Cilt Güzelleştiren Maskeler

Cilt Güzelleştiren Maskeler

Cilt Güzelleştiren Maskeler Cilt güzelleştiren maskeler ve tarifleri, cilde uygulandıktan sonra ciltte bulunan kılcal damarları harekete geçirir ve kan akışını hızlandırarak cilde anında etki etmeye başlar. Bununla beraber cilt renginin geri dönmesi, ciltte canlanma ve sanki botoks yapılmış gibi dirilik kazandırır.

Bu nedenle cilt güzelleştiren maskeler hemen etki eder mi? Sorularına verdiğimiz cevap “evet” oluyor. Eğer sizde cildinizi güzelleştirmek ve el becerinizi yükseltmek istiyorsanız aşağıda sizlere tarifini vereceğimiz cilt güzelltiren maske tariflerini okuyarak evinizde uygulayabilirsiniz.

Cilt Güzelleştiren Maske Tarifleri

Sizlere tarifini vereceğimiz cilt bakım maskeleri ile cildiniz güzelleşecek ve aynaya baktığınızda cildinizin tekrar sağlık kazandığını göreceksiniz.

Cilt Güzelleştiren Üzüm Maskesi

Ne işe yarar ? 

Üzüm maskesi cildinizdeki ince çizgileri giderir. Yaşlılığın sebep olduğu çizgileri, dudak kenarlarını, göz kenarlarını alır götürür.

 

Malzemeler:

 • 2 tatlı kaşığı limon suyu
 • 2 yemek kaşığı kaymak
 • 2 yemek kaşığı üzüm suyu

Nasıl Hazırlanır ve Uygulanır?

Yukarıdaki malzemelerin hepsini uygun bir kasede birleştirin ve iyice karıştırın. Karışımı çok ince bir tabaka olmak üzere cildinize sürün. Uygulama sonrasında en az 15 dakika bekleyin ve ardından bol su ile cildinizi yıkayın.

Üzüm kürü , üzüm maskesi, haftada bir defa uygulanabilir. Eğer düzenli uygularsanız cildinizdeki kırışıklıkları ve ince çizgileri yok edersiniz.

Cilt Güzelleştiren Yumurta Maskesi

Ne işe yarar? Kuru olan cilde sahip arkadaşlarımızın ciltlerini onaracak ve cildi besleyecektir. Cilde çok daha iyi şekilde canlılık ve nem katacaktır. Yaşlanmayı geciktirecek ve cilde sağlık verecektir.

Malzemeler:

 • 1 adet yumurta sarısı
 • 1 çorba kaşığı süt

Nasıl Yapılır ve Uygulanır?

Yukarıdaki malzemeleri yani yumurta ve sütü uygun bir kapta karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı cildinize sürün ve ardından cildinizi ince bir tülbent ile örtün.

Uygulama sonrasında 15 dakika bekleyin ve cildinizi nemli bir bezle temizleyin. Bez temizliği sonrasında önce ılık sonrasında ise soğuk su ile cildinizi temizleyin.

Kuru cilt yapısına sahip olan herkesin mutlaka denemesi gerekmektedir. Cilt güzelleştiren maskeler arasında tek geçtiğim maskedir.

Cilt Güzelleştiren Zeytinyağı Maskesi

Ne işe yarar? Cildi pürüzsüz yapar. Bunun dışında cildi yumuşatır ve güzelleştirir. Cildi güzelleştiren maskeler arasında ikinci favori maskedir.

 

Malzemeler:

 • 2 tatlı kaşığı elma sirkesi
 • 1 fincan zeytinyağı

Nasıl Yapılır ve Uygulanır?

Yukarıdaki malzemeleri uygun bir kasede karıştırın. Karışımı gece yatmadan cildinize masaj yaparak sürün. Haftada 2 defa uygulayabilirsiniz. Yaklaşık 2 kullanımdan sonra cildiniz pürüzsüz ve yumuşacık olacak.

Cilt Güzelleştiren Yoğurt Maskesi

Ne işe yarar? Cilt güzelliği için yıllardır kullanılan yoğurt ve yoğurt maskesi, cildin temizlenmesi ve yoğurdun içerdiği mineraller ile cildin beslenmesine yardımcı olmaktadır.

Malzemeler:

 • 2-3 adet çilek
 • 2 yemek kaşığı yoğurt

Nasıl Yapılır ve Uygulanır?

Bir kap içerisinde çileklerin çöplerini aldıktan sonra ezip püre haline getirin. Ardından yoğurt ile karıştırarak cildinize uygulayın. Uygulama sonrasında 10 dakika bekleyin. Bekleme süresi sonunda cildinizi bol su ile yıkayın.

Haftada 1 defa uygulamanız sonucunda cildiniz harika olacak. cildi güzelleştiren maskeler arasında favorilerimden biride bu cilt maskesidir.

Cilt Güzelleştiren Maskeler Dışında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cilt güzelleştiren maskeler kullanarak cildinizi güzelleştirebilirsiniz. Ancak bunların dışında da cilt güzelliği için yapılması gereken bazı hassas noktalar var. Bunlar nedir diye soracak olursanız;

 • Spor yapmak cildi güzelleştirir.
 • Bol su tüketmelisiniz. Su vücudun anti-oksidanıdır.
 • Diyet yapmalı ve sağlıklı gıdalar tüketmelisiniz.
 • Cildi güzelleştiren vitaminleri barındıran meyveler tüketmelisiniz.
 • Stresten uzak durmalısınız.
 • Düzenli bir şekilde cilt bakımı yapmalısınız.
 • Kesinlikle makyajlı bir şekilde yatmamalısınız.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.