Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Ergenlik sivilceleri ile başı belada olanlar için hazırladığımız ergenlik sivilcelerine kesin çözüm konumuzda ergenlik çağında olan bayan arkadaşlarımız sivilce sorunlarından kesin kurtulmalarını sağlayacak ufak tefek ama büyük işler başaran maskeler paylaşacağız.

Ergenlik Sivilcelerine Kesin Çözüm

Sivilceleri yok edecek olan maskelerin tariflerine geçmeden önce sıralamaya uymanız sizin açınızdan da iyi olacaktır. En etkili maskelerden başlayarak hem tonlarca parayı harcamanızı engelleyecek hemde evinizde kolayca uygulayabileceksiniz.

Sivilcelere Elma Sirkesi Maskesi

Sivilcelere kesin çözüm olacak elma sirkesi maskesini evinizde hazırlamak için aşağıdaki malzemeleri hazırlayıp sonrasında uygulamaya kısmına geçelim.

Sivilcelere Elma Sirkesi Maskesi

  • 1 çay bardağı saf ve doğal elma sirkesi
  • 1 çay bardağı maden suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Uygun bir kase içerisine 1 çay bardağı saf elma sirkesini üstüne de 1 çay bardağı maden suyunu koyup karıştırıyoruz. Elde ettiğimiz karışımı bir parça pamuk yardımı ile sivilcelerin üstüne tampon yöntemi ile sürüyoruz. Elma sirkesi maskesini her gün sabah ve akşam olmak üzere uygulayabilirsiniz.

Not: Yukarıda verilen ölçüler örnek amacıyla verilmiştir. Aslında elma sirkesi maskesi her seferinde taze olarak hazırlanırsa çok daha iyi etki edecektir. Düzenli ve zamanında uygulandığı taktirde yaklaşık 15 gün içerisinde sivilceler yok olacak, azalacak ve cildiniz sivilcelerden temizlenecektir.

Sivilceler İçin Lavanta Çiçeği

Yıllardır kozmetik sektöründe kullanılan ve bir çok cilt problemine iyi gelen kremlere karıştırılan doğal malzemelerden birisi olan lavanta çiçeği ile sivilceleri giderebilirsiniz. Lavanta çiçeğinin en büyük özelliklerinden birisi yağ oranını dengeleyerek sivilcelerin oluşumunu engeller.

Lavanta Çiçeği Maskesi

  • 1 tatlı kaşığı içilebilir lavanta çiçeği (aktarlara sorun)
  • 1 su bardağı su

Hazırlanışı : Eğer çay demlemesini biliyorsanız lavanta çiçeğini de kolayca yapabilirsiniz. Çay demler gibi lavanta çiçeğini bir cezve içerisinde kaynatın ve sonrasında bir su bardağına suyunu süzün. Suyunu içerek sivilceleri içeriden yok edebilirsiniz.

Yenilmemesi Gereken Yiyecekler

Sivilcelerden kurtulmak için bazı tükettiğimiz gıdalardan kurtulmanız hatta bu gıdaların yanından bile geçmemeniz gerekir. Bu gıdaları sıralamak gerekirse;

  • Portakal suyu
  • Greyfurt suyu
  • Çikolata
  • Baharatlar
  • Turşular

Yukarıdaki gıdaları çok fazla tüketmek sivilceleri azdırır ve daha fazla çıkmasına neden olabilir. En azından bu gıdaları az tüketmek veya hiç tüketmemek en iyisidir. Sizlere ergenlik sivilcelerinden kurtulmanız için iki adet sırrı paylaştık. Denedikten sonra mutlaka yorumlarınızı bekliyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.