Yıpranmış Saçlar İçin Kesin Çözüm

Yıpranmış Saçlar İçin Kesin Çözüm

Bakımlı saçlar her kadının hayali arasında bulunuyor. Saç bakım ürünlerine ek olarak, daha canlı bir saç yapısı elde etmek için doğal yöntemlerden de yararlanabilirsiniz. Evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bu bakım önerileri sayesinde, tıpkı hayallerinizdeki gibi bir saç yapısına sahip olmanız mümkündür.

Avokado Maskesi İle Gelen Saç Güzelliği

blank

Avokado her durumda olduğu gibi saçlar içinde şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıkarıyor. Saçların yitirilmiş nem oranını geri döndüren avokado, aynı zamanda saçları kırılanlar içinde oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkarır.

  • 1 adet küçük avokado
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı veya 100 ml süt

Avokadoyu parçalarına ayırdıktan sonra ezerek bir püre yapın. Hemen ardından kullandığınız süt veya zeytinyağını bu karışımın içine ekleyin. Çok iyi bir şekilde karıştırdıktan hemen sonra saç köklerinden başlayarak, tüm saça karışımı yayın. 10 dakikalık bir süre beklettikten sonra, saçın durulanmasını sağlayın. Haftada en az bir kez uygulamanız gereken saç bakım maskesi bu şekilde sonuçlarını vermeye başlayacaktır.

Saçların Nemlendirilmesi İçin Muz Maskesi

blank

Muz ciltte olduğu gibi, saçta da oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkarıyor. Saçınıza uygulayacağınız muz maskesi sayesinde, her geçen gün biraz daha canlı ve güçlü saçlar elde edebilirsiniz. Aynı zamanda saçlarınızın sürekli olarak kırılmasından şikayetçi oluyorsanız, derdinizin çaresi de yine bu maskede olacaktır.

  • İki adet muz
  • 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı
  • 1 yemek kaşığı bal
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı

Bir kabın içinde muzları bir püre haline getirin. Hemen ardından kabın içine Hindistan cevizi yağı, bal ve zeytinyağını ekleyin. Bunları çok iyi bir şekilde karıştırdıktan sonra saçlarınıza dikkatli bir şekilde uygulayın. Etkisinin daha iyi olması için beş dakika boyunca bekletmeye özen gösterin. 5 dakika geçtikten sonra bol su kullanarak, muz maskesinin saçınızdan tamamen arınmasını sağlayın.

Saç Sağlığı İçin Süt

blank

Saçları güçlendirmek için doğal yöntemler yerine bazen saç kremlerine yönelebiliyoruz. Aslında bu durum saçların ağırlaşmasına neden olurken, doğal yöntemler kadar etkili olmuyor. Bu alışkanlığınızı artık bitirerek tamamen doğal yöntemlere yönelmeniz daha iyi olacaktır. Özellikle saç kremi gibi sonuçlar almanızı sağlayacak süt, saç sağlığında beklenen sonuçlar getirmesi için idealdir. Boş bir şampuan şişesinin içine bir miktar süt dökerek, bunu saçlarınıza uygulayın. 15 dakika boyunca sütü saçlarda bekleterek, hemen ardından soğuk su ile yıkamalısınız. Saçların güçlenmesi için uygulamayı haftada iki kez yapmanız iyi olacaktır.

Saç Bakımına Dair

Saçları güçsüzleştiren durumlardan biri de saçların her gün yıkanmasıdır. Temiz olsun derdi yüzünden çok sık bir şekilde yıkadığınız saçlarınız, her geçen gün biraz daha güçsüz bir görüntü çizer. Saç derisinin doğal yapısı bozulduğu için, neminde kaybolması bu şekilde sağlanmış olur. Ayrıca dökülmeler ve saç kırılmaları da çok sık bir şekilde yaşanacaktır. Eğer sağlıklı bir saç istiyorsanız, çok sık bir şekilde saçı yıkamamaya özen göstermelisiniz.

Saçları yıkamak kadar, kurulamakta önemli konular arasındadır. Fön gibi yöntemler saçın hızlı bir şekilde kırılmasına neden olur. Saçlarınızı kuruttuğunuz sırada bu tarz problemlerle karşılaşmak istemiyorsanız, mutlaka ısı koruyucu spreylerden yararlanmanızı öneririz.

Aynı zamanda saçlarınızda bulunan kırıklıkları da düzenli olarak aldırmanız gerekir. Kırıkların alınmadan başlayan bir saç bakımı son derece anlamsız olacaktır. Kırıkları aldırarak işinizi biraz daha kolay hale getirmeniz mümkün olur. Bu nedenle saç konusunda belki de en önemli durumlardan biri olan bu durumu es geçmemeye özen göstermelisiniz.

Adet Söktürücü

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.