güneşe uzun süre maruz kalırsanız, cildinizdeki kılcal damarlar patlar ve daha da yaygınlaşır. Bu nedenle yüzünüzde kılcal damarlar varsa mutlaka güneşe dikkat etmelisiniz.
  • Cildinizdeki sivilce oluşumu nedeniyle kılcal damarlarda büyüme görülür. Sivilce ve akne yarı iltihap olduğundan cilt altında kılcal damarları genişletir. Genişleyen kılcal damar patlar ve yaygınlaşır.
  • Agresif hijyen, kılcal damarları oluşturan diğer bir nedendir. Mesela cildiniz hassas cilttir. Ancak sizin kullandığınız makyaj malzemeleri, cilt temizleyici ürünler ağırdır. Bu nedenle cildinizdeki kan damarlarının aşırı genişlemesine neden olur. Yüzü çok sert ovma, yüzdeki kılcal damarları patlatmaya yeterlidir.
  • Alkol, kan damarlarını çoğaltır. Buna en iyi örnek alkoliklerin yanaklarıdır. Dikkat ederseniz sürekli alkol kullananların yanaklarında damarlar olur.
  • Yüzdeki kılcal damarların nedenleri arasında diğer faktörlerde vardır. Yaş, genetik sorunlar gibi…

Yüzdeki Kılcal Damarlara Bitkisel Çözüm

Yüzdeki kılcal damarların çözümüne bir çok doğa bilimcisi at kestanesi kürü olarak yanıt veriyor. Peki nasıl yapılıyor bu at kestanesi kürü?

Malzemeler:

  • 2-3 adet at kestanesi
  • 100 gram zeytinyağı

Hazırlanışı – Nasıl Yapılır?

İlk olarak at kestanesi kabuğunu bir kase içerisine rendeleyin. Üstüne zeytinyağını ilave edip yaklaşık 20-25 gün kadar gün ışığı gören bir yerde bekletin. Bekleme süresi sona erdiğinde at kestanesi kürünü kılcal damar olan bölgeye sürün ve bekletin. Uygulama, kılcal damarlar geçene kadar günde 2 defa uygulanabilir.

 

Yüzdeki Kılcal Damarlar için Üzüm Çekirdeği Yağı

Yüzdeki kılcal damarlar için kullanılabilecek bitkisel yağlar arasında birde üzüm çekirdeği yağı var. Üzüm çekirdeği yağı, cildi sıkılaştırır, nemlendirir, sivilce tedavi eder, göz çevresindeki koyu renkli halkaları giderir.

Yüzdeki kılcal damarlar için üzüm çekirdeği yağını elinize dökün ve kılcal damarlar üzerini hafifçe gezdirin. İsterseniz bu işlemi bir parça pamuk üzerine üzün çekirdeği yağı dökerek yapabilirsiniz.

Yüzdeki Kılcal Damaları Sakinleştirici Şamdan Çiçeği Kürü

Yüzde çıkan kılcal damarlar kış aylarında kendini daha çok gösterir. Bu nedenle cildi sakinleştirmek ve kılcal damarların daha da azmasına engel olmak için aşağıdaki kürü deneyebilirsiniz.

Malzemeler:

  • 4-5 adet şamdan çiçeği

Hazırlanışı – Nasıl Yapılır?

Çay demler gibi şamdan çiçeklerini sıcak su içerisine atın ve demleyin. Elde ettiğiniz suyu süzün ve soğutun. Soğumuş olan kürü sabah akşam kılcal damarların olduğu bölgeyi pamuk yardımı ile silin.

Kılcal Damarlara Bitkisel Çözüm

Bir adet limonu bir bardağa sıkın ve günde 2 defa limon suyu ile yüzünüzü temizleyin. Temizleme işleminden 15 dakika sonra cildinize gül suyu sürüp, kurumasını bekleyin. Limon, cildinizin sıkılaşmasını, gül suyu ise cildinize pembelik vererek, kılcal damarların görünmesini azaltacaktır.

Yüzdeki kılcal damarlara çözüm yöntemi için anlatmamız gerekenleri anlattık. Bunların dışında yüzdeki kılcal damarlara çözüm arıyorsanız lazer yöntemini araştırabilirsiniz. Bu konuyu da başka bir makale anlatmak istiyorum.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.