Hızlı Kilo Alma Yöntemleri

Hızlı Kilo Alma Yöntemleri

Hızlı Kilo Alma Yöntemleri; Kimi insan kilolarından şikayet ederken kimi insanda kilo alma probleminden şikayet eder. Kilo vermek ne kadar zorsa kilo almak daha zordur. Ancak sizlere bahsedeceğim Hızlı Kilo Alma Yöntemleri sayesinde bir çırpıda kilo alacak ve sıska görünümüzden kurtulacaksınız.

Hızlı Kilo Alma Yöntemleri

Size çevrenizde sıska mı diyorlar? yada zayıf mı diyorlar? merak etmeyin aşağıdaki hızlı kilo alma yöntemleri sayesinde kendinizi bir an önce toplayıp, kilo alabileceksiniz. Sadece yazdıklarımı okuyun ve uygulayın yeter.

Hızlı Kilo İçin Sık Sık Yemek Yiyin

Özellikle sık sık yemek yemeye dikkat edin. Hızlı kilo alabilmek için öğün sayılarınızı 5 veya 6 öğüne çıkartarak midenizi büyütmeniz. Ardından da açlık hissine girmeniz gerekiyor.

 • Dışarıdan duyduğunuz, kulaktan dolma, abur cubur yiyerek kilo almanız size sağlıksız kilo aldırır ve sağlık sorunlarınız oluşur. Abur cubur size kötü karbonhidrat ve protein aldırır. Ancak bunların yerine fındık ezmesi, peynir, kurutulmuş meyve ve avokado yiyebilirsiniz.
 • Gazlı ve sağlıksız içeceklerden uzak durun. Gazı içecekler veya kahve içeceğinize süt, meyve suyu gibi sıvılar tüketin. Ancak önemli olan nokta yemeklerden 30 dakika önce veya 30 dakika sonra tüketin.

Hızlı Kilo Almak için Sağlıklı Yağlar Tüketin

Eskilere bakarsanız, insanların boyları, posları baya kalıplıymış. Bunun nedeni sağlıklı ve iyi beslenmeden kaynaklanıyor.

Yağ tüketimi yaparken şunlara dikkat etmelisiniz.

 • Avokado, süt ürünleri,fındık, fıstık veya fıstık ezmesi gibi doğal yağlar ile yağ ihtiyacınızı karşılayın. Doymuş ve katı yağlardan uzak durun. Eğer diyabetik bir rahatsızlığınız varsa yağ yemiyorsanız, kepek kekler, yoğurt, meyveli kekler gibi gıdalar tüketebiliyorsunuz.

Hızlı Kilo Almak için Yüksek Proteinli Beslen

Yumurta yemek hızlı kilo almanın efsane besinidir.

Yumurtada bulunan ve protein neredeyse hiç bir gıdada yoktur. Bu nedenle hızlı kilo almak isteyenler bol bol yumurta yemesi gerekmektedir. Özellikle fitness yapıyorsanız, kas oluşumu sırasında tam bir efsane olur.

Vücutta proteine ihtiyacı olan bölgelerin başında kaslar, kemikler, cilt, saç ve kan, yüksek proteine ihtiyaç duyan bölgelerdir. Bu nedenle protein yapacak gıdalar arasından et, peynir, balık, yumurta, gibi besinleri tüketmelisiniz.

Hızlı Kilo Almak için Gece geç saatte yemek

Geceleri yatmadan önce yemek yemekte hızlı kilo aldırıcı yöntemlerden biridir. Ancak çok tavsiye edilmez. Bunun nedeni yediğiniz besinler midenizde enzimlenmez ve vücut yorulur. Yediklerinizin bir çoğu yapa dönüşür. Bu nedenle geceleri yatmadan önce yemek yerine sık ve az yemenizi tavsiye ediyoruz.

Hızlı Kilo Almak için Bol Su Tüketimi Şart

Hızlı kilo almada bol su tüketimini neden şart görüyoruz?

Şöyle ki fazlaca su alımı mide hacmini artırır ve buda daha fazla yemek yememize yol açar.Yemek,yemek için yarışan insanların fazlaca su tükettiğini biliyoruz. Burada dikkat edeceğimiz tek hususat fazla su alımından dolayı su zehirlenmelerine yol açmamamız dır.

 

Hızlı Kilo Almak için Besinleri Birbiriyle Harmanlayın

Bu konuya makarnayla örnek verecek olursak, makarnayı sade bir şekilde değilde üstüne doğal tereyağı  veya makarnaya sos olarak kıyma ekleyerek tüketebilirsiniz. Yada omlet yaparken içine yulaf karıştırmak hızlı kilo almak için yapılan tariflerdendir.

Hızlı Kilo Almada Hızlı Yemek Yeme Alışkanlığı

Hızlı yemek mide hacminin alacağından fazlasını alması demektir. İnsanlar yemek yerken bir müddet sonra beyin doygunluk sinyali vermekte ve burada amaç sinyalden önce yemeği fazla yeyip mide hacmini genişletmektir. Hızlı yemek yeme alışkanlığı her ne kadar sağlık olmasa da doğru ve abartılmadan yapılırsa hızlı kilo almada önemli rol oynar.

Hızlı Kilo Almada Bileşik Egzersiz Faktörü

Bileşik egzersizler birden fazla kası çalıştırarak daha fazla büyüme gerçekleştirmektedir. Bileşik egzersizlerin birden fazla kası çalıştırması vücutta en küçüğünden en büyüğüne kadar bir çok kası çalıştırmasıdır. Başlıca bileşik egzersiz hareketleri şunlardır;

 • Squat
 • Bench Press
 • Pull Up
 • Push Up
 • Rows
 • deadlift
 • Shoulder Press

 

HIZLI KİLO ALMAK İÇİN KARIŞIM

Yüksek kalorili shake tarifi:

Buz kırıcı blendere:

 • 150 gram yulaf ezmesi
 • 1 muz
 • 2 bardak tam yağlı süt
 • 1 ölçek protein tozu veya 7 yumurta beyazı (Tam yumurta kalori için daha iyi olabilir fakat yağ artışının takibini yapmalıyız.)
 • 2 avuç fındık (Badem, ceviz, fıstık da olabilir.)
 • 1 tatlı kaşığı bal
 • 1 tatlı kaşığı reçel

Besin değerleri: 45g yağ, 170g karbonhidrat, 70g protein / 1349 kalori

Güncelleme: 30.11.2018

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.